Strona główna forum
Forum
Elektryka, Elektronika, Audio & Video

[E60] nie gasną światła postojowe

Elektryka w waszych piątkach czyli wszystko co dotyczy sprzętu grającego, alarmów, nawigacji, TV w samochodzie itp.
Silent_bb

Moje BMW: e60 535d
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=66882

[E60] nie gasną światła postojowe

Postprzez Silent_bb » 2019-02-12, 11:52

Od kliku dniu mam dziwny problem.

Pojechałem na miasto i wszystko było w porządku. Kilka razu wysiadałem i wsiadałem do samochodu.

Później czekałem na żonę, zgasiłem silnik ale nie otwierałem drzwi ani nie wyjmowałem kluczyka ze stacyjki.
Nie wiem czy w każdym jest tak samo ale mając ustawione światła na "auto" po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka światła postojowe świecą się do momentu otwarcia drzwi.

Jakiś czas później odpaliłem samochód i ruszyłem do domu.
Zauważyłem, że pomimo opcji "auto" nie świeci się zielona dioda na przełączniku i nie działa asystent świateł drogowych i przestało działać doświetlanie zakrętów.

Po powrocie do domu zgasiłem samochód, wyjąłem kluczyk i wysiadłem. Światła postojowe nie zgasły w chwili otwarcia drzwi.
Próbowałem kilkukrotnie ruszać przełącznikiem świateł. Co ciekawe, jeśli próbuję włączyć jedną stronę manetką od kierunków to wtedy wyłącza jedną stronę a druga świeci.

Podłączyłem samochód pod komputer i w module świateł pojawia się błąd przełącznika świateł pozycja 1 i 2, oraz błąd potencjometru jakości, przełącznika przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych.

Znajomy również ma E60 z dynamicznymi xenonami i światłami przeciwmgielnymi więc zamieniłem przełączniki. Jego nie działają w moim samochodzie natomiast moje bez problemu sterują u niego.

Jedyne co działa z całego przełącznika to guzik od włączania i wyłączania HUDa.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, naładowałem akumulator, z wiadomych przyczyn odłączałem na noc klemę z akumulatora i niestety nic nie pomaga.
Wczoraj wymontowałem moduł świateł, ale nie widać na nim żadnych uszkodzeń.

Zamówiłem drugi moduł pasujący numerami do obecnie posiadanego.
Nic to nie zmieniło i w dalszym ciągu jest tak samo.

Wg moich pomiarów brakuje napięcia 5V (jest tylko 0,5V), które powinno iść do przełącznika świateł i centralka z tego powodu chodzi w trybie awaryjnym.
Sprawdziłem przewody i przejście jest odpowiednie.

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną awarii?
Obrazek
Zobacz galerie mojej e39 530 DA M-Pakiet

Powrót do strony głównej