Strona główna forum
Pozostałe
Rozmowy Kontrolowane

Co dziś spowodowało mój UŚMIECH

Wszystko co nie dotyczy serii 5 i nie koniecznie ma związek z motoryzacją ;)
Czyli tzw. Pogawędki!
czort

Re: Co dziś spowodowało mój UŚMIECH

Postprzez czort » 2019-02-06, 20:13

Harnaś napisał(a):segment niczym sie nie rózni od bloku...

moim zdaniem jest nawet gorszy niż mieszkanie w bloku.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

orzel

http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36 ... 3&start=90

Postprzez orzel » 2019-02-06, 20:23

Jakieś argumenty ? konkretne .
Ja osobiście widze same plusy tej sytuacji- brak sąsiadów z każdej strony ( tylko z jednej ale teraz wiadomo jak się buduje bliźniaki- nic nie słychać itp) podwórko przegrodzić,, kawałek ogrodu, garaż i jest ok . Kwestia ja spoch napisał że by sąsiedzi byli normalni.
Na razie jestem pod Nigerią i o ty mnie myślę za bardzo- dopiero po powrocie do domu coś zaczne działać :)
kto nie ryzykuje ten nie pije szampana!!!

czort

Postprzez czort » 2019-02-06, 21:44

orzel napisał(a):Jakieś argumenty ? konkretne

w mieszkaniu zamykasz drzwi i nic Cię nie interesuje, są one granicą Twojej prywatności. Na balkonie se zasadzisz prymulki czy inne szachłaki i jest pięknie. W segmencie to wszystko ulega przesunięciu o miejsce parkingowe oraz (najczęściej) miejsce na taras, ogródek, jak zwał. Sąsiedzi jak się udadzą to spoko,jak nie to gorzej - tutaj nie ma opcji odciąć się na amen. Co do akustyki, też słyszałem różne historie. Na plus przemawia to, że najczęściej kupujący nowe segmenty to ludzie młodzi, z którymi da się dogadać.

Ja tak to postrzegałem, jak wybierałem pomiędzy mieszkaniem w bloku, segmentem oraz własnym domem. Wylądowałem na wsi, gdzie mam na sąsiadów lekko mówiąc wy....ne, a o to mi najbardziej chodziło.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

PL Doughnut

Moje BMW: f10 530iA M Sport Pack

Postprzez PL Doughnut » 2019-02-06, 21:51

Podam tylko jeden argument. Wartość domu wolnostojàcego jest o wiele wiéksza.

Regards
Obrazek

grynio

Imię: Tomasz

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: E38 750iA + Honda CBR 929 RR FireBlade

Postprzez grynio » 2019-02-06, 22:27

Orzeł - ja kupiłem mieszkanie ale docelowo szukam domku.. koniecznie nie bliźniak.
Pomyśl o imprezach - nie mowie tu dzikich ale po prostu jakaś majówka etc.. puki impreza trwa u Ciebie to spoko :)
ale jest moment gdy ty chcesz sie wyspać a sąsiad hałasuje na tarasie a nie daj boże jest gorąco ty chcesz sobie uchylić okno od strony tarasu a sąsiad dalej.. Raz na rok idzie wyżyć ale kij wie na kogo trafisz.. Jak trafisz na mende to każde twoje głośniejsze zachowanie to dramat.

Nawet samo posłuchanie muzy - żona z dzieciakami wychodzi z domu na zakupy a leci jakaś nuta sprzed lat i chcesz przywatować.. w domku włączasz i masz w dupie.. w bliźniaku - mozesz ale masz z tyłu glowy sąsiadów.. No i najgorsza sprawa jak wybierzecie sobie z sąsiadem sypialnie obok siebie za ścianą - no ja osobiście nie chciałbym słuchać ani być słyszanym w tych sprawach.

Do tego dochodzą problemy życia codziennego.. a bo twoj pies za głośno szczeka.. a to sasiada pies wpadł Ci na ogródek i przekopał.. ty nawet grzecznie zwracając uwagę mozesz zrobić z sąsiada na którego jesteś skazany wroga publicznego numer jeden.. bo jego psinka jest święta.

Przykład z życia - wujek postawił fundamenty 20 lat temu i zrezygnował z budowy szeregówki.. Oczywiscie obok ktoś postawił swój dom i fajnie :)
Kuzyn dostał to w prezencie i chciał dokończyc budowe i sprzedać.. okazało sie, ze dom sąsiada górą wchodzi na "naszą" działke i niestety coś z tym trzeba zrobić.. przyjechał gość jakiś tam technolog i wymyślił jakby się wydawało zajebiste rozwiązanie..
Oczywiście facet ktory wydawał sie na pozór normalny zaczął robić takie problemy, że na końcu do starostwa pisał ze droga przed jego domem należy do niego i on zabrania tam jakiegoś transportu i w ogóle cyrki trwały przez 3 miesiące tylko po to aby utrudnić budowe..
Niestety trafiło na kuzyna - kolega po Twoi fachu.. facet tzw. 2x2 to poszedł do parku z nim pogadać.. facet wrócił bez okularów ze złamanym nosem i nagle budowa poszła jak po maśle.. niestety durne siłowe rozwiązanie ale pomogło choć mogło wiele pogorszyć.. A to tylko przykład jak człowiek człowiekowi potrafi uprzykrzyć życie..

Własny domek i kawałek ziemi to własny zamknięty obwód.. Twoje forteca.. przyjezdzasz do domu po 3msc na wodzie.. z żona robisz co chcesz.. gościnnego grilla robisz kiedy chcesz i do ktorej chcesz.. pewnie ze bez darcia sie ale jako dorosły człowiek i jak nie raz gadaliśmy wiem, że normalny to chyba wiadomo.. dzieciaki biegają po ogrodzie spokojnie sie wygłupiaja i sąsiedzi jak wiem na własnej skórze sie nie czepiaja bo też maja kawał ogrodu i nawet nie bardzo cos słyszą..
Jeśli Cie stać to nawet się pół minuty nie zastanawiaj.. własny domek jest własny a jedyne co z sąsiadem się możesz dogadać to jaki płot dajecie miedzy swoimi posesjami a nie to czy przesłona między waszymi ogrodami stoi równo jak miedza u kargula i pawlaka
Były: E34 518i, e38 740iA, e34 520i, e34 525i, e38 735iA, E46 330CiA Jest e38 750iA+e34 535i + Honda CBR 929 + Suzuki Gsxr k6 1000

czort

Postprzez czort » 2019-02-07, 15:36

Grynio ma 100 % racji. Nie wiem jak tam u Was z ceną działek, ale od takich siedlisk domków jednorodzinnych też bym stronił. Kumpel się ostatnio wybudował na działce, którą na dobrą sprawę można pokonać w dwóch susach. Z każdej strony sąsiad, chciał podciągnąć gaz, problem, bo nikt nie chciał go "puścić". Prywatności tyle co kot napłakał, puki mu jakieś rozsądne chaszcze nie wyrosną. Nawet siku trzeba w domu, bo każdy widzi z okna obok. Taka klaustrofobia na świeżym powietrzu.

Sporo jeżdżę po wiochach, i co się tzw (tu przepraszam, bez urazy) "Warszawka" buduje u nas to przechodzi pojęcie. Lasy, ledwo jakaś droga jest a chałupa za pół bańki. Pytam chłopa, Panie, wiesz, że Pana tutaj na wsi NIKT nie zna a trafiłem do Pana cudem? Koleś na to, ze o to właśnie mu chodziło.

Mystic888

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2019-02-07, 15:45

Cale zycie mieszkalem w domu, 2 latat temu kupilem mieszkanie. Za zadne skarby nie chcialbym wracac do mieszkania w domu.
BMWE34byMlody napisał(a): a tu czuje się jak na syndykacie każde auto musi być takie samo felgi wszyscy takie same trochę to jest śmieszne .
Co to jest wieś tuning poszerzenia od muska to wieś tuning czy znaczek M na klapie tak jak połowa syndykatu ma .

maciekpkow

Moje BMW: E60 535d M-pak Le Mans blue
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=44915
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=60855
BYŁA 540: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=10983

Postprzez maciekpkow » 2019-02-07, 19:20

Ja odwrotnie, całe życie w domu, parę lat w bloku i nigdy więcej. Ani kawałka trawy do grilla ani podłubać w garażu... wychodzisz z klatki i ulica, samochody :suchy:
Zdrowaś muzo, bitów pełna, bas jest z Tobą;
błogosławionaś ty między gatunkami i błogosławiony owoc żywota twojego,
DJ. Święta Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę chill-outu naszego.
MAYDAY
Obrazek
Obrazek

Patryk009

Postprzez Patryk009 » 2019-02-07, 19:45

maciekpkow napisał(a):Ani kawałka trawy do grilla ani podłubać w garażu... wychodzisz z klatki i ulica, samochody :suchy:

Dokładnie,lipa jak siemasz. Własne podwórko i ogródek to piękna rzecz.

orzel

http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36 ... 3&start=90

Postprzez orzel » 2019-02-07, 20:37

Jak widać ile charakterów tyle odmiennych zdań na temat zamieszkania.
grynio , czort rozumiem was co macie na myśli . Sam 27 lat życia mieszkałem w domu rodziców - duże podwórko, warsztat, miejsce do roboty, grillowania itp itd... no po prostu niezależność pełną gębą. Ale więcej też jest roboty - im większe podwórko tym więcej czasu potrzeba na ogarnięcie tego wszystkiego.
Ja połowe zycia spędzam na wodzie w związku z czym moja kobieta musiała wykazać się samodzielnością co też łatwym nie jest- ale to wszystko było/jest w mieszkaniu .
Z domkiem czy to segmentem łączy się już więcej obowiązków - zwłaszcza na wsi . Z tego powodu choć mi samemu by to nie przeszkadzało (marynarzwi obojętne gdzie mieszka ;) ) to z jej względu nawet nie poruszam tematu próby zamieszkania na "peryferiach" przez co wiele możliwości zakupu też odpada .
W tym miejscu zgodze się z PL Doughnut że wartość domu wolnostojącego jest znacznie większa ale też wiążą się z tym większe koszta zakupu.
U nas w Szczecinie kupno bliźniaka o powierzchni 120-135m2 tak jak celuję w dobre dzielnicy w nie dużej odległości od przydatnych punktów jak sklepy , placówki oświaty, poczta itp z działką 250-350m to koszt od 530tyś w górę bądź od około 460tyś w przedmieściach za stan deweloperski ( pod uwage biore po przemyśleniu jedynie rynek pierwotny- mniej roboty, mniej formalności itp itd choć gdy bym trafił na coś w dobrej gotówce z wtórnego to pewnie też bym rozważył)
Koszta domu znacznie większe w interesującej mnie lokalizacji stan deweloperski do wykończenia z działką 500m2 od 650tyś .
Mam jedno ogłoszenie które mnie interesuje w niższej cenie ale z potrzebnym większym nakładem pracy - a że w przynajmniej 70% w domu robię wszystko sam- przez podłogi , kafelkowanie po szafy pod zabudowę itp co zżera też dużo czasu to mam rozkminę .
Grila rozpalę w każdym z przypadków- ba robiłem to mieszkając teraz w mieszkaniu które wystawione bylo właśnie z powodu o którym wspomniał maciekpkow oraz tym że w tym nowym budownictwie użyty materiał woła o pomstę do nieba- ściany zdają się być zrobione z grubszego kartonu- wieczorami zwłaszcza to się daje we znaki.
Jestem bardziej za domkiem ale ceny są zaporowe ( zwłaszcza że hipoteka w walucie wymaga 30% wkładu własnego, gdzie przy wyższych kosztach zakupu robią się z tego okrągłe cyferki) a znowu w bliźniakach układ pomieszczeń na parterze przy powierzchni o której pisałem jest w większości przypadków beznadziejny ( w sytuacji gdy wbudowany jest garaż w bryłę budynku wygląda to mniej więcej tak)
Obrazek
bo znowu kupować taki z wiatą to też mi się mija z celem - nie podłubie, kół nie schowam itp .
kto nie ryzykuje ten nie pije szampana!!!

PL Doughnut

Moje BMW: f10 530iA M Sport Pack

Postprzez PL Doughnut » 2019-02-07, 21:22

orzeł - wiem, że koszt zakupu wiékszy, ale jeżeli potraktujesz to jako inwestycje to cena takiej nieruchomości bédzie rosła szybciej od innych. A kto wie czy, jak już przestaniesz pływać, to nie przyjdzie Ci na myśl, aby sprzedać wszystko w cholere i wyprowadzić sié np na Karaiby. Wiem, powiesz, że dość sié naoglàdałeś świata, ale uwierz, że gdy zejdziesz na làd to nie usiedzisz w miejscu. Ale co by nie powiedzieć własna chałupka to jest to. Trzymam kciuki za pomyślnà transakcje.
Pozdrawiam i spokojnej wody.

Regards
Obrazek

DAREX

Moje BMW: F13 650i

Postprzez DAREX » 2019-02-14, 01:10

Przypomniałem sobie hasło do forum :P
Oryginalne Części BMW, dobrej klasy zamienniki, akcesoria tuningowe --->ZAPRASZAM, NAJLEPSZE CENY!!!
<<<< SWAPY, DIAGNOSTYKA, KOMPLEKSOWE REMONTY SILNIKÓW+TUNING>>>>

maciekpkow

Moje BMW: E60 535d M-pak Le Mans blue
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=44915
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=60855
BYŁA 540: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=10983

Postprzez maciekpkow » 2019-02-14, 11:32

DAREX napisał(a):Przypomniałem sobie hasło do forum :P

Trzeba było dać znać, nadałbym Ci nowe :P
Zdrowaś muzo, bitów pełna, bas jest z Tobą;
błogosławionaś ty między gatunkami i błogosławiony owoc żywota twojego,
DJ. Święta Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę chill-outu naszego.
MAYDAY
Obrazek
Obrazek

maciek_m30

Ostrzeżenia: 1

Postprzez maciek_m30 » 2019-02-25, 10:14

Kolejna moja potyczka z handlarzami lol

ogłoszenie: https://allegro.pl/ogloszenie/velsatis- ... TP56GzUlp0

parę fotek ode mnie: https://www.aukcjoner.pl/gallery/027051463-.html#I1 , wszystkiego nie cykałem a było jeszcze spooro ciekawostek

Nie wiem czy muszę coś dodawać, ogólnie niezła beka, jak będzie zainteresowanie opiszę całą sytuację :) W skrócie - auto przez tel i na foto ultraigła, zresztą wystawione za cenę rynkową x2, najdroższe na sprzedaż w całym kraju - stan faktyczny jak widać - prawdopodobnie po powodzi. W środku smród stęchlizny czy innego zdechłego szczura (kto wie, może gdzieś tam leży , widać nie miał biedak deski surfingowej) taki że nie da się siedzieć przy zamkniętych drzwiach - dwóch handlarzyków mówiło mi że to po praniu i czyszczeniu(? ciekawe jak wyglądało przed, skoro po nim wokół wajchy biegów można już sadzić kwiatki na wiosnę, a w schowkach wala się luźny brud czy tam ziemia), no i auto stoi na placu, zima jest to i wilgoć panie, hahaha : D Masakra 900km i cały dzień w dupę, cóż przynajmniej DPF'y sobie w S-klasie przepaliłem xD Serio dawno się nie spotkałem z tak perfidnym i chamskim waleniem w przysłowiowego wuja, tym bardziej że typy wiedziały że jedziemy z daleka. To auto nie nadaje się nawet na części, bo nie wiadomo czy do silnika woda nie poszła itd. I cena 24k, haha zastanowiłbym się poważnie czy 3 za to dać.

(nie pytajcie po co mi takie auto - ma tylko wyglądać i służyć do celów medialno-marketingowych w mojej działalności, konkretnie tego modelu szukałem)

Pozdro, polecam komis Lukas Car PL Mariusz Szygoski, jakbyście kiedyś szukali renówki walcie w ciemno lol
Ostatnio edytowano 2019-02-25, 10:46 przez maciek_m30, łącznie edytowano 1 raz

Mystic888

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2019-02-25, 10:39

Pisz co i jak :D
BMWE34byMlody napisał(a): a tu czuje się jak na syndykacie każde auto musi być takie samo felgi wszyscy takie same trochę to jest śmieszne .
Co to jest wieś tuning poszerzenia od muska to wieś tuning czy znaczek M na klapie tak jak połowa syndykatu ma .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do strony głównej