Strona główna forum
Forum
Mechanika

[e39] regulacja świateł, a ksenony

Sprawy dotyczące tylko BMW serii 5-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Luczar

[e39] regulacja świateł, a ksenony

Postprzez Luczar » 2008-12-08, 13:00

Witam!

Szukałem tego tematu na forum, ale nic, a nic... (może jest zbyt laicki, żeby go ktoś wczesniej poruszał :oops: ).

We wszystkich poprzednich samochodach (wszystkie bez ksenonów) nie miałem problemu z ustawieniem świateł, aż do teraz. Mam E39 przed liftem z ksenonami (orginalne soczewki) i za nic nie mogę znaleźc regulacji. Czy w ogóle reguluje sie światłą w nich mechanicznie czy są jakieś bajery nie z tej ziemi? Jakieś pokrętła albo coś? Szukałem w przy lampach, ale nic nie znalazłm, a nie chciałbym urawąc czegoś kręcąc na siłę. Bardzo proszę o wytłumaczenie mi w jaki sposób reguluje się ksenony w E39.

Pozdrawiam
Obrazek
Diagnostyka komputerowa BMW i MINI! Aktywacja funkcji (także na odległość)! Aktualizacja softów sterowników! Doposażanie BMW!
www.carpediemdiag.npx.pl Rzeszów, Kraków, Bełchatów, Wrocław

Faraon

Postprzez Faraon » 2008-12-08, 13:20

Jesli chcesz to zrobic tak jak trzeba(a widze ze wiedza w tym temacie jest raczej skromna)
to daruj sobie majsterkowanie i zrob to w stacji diagnostycznej za kilka zlociszy.
Ustawianie swiatel "na oko na scianie" to kiepski pomysl :dobani: zwlaszcza jesli nie masz doswiadczenia
A jesli koniecznie chcesz to zrobic sam zobacz to
Dzikus napisał(a):Pokrętła w kabinie nie powinno być, regulujesz sobie prawidłowe położenie swiateł przy reflektorze i później samopoziomowanie reguluje do tego twojego nastawu...

regulatory sa na fotce

Obrazek
Pomoglem ???Kliknij "Lubie to" na mojej stronce

http://www.facebook.com/Detailing54nancy?sk=wall
Obrazek
Zobacz moja Bunie e39
viewtopic.php?t=223

Luczar

Postprzez Luczar » 2008-12-08, 13:36

Masz racje, z pewnością na stacje skocze, tylko zastanawiały mnie te elementy, które pokazałeś na fotce, bo ja ich też szukałem i nie przypomina sobie, żebym je tam gdzies widział. Ale skoro lampy ksenonowe soczewkowe w E39 reguluje się w zwykły sposób, to na stacji też nie powinni miec problemu.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2008-12-08, 13:59 przez Luczar, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Diagnostyka komputerowa BMW i MINI! Aktywacja funkcji (także na odległość)! Aktualizacja softów sterowników! Doposażanie BMW!
www.carpediemdiag.npx.pl Rzeszów, Kraków, Bełchatów, Wrocław

Adrian.

Postprzez Adrian. » 2008-12-08, 14:00

Xenony też się ustawia, nie pamiętam czy imbusem czy krzyżakiem ;) ale ja to zawsze na stacji robię, bo wtedy wiem, że nie świecę komuś po oczach...
"MOŻESZ MIEĆ KAŻDE AUTO. BMW M5 I TAK JEST SZYBSZE" - Jeremy Clarkson

Peron

Postprzez Peron » 2008-12-10, 22:56

Swiatel ksenonowych sie nie ustawia maja czujniki zamontowane na tylnym zawieszeniu i pozycjanuja sie same dlatego nie ma regulacji ... Przynajmniej tak jest u mnie - odpalam auto, wlaczam swiatla i widze jak przez chwile obszar swiecenia skacze gora/dol ze 3 razy i sie zatrzymuje. U Ciebie moze byc inaczej ale slyszalem ze swiatel ksenonowych sie nie pozycjonuje - jedynie lampa musi byc prawidlowo przykrecona nic wiecej.

Cichy

Postprzez Cichy » 2008-12-10, 23:00

Ustawia sie jak Bandit napisał imbusem-samopoziomowanie nastawia światła do tego ustawiania w zależności od obciążenia itp itd :tak:

Marcin

Moje BMW: E60 545i ACS
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=3070

Postprzez Marcin » 2008-12-10, 23:00

Peron, nie prawda.

Lampy maja regulację góra/dół i lewo/prowo za pomocą dwóch regulatorów. Samopoziomowanie słuzy jedynie do korekty podczas obciążenia auta, a czujniki są zarówno przy przednim i tylnym zawieszeniu. I u Ciebie też tak jest, tylko o tym nie wiesz.
Ostatnio edytowano 2008-12-10, 23:33 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
POTRZEBUJESZ COŚ DO e39 - MAM PRAKTYCZNIE WSZYSTKO - WSZYSTKIE CZĘŚCI OBJĘTE SĄ GWARANCJĄ - ZAPRASZAM NA PW
Obrazek
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Obrazek

[you] zobacz moją byłą e39

Zmiana audio w moim e39

Kucharz

Postprzez Kucharz » 2008-12-10, 23:01

Peron, ja nie mam xenonów a moje światła robią tak samo ;)

Peron

Postprzez Peron » 2008-12-10, 23:14

Marcin napisał(a):Peron, nie prawda.

Lampy maja regulację góra/dół i lewo/prowo za pomocą dwóch regulatorów. Samopoziomowanie słuzy jedynie do korekty podczas obciążenia auta, a czukniki są zarówno przy przednim i tylnym zawieszeniu. I u Ciebie też tak jest, tylko o tym nie wiesz.

A to przepraszam za wprowadzanie w blad - moja wina :) Czlowiek sie ciagle cos uczy - jutro rano w garazu sprawdze czy na pewno tak jest :)

Tomi

Postprzez Tomi » 2008-12-11, 00:02

Tą regulacje maja nawet lampy bez soczewek dół góra prawo i lewo tak mam u siebie można je regulowac imbusem albo tymi plastikowymi pokretłami co sa na górze lampy od srodka.............

Powrót do strony głównej