Ogłoszenie

Enter your announcement here.

#1 2024-01-12 00:06:22

VMAX
Administrator
Data rejestracji: 2024-01-11
Liczba postów: 7
Windows 10Chrome 120.0

E39 Czereśnia by V-MAX

Witam, Forum postawione na nowo to pozwolę sobie założyć galerię jako pierwszy smile auto w rękach mojego ojca od 2009 , natomiast w moich od ukończenia pełnoletności czyli od 2019 roku.

Rozkodowany Vin
VIN: WBADD11000BN43022
Kod typu: DD11
Model: 520I (EUR)
Seria E-F-R: E39
Seria: 5
Typ: LIM
Kierownica: LL
Drzwi: 4
Silnik: M52
Przesunięcie: 2.00
Moc: 110 (149 KM)
Drive: HECK
Skrzynia biegów: MECH
Kod farb: 343 - CANYONROT METALLIC
Kod tapicerki: D3AT - STOFF FLOCK STRE
Prod.date: 1997-07-25

S260 Boczna poduszka powietrzna kierowcy / pasażera
S401 Dach przesuwno-uchylny z napędem elektrycznym
S428 Trójkąt ostrzegawczy i zestaw pierwszej pomocy
Pakunek do napojów S441
S510 Reflektor pionowy
S534 Automatyczna klimatyzacja
S548 Prędkość kilometra
L801 Wersja krajowa Niemcy / Austria
S863 Lista sprzedawców Europa
S879 Instrukcja obsługi Niemiecki
I Tutaj mamy koniec vinu, biednie  prawdą ?
nic bardziej mylnego auto zostało doposażone w naprawdę ciekawe smaczki jak
- Fotele przednie komforty czarne z pamięcią dla kierowcy jak i pasażera oczywiście grzane i uwaga z masażem.
- Elektrycznie regulowana kolumna kierownicza
- Tylna kanapa z pompowanymi lędźwiami elektrycznymi zagłówkami i grzaniem (mojej produkcji )
- Tunel w skórze wraz z podłokietnikiem
- Podwójne szyby
- Licznik high OBCna ten moment kupiony licznik z e53is wraz z modułem do uruchomienia ledów
- Czujnik zmierzchu/deszczu 
- Podświetlanie klamek na razie wewnętrznych , zewnętrzne też będą oczywiście wszystko z e38.
- Sterowanie pod tylnym nawiewem dla tylnej kanapy + dołożenie sterowania roletą elektryczną tylnej szyby
- Boczki z rączkami w skórze , tylne boczki ze sprawnymi roletami + podświetlane kieszenie zaadaptowane z f10
- Kierownica M-pakietowa  trójramienna poliftowa oczywiście montaż jak bóg nakazał ( zmiana stacyjki modułu lcm itp.)
- Montaż tylnych elektrycznych szyb , niestety były korby
- Światła bi xenonowe wraz z najnowszym modułem lcm do obsługi przesłony.
- Tylne światła poliftowe
- Pdc przód tył
- Przerobiony panel sterowania grzanymi fotelami roletą itp. Zamiast przycisku s-edc mam przycisk do aktywnego wydechu , sterowanie przepustnicą zrobione kwestia wydechu.
- Oryginalny alarm
- Lusterka zewnętrzne i wewnętrzne z m5 e39 oczywiście oryginalne
-Zderzaki m pakietowe  i lotka również wszystko oryginalne
-Wymiana tylnej podłogi w bagażniku na  podłogę z m5
dlaczego zmieniłem podłogę bagażnika na tą z m5 ? chce wydech na dwie strony auta po swapie na b44nv i chce zrobić to jak bóg nakazał a nie ciągnięcie rury za dyfuzorem czy inne wymysły.
Auto było lakierowane całe w roku 2018  niestety przez poprzedniego blacharza zostałem zmuszony po takim czasie na zrobienie progów  , jego praca jak się okazało po czasie pozostawiła wiele do życzenia, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło lecimy dalej z tematem.
Auto postawiłem w 2021 w grudniu w garażu i zacząłem robić tylne zawieszenie , niestety załamałem się ze poprzedni blacharz zakleił wszystko bollem itp środkami więc podjąłem decyzję o zrywaniu wszystkiego do zera w miedzy czasie szukałem odpowiedniego blacharza z tym nie było prosto  kilka umówionych terminów przeciąganie mnie itp aż w końcu znalazłem firmę w 2022 która podjęła się roboty , a ja przez okres oczekiwania na wstawienie auta zająłem się wyżej wspomnianym zrywaniem do zera od spodu auta na dobrą sprawe zrzuciłem wszystko został jedynie przedni wózek z silnikiem i skrzynią ale to też będzie wyciągnięte w tym roku  i spód będzie zrobiony na tip top.

