Strona główna forum
Forum
Elektryka, Elektronika, Audio & Video

[E60] ringi po zmianie lamp na LCI. kilka pytań

Elektryka w waszych piątkach czyli wszystko co dotyczy sprzętu grającego, alarmów, nawigacji, TV w samochodzie itp.
grzeniu.b

Moje BMW: e46 330d
e60 530d

[E60] ringi po zmianie lamp na LCI. kilka pytań

Postprzez grzeniu.b » 2019-02-13, 15:49

Witam. Auto to E60, 2004 rok, xenon zwykły nie skrętny. Zmieniłem tylko przednie lampy na LCI, takie same nie skrętne. Pytałem u róźnych źródeł czy da się zostawić tymczasowo tył przedliftowy, miało się nie dać a jednak praktycznie wszystko działa.
Moduł już wcześniej wymieniłem na LM2, jest póki co zakodowany pod przedlifta. Jak trafią się w dobrych pieniądzach tylne lampy to oczywiscie retrofit na LCI zostanie dokończony, ale póki co z tyłu sa stare lampy.
Nie mogę dopisać do FA +mueb bo tylne lampy zaczną zapewne świrować więc walczę z kodowaniem w obecnej formie.
Na chwilę obecną problem został z ringami. Na zwykłych żarówkach h8 zapalają się na kilka sekund i gasną. Zapewne jest to spowodowane tym, że przedliftowe żarówki do ringów maja 9 czy tam 10W a te h8 35W. Wywala błąd parking lights i ringi gasną. Wyłączenie sprawdzania żarówek powoduje brak komunikatu ale moduł ciągle wyłącza ringi. Włożyłem dla testów jakieś ledy h8 za czapke drobnych z allegro i efekt jest taki, że ledów nie gasi, ale że jest to najtańszy fajans to wiadomo światło słabe.
Pytania są następujące:
1. Czy jest możliwość przekodowania LM w taki sposób, że nie będzie on odcinał ringów na zwykłych żarówkach?
2. Czy po zastosowaniu lepszych led markerów, które mają jak to reklamuje sprzedawca łącznie 240W i canbus, ringi nie zachowają się jak na zwykłej żarówce i moduł ich nie rozepnie?
3. Czy w przedlifcie ktoś kiedyś próbował zakodować światła dzienne w postaci ringów ? Ewentualnie normalne DRL ze swiateł długich + ringi. widziałem gdzieś w module, że do DRL można coś sobie dołączyć dodatkowo tylko nie wiem czy akurat ringi. na pewno jakieś światła tylne. Jako, że świateł długich w moich lampach nie ma to zostałyby tylko ringi.

Może ktoś już coś podobnego przerabiał i będzie mogł coś podpowiedzieć. Z góry dzięki.

Powrót do strony głównej