Strona główna forum
Forum
Mechanika

[e39[ Dziwne rytmiczne dźwięki z tyłu przy ruszaniu

Sprawy dotyczące tylko BMW serii 5-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
maroFX

Imię: Marek

Moje BMW: e39 520i Touring M54b22

[e39[ Dziwne rytmiczne dźwięki z tyłu przy ruszaniu

Postprzez maroFX » 2019-09-03, 12:18

najpierw film i dwa ruszenia. Słychac 3-4 powtarzające sie rytmicznie dźwięki które okreśłiłbym jako ciężkie metaliczne, ale głęboko ukryte:
https://www.youtube.com/watch?v=VFZNt5rC4ZU
Szlag mnie trafi bo mam tak od 4 lat i co przegląd auta niczego nie znajdujemy z diagnostą. Gumy dyfra całe, tuleje pływające bez luzów, nowe "słoiki" a dziek nadal jest jak był. Cos trze o coś, ale nie widac nic. Pomysły :?

mademan

Imię: Adam
Moje BMW: E39 540iA

Re: [e39[ Dziwne rytmiczne dźwięki z tyłu przy ruszaniu

Postprzez mademan » 2019-09-05, 12:48

Nie wiem jaka diagnoza była prowadzona przez te 4 lata, ale w tym aucie na oko się jej nie da dobrze zrobić. Dopiero po wyjęciu elementu można zobaczyć, że nadawał się do wymiany lub nie.
U mnie przy gwałtownym starcie, zdarzało się jedno głuche puknięcie. Mechanik, przy okazji wyjmowania rozrusznika, poprawił mocowanie jakiejś osłony i od tego czasu cisza.
Wiem, że gumy dyfra tanie nie są, ale chyba bym wymienił w twojej sytuacji. Jak nie zmieniałeś poduszki skrzyni biegów, to też może być to.

maroFX

Imię: Marek

Moje BMW: e39 520i Touring M54b22

Re: [e39[ Dziwne rytmiczne dźwięki z tyłu przy ruszaniu

Postprzez maroFX » 2019-09-15, 09:14

Mówimy o corocznym przeglądzie. Diagnoscie zwracalem uwage żeby dokladnie przejrzał zawias pod kątem luzów i mowilem coś hałasuje dziwnie. Podnosił cały tył w powietrze i szarpał za koła bo podobno tuleje pływajace można tak wyłapać. Ale tam podobno jest ok. Spróbuję jakoś poszarpać dyfrem, ale wydaje mi sie, ze dyferencjał bardziej podskakuje i daje takie głuche stuki.

Powrót do strony głównej