Proces zyrwania całej gumy był strasznie mozolny , 2 spalone szlifierki niezliczona ilość tarcz ale udało się najgorsze za nami , pierw chciałem po prostu oszlifować ile się da i podkład niestety nie dawało mi to spokoju w głowie myśli a może da się jeszcze lepiej , na pewno się da. No i podjąłem się piaskowania spodu samemu praca również mozolna ale za to miałem czyste sumienie że robię wszystko co w mojej mocy  by było dobrze. pierw został zrobiony tył auta oba nadkola bagażnik nad bakiem i tak jak widać na zdjęciach . zarzuciłem na auto i dałem do blacharza
w miedzy czasie jak auto stało u blacharza udało się znaleźć podłogę z m5 długo rozmyślałem czy na pewno to robić ale posiadanie 4 kominów z tyłu było silniejsze i decyzja zapadła  że robimy ! Dokupiłem kilka blach  z aso i  blacharz został uświadomiony że czeka go jeszcze jedna robótka i kolejny termin wyznaczony . styczeń 2023 swap podłogi , również się udało bez większych przygód , niestety rok 2023 nie był dla mnie najlepszym rokiem i nie mogłem się skupić na aucie po za tym miałem trochę dość już i sobie odpuściłem trochę robotę przy nim skupiłem się na zrobieniu miejsca żeby można było w godny sposób robić dalsze prace czyli kupno podnośnika montaż pieca itd . Co nie znaczy że nie zbierałem części do auta big_smile , Jestem realistą w tym roku będę się cieszył jak skończę na tip top spód tego auta i zostanie samo lakierowanie i składanie  , fajnie było by kupić w końcu swapa ale patrząc na ceny silników + to że pewnie skończy się kupno swapa remontem od zera to nie wiem czy aby na pewno podołam , w tym roku postaram się zrobić wszystko żeby spód był na gotowo i włożyć zawieszenie pod v8 żeby buda stała gotowa na włożenie silniczka. Nie mam parcia że muszę już teraz wyjechać życie  pomimo młodego wieku nauczyło mnie że nie można mieć wszystkiego na raz a nie samym samochodem człowiek żyje. Koniec mojego  zbędnego użalania się wracamy do gry , fajnie do was wrócić bo tak długiej przerwie i móc znowu się dzielić swoją pracą w naszym gronie smile Pozdro mordy

Offline

#2 2024-01-12 10:30:11

Harnaś
Użytkownik
Data rejestracji: 2024-01-11
Liczba postów: 2
Windows 10Firefox 121.0

Odp: E39 Czereśnia by V-MAX

Galeria niezgodna z regulaminem,
masz 48h na uzupełnienie zdjęć  lol lol lol

Offline

#3 2024-01-12 17:35:09

czort
Użytkownik
Data rejestracji: 2024-01-12
Liczba postów: 4
Windows 10Chrome 120.0

Odp: E39 Czereśnia by V-MAX

Harnaś napisał/a:

Galeria niezgodna z regulaminem,

dokładnie plus  brak VIN. Masz 24 godziny inaczej leci do kosza. ( chyba tak Mystic ludzi straszył ) big_smile

Offline

#4 2024-01-12 17:55:39

VMAX
Administrator
Data rejestracji: 2024-01-11
Liczba postów: 7
Windows 10Chrome 120.0

Odp: E39 Czereśnia by V-MAX

ale panowie może się jakoś dogadamy big_smile

Offline

#5 2024-01-15 08:43:07

maciekpkow
Użytkownik
Lokalizacja: Pruszków
Data rejestracji: 2024-01-13
Liczba postów: 12
AndroidChrome 115.0

Odp: E39 Czereśnia by V-MAX

Po stówce? wink


Zdrowaś muzo, bitów pełna, bas jest z Tobą;
błogosławionaś ty między gatunkami i błogosławiony owoc żywota twojego,
DJ. Święta Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę chill-outu naszego.

Offline

#6 2024-01-30 22:02:23

dunda
Użytkownik
Lokalizacja: LRA
Data rejestracji: 2024-01-30
Liczba postów: 2
AndroidChrome 121.0

Odp: E39 Czereśnia by V-MAX

maciekpkow napisał/a:

Po stówce? wink

Dobra, lej


Szaron w TeDei krul calej wsi!
Fak fał osiem.

Offline

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB