Strona główna forum
Pozostałe
Rozmowy Kontrolowane

Rosnące koszta ubezpieczenia

Wszystko co nie dotyczy serii 5 i nie koniecznie ma związek z motoryzacją ;)
Czyli tzw. Pogawędki!
bilon

Imię: Piotr
Moje BMW: E36

Rosnące koszta ubezpieczenia

Postprzez bilon » 2018-07-15, 09:44

Rozumiem wzrost o 5% w skali roku ale w niektórych towarzystwach ceny rosły po 20-30 a nawet więcej % w skali roku. Zastanawiam się, skąd to się bierze?

maciek_m30

Re: Rosnące koszta ubezpieczenia

Postprzez maciek_m30 » 2018-07-15, 11:57

Niektórzy goście chcą mieć więcej siana, nad czym tu dywagować

marzec

Postprzez marzec » 2018-07-17, 08:08

Po prostu konkurencja nie działa tak jak powinna. Może to jakaś forma zmowy cenowej - nie wiem, ale na tym rynku trudno o konkurencję.

5

Imię: Daniel

Moje BMW: E39 540iA, 99r.
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=16072

Postprzez 5 » 2018-07-17, 08:56

marzec napisał(a): Może to jakaś forma zmowy cenowej

Dokładnie tak.
Z ludźmi po ludzku, z chamami po chamsku

szachmat

Moje BMW: jest super.

Postprzez szachmat » 2018-07-17, 14:45

Wydaje mi się, że to raczej kwestia tego, że ludzie coraz częściej walczą o wyższe odszkodowania pojawiło się multum firm, które z tego żyją, więc skutkiem tego jest, że ubezpieczalnie wypłacają więcej kasy za szkody --> hajs się im nie zgadza --> podnoszą ceny.

kepa416

Ostrzeżenia: 1

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=75091&p=970611#

Postprzez kepa416 » 2018-07-18, 22:26

No to ja mam znów odwrotna sytuację u mnie e39 525i miało wyższe oc niż 535d w e60. Może to kwestia kalkulacji. Ojciec dostał kontynuację wyższa o 100% zmienił TU i płaci mniej także może to wina innego czynnika

Benyo

Imię: Kuba

Moje BMW: BMW E39 540i
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=69762

Postprzez Benyo » 2018-07-19, 22:14

szachmat napisał(a):Wydaje mi się, że to raczej kwestia tego, że ludzie coraz częściej walczą o wyższe odszkodowania pojawiło się multum firm, które z tego żyją, więc skutkiem tego jest, że ubezpieczalnie wypłacają więcej kasy za szkody --> hajs się im nie zgadza --> podnoszą ceny.

Pytałem o przyczyny wzrostu cen kiedyś w towarzystwie ubezpieczeniowym i uzyskałem identyczną odpowiedź. Podobno istnieje korelacja pomiędzy ilością wypłacanych odszkodowań a cenami OC.
Obrazek Obrazek

szachmat

Moje BMW: jest super.

Postprzez szachmat » 2018-07-20, 08:20

Benyo napisał(a): Podobno istnieje korelacja pomiędzy ilością wypłacanych odszkodowań a cenami OC.

No bo hajs się musi zgadzać. W każdym biznesie, rosnące koszty prowadzenia biznesu przekładają się ostatecznie na klienta końcowego.

czort

Postprzez czort » 2018-07-20, 08:31

Benyo napisał(a):Podobno istnieje korelacja pomiędzy ilością wypłacanych odszkodowań a cenami OC.

czytałem jakiś czas temu artykuł, że tą relację spokojnie zaspokoiła by podwyżka OC na poziomie 50zł.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2018-07-20, 09:11

Dokładnie, to tylko głupia legenda dla plebsu. Najlepszym dowodem na to są różnice cenowe w składkach na poziomie 100%. Firmy ubezpieczeniowe od zawsze wręcz ociekają hajsem, jakoś nie słychać żeby padały a trochę ich jest

Benyo

Postprzez Benyo » 2018-07-20, 15:21

czort napisał(a):
Benyo napisał(a):Podobno istnieje korelacja pomiędzy ilością wypłacanych odszkodowań a cenami OC.

czytałem jakiś czas temu artykuł, że tą relację spokojnie zaspokoiła by podwyżka OC na poziomie 50zł.

Wydaje mi się, że wypadkową wzrostu cen biorąc pod uwagę temat wypłaty odszkodowań jest fakt, że rzeczywiście z roku na rok wypłaty są coraz wyższe, ale też i to, że polaków można robić w ciula i zamiast podnieść o kilka % można przecież podnieść o kilkanaście/dziesiąt i ujdzie to na sucho. ;) Choć tak naprawdę przyczyn jest więcej, o czym ciekawie piszą w artykułach, które umieściłem poniżej.

maciek_m30 napisał(a):Dokładnie, to tylko głupia legenda dla plebsu.

Skąd ja wiedziałem, że zaraz zabierzesz tu głos? I to jeszcze w taki sposób?

maciek_m30 napisał(a):Najlepszym dowodem na to są różnice cenowe w składkach na poziomie 100%. Firmy ubezpieczeniowe od zawsze wręcz ociekają hajsem, jakoś nie słychać żeby padały a trochę ich jest

To umyj uszy :)

https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i ... oc-w-2016/
(...) Segment OC od kilku lat nie przynosi zysków, ale ogromne straty! Za dowód niech posłużą statystyki KNF. Ostatnim rokiem, kiedy ubezpieczyciele nie odnotowali strat z tytułu ubezpieczeń OC był 2006 rok. Wynik techniczny wyniósł wtedy 200 mln złotych. (...)

http://m.auto-swiat.pl/porady/prawo,0x2hvw
(...) Ubezpieczenia OC to największy segment rynku - a jednocześnie taki, który od lat generuje straty. Ostatnim rokiem, w którym ubezpieczyciele byli „nad kreską” w OC komunikacyjnym, był… 2006. W 2015 roku strata techniczna w tym segmencie wyniosła ponad miliard złotych - najwięcej w historii. (...)

Więc proszę Cię, skończ już twierdzić, że wszystko wiesz najlepiej, pleb... ekhm, Maćku. :) Jest wiele źródeł potwierdzających tę samą tezę.

Swoją drogą, polecam powyższe artykuły - jest w nich sporo wyjaśnienia odnośnie tematu dyskusji. :ok:

Pozdr&Peace
Kuba
Obrazek Obrazek

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2018-07-20, 15:31

Byniu, polecam Ci maść na ból tyłka bo czepiasz się mnie przy każdej możliwej okazji. Tak się składa że od lat dobrych 12 współpracuję z firmami ubezpieczeniowymi i znam temat nieco głębiej niż z tekstów jakichś pismaków z autoświata lol . Zdziwiłbyś się jaką kasę się trzepie na głupim OC, nie mówiąc o innych ubezpieczeniach. Nie chce mi się z tobą dyskutować na ten temat bo nie ma to sensu najmniejszego

Benyo

Postprzez Benyo » 2018-07-20, 15:40

maciek_m30 napisał(a):Byniu, polecam Ci maść na ból tyłka bo czepiasz się mnie przy każdej możliwej okazji.

Gdybyś tak wyszedł z siebie, stanął z boku i posłuchał tonu swoich własnych wypowiedzi, zabrałbyś mi ją i sam zacząłbyś jej używać. :ok:

maciek_m30 napisał(a):Tak się składa że od lat dobrych 12 współpracuję z firmami ubezpieczeniowymi

Tak się składa, że jakoś mnie to nie dziwi. Jesteś przecież wszędzie i znasz każdy temat najlepiej.
maciek_m30 napisał(a):i znam temat nieco głębiej niż z tekstów jakichś pismaków z autoświata lol .

Wszystkie artykuły traktujące o ubezpieczeniach OC potwierdzają jedną tezę. W takim razie KNF też kłamie? 900 tys. zł kary dla Compensy w 2017 za dumpingowe ceny OC to ściema? ;) 260 tys. zł dla TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych za to samo to też ściema? Może sprawdzimy?

maciek_m30 napisał(a):Zdziwiłbyś się jaką kasę się trzepie na głupim OC, nie mówiąc o innych ubezpieczeniach. Nie chce mi się z tobą dyskutować na ten temat bo nie ma to sensu najmniejszego

Mimo że odszkodowania za wypadki z roku na rok rosły, polscy kierowcy przez lata płacili najniższe stawki za obowiązkowe ubezpieczenie OC spośród mieszkańców Europy. Ceny nie nadążały za zmianami na rynku, za wzrostem liczby i wartości odszkodowań za wypadki, za wzrostem wartości zadośćuczynień za śmierć i poważne uszkodzenia ciała czy zadośćuczynień za śmierć bliskich.

Powód? Kiedy na polski rynek weszły firmy sprzedające tanie polisy przez internet i telefon, rozpętała się wojna cenowa. Nowi gracze, chcąc przyciągnąć klientów, zaczęli sprzedawać OC poniżej kosztów. Pozostali ubezpieczyciele byli zmuszeni pójść w ich ślady. To spowodowało spadek cen OC i doprowadziło do gigantycznych strat branży ubezpieczeniowej.

Rok w rok ubezpieczalnie były zmuszone dopłacać do sprzedaży polis samochodowych. Kiepskie wyniki odbijały sobie na pozostałych ubezpieczeniach, a polisy OC pełniły funkcję wabika, aby skusić kierowców do wyboru konkretnej ubezpieczalni.
Obrazek Obrazek

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2018-07-20, 15:51

Oj jak ty mało rozumiesz chłopaku. 900 , 260 tyś? Ty uważasz że to są duże sumy dla tych firm? :) Oni w tym czasie dzięki odpowiedniej taktyce zrobili wielokrotnie większy kapitał. 12lat strat w branży OC - dziwnym trafem przez ten okres firm oferujących to ubezpieczenie pojawiło się jak grzybów po deszczu i żadna się z tego segmentu nie wycofała. Jest piątek, idź na piwko wyluzuj się bo ci żyłka pęknie

Benyo

Postprzez Benyo » 2018-07-20, 16:12

maciek_m30 napisał(a):Oj jak ty mało rozumiesz chłopaku.

Vice versa, chłopaku.

maciek_m30 napisał(a):900 , 260 tyś? Ty uważasz że to są duże sumy dla tych firm? :)

Myślę, że tak. Skoro ostatni rok, który był dla ubezpieczycieli "na plus" wykazał 200 milionów na plus wszystkich towarzystw razem wziętych, a jest ich ile - z 60? 80? To myślę, że może nie były to kary dotkliwe, ale na pewno odczuwalne.

maciek_m30 napisał(a):12lat strat w branży OC - dziwnym trafem przez ten okres firm oferujących to ubezpieczenie pojawiło się jak grzybów po deszczu i żadna się z tego segmentu nie wycofała.

A może dlatego, że ubezpieczenia OC to tylko jedna z gałęzi, którymi zajmują się te firmy? Może dlatego, że towarzystw ubezpieczeniowych oferujących tylko i wyłącznie ubezpieczenia OC jest drobny ułamek? Przykład - Generali. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które żyje głównie z ubezpieczeń na życie i domów, a OC to tylko "dodatek".

maciek_m30 napisał(a):Jest piątek, idź na piwko wyluzuj się bo ci żyłka pęknie

Nie jesteś wystarczająco ważnym powodem, by podnieść mi ciśnienie. Zresztą ja jestem zawsze wyluzowany. :) A na piwo już dawno byłem ugadany, więc zdrowie Twoich kolegów z forum... czyli moje. :drunk:
Obrazek Obrazek

Następna strona

Powrót do strony głównej