Strona główna forum
Pozostałe
Rozmowy Kontrolowane

Nowe BMW (?) - pomoc w zakupie

Wszystko co nie dotyczy serii 5 i nie koniecznie ma związek z motoryzacją ;)
Czyli tzw. Pogawędki!
[W]allace

Re: Nowe BMW (?) - pomoc w zakupie

Postprzez [W]allace » 2018-01-29, 12:36

k_w_--> to jestem zdziwiony mocno, bo XC40 ma/miało być realną konkurencją dla X1 lepszym (pod względem ergonomicznym) wnętrzem. Jakościowo to Volvo miało "dobijać" się do segmentu premium (może faktycznie w S90/V90/XC90/XC60 tak jest) - więc tym bardziej jestem zaskoczony, jak mówisz o dyskusynej jakości wykonania (jak na tę markę, klasę auta i jego aspiracje).
Może faktycznie zatem X1 jest najrozsądniejszym wyborem.
...
Co do sensatec to nie wiem, bo testowałem tylko 3 Touring (Alcantara M-Pakietowa) i X1 (Dakota Oyster). Ale jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz, to w razie gdyby kazali mi jeszcze usunąć coś z opcji auta, to chyba rozsądnie byłoby na welur + skórę niż na sam "plastikowy" sensatec.
...
Szkoda, bo generalnie w razie czego, to byłem przygotowany na sensatec. Miałem e39 w skórze m-kowej ale nie perforowanej, a także e46. I nawet dawała radę, mimo że była to "pełna" skóra (bez dziurek).
...
::Forget Any Kind Of Problems You Have, Because Your Problem Is Standing Right In Front Of You::

PL Doughnut

Moje BMW: f10 530iA M Sport Pack

Postprzez PL Doughnut » 2018-01-29, 12:54

[W]allace napisał(a):... to chyba rozsądnie byłoby na welur + skórę...
...

Niewiele jest rzeczy, ktòre drażnià moje poczucie estetyki bardziej niż tzw pòłskòry w aucie. Już wolé pełnà "szmatké".

Regards
Obrazek

k_w_

Imię: Krystian

Moje BMW: e39 ///m57d30 T
e39 m51d25->m57d30
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=51750

Postprzez k_w_ » 2018-01-29, 18:07

[W]allace napisał(a):Volvo miało "dobijać"

Boje sie ze nie sklamie, jesli stwierdze ze na ten moment to je przegania jednak..

Choc moze mylne odnosze wrazenie ale jesli chodzi o sama skore nadal jest w tyle, w bmw nawet to f30 ktore ostatnio dlubalem ta skora pod palcami gdy jej dotykasz wydaje sie grubsza,

Mialem do czynienia w ciagu ostatniego roku z xc60 i v60 xc, i tamte mialy polskory, z alcantara i w nich ta skora byla jakby ciensza.. ale to moze byc tylko mylne wrazenie.. :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Timeless Ultimate Driving Machine
Obrazek

INPA/ISTA/Skalowanie zegarów e6X/e7X/e8X/e9X czasem i pixele ;)

[W]allace

Postprzez [W]allace » 2018-04-18, 13:42

Cześć,

Mały update - jeździłem ostatnio XC40 D3 (150 KM) w wersji inscription. Bardzo fajne autko, ma masywniejszą sylwetkę niż X1 (które na tym tle wypada bardziej jak autko o sportowym charakterze, podczas gdy szwed bardziej przypomina suva). Siedzi się wyżej niż w X1, miejsca w środku podobnie, chociaż tylna kanapa mniej wygodna (choć mnie to nie dotyczy, bo dzieci wożę w fotelikach...). Więc tak podsumowując oba modele:

- wygląd zewnętrzny: to kwestia gustu, jedni wolą bardziej sportowy charakter BMW, drudzy bardziej masywne Volvo. Oba auta tak samo mi się podobają, chociaz volvo ma słabo ścięty ostatni słupek przez co nieco traci na wyglądzie - rekompensuje go z kolei wyższym prześwitem

- silnik: testowałem oba auta z automatyczną skrzynią biegów i ze 150 konnym dieslem. Jak dla mnie wystarczająca moc, nie muszę szaleć - a jak podkreślałem wielokrotnie, niestety ale jestem gadżeciaż i wolę napakowane 150KM niż 190KM w biedniejszej wersji. Ale do meritum: mam wrażenie, że skrzynia w BMW reaguje szybciej i płynniej, auto jakby ciut lepiej się zbierało. Do dźwigni w volvo i bardziej spokojnego zmiany biegów trzeba się przyzwyczaić. Spalania nie testowałem. W X1 jest już ten fajniejszy joystick do sterowania, natomiast w Volvo przekładnia jest "szklana" - szkoda tylko że nie podświetlana, bo byłaby miazga...

- wnętrze/wykończenie: oba wnęrza bardzo fajne. I choć X1 jest w segmencie premium, to mam wrażenie, że jakość materiałów we wnetrzu jest ciut słabsza niż użyta np. do X5. Ale rozumiem, cena obu modeli jest też zupełnie inna. Ok, niemniej jednak płacimy jak za premium, więc mały niedosyt pozostał. Na plus wygodne siedzenia i tylna kanap oraz większy niż w Volvo bagaznik - ale to wina tego, że w volvo jest normalny zapas, a w X1 zestaw naprawczy. Jeżeli chodzi o Bmw to nie ma czego się przyczepić za bardzo - wbrew pozorom, to nie jest takie małe auto - widoczność duża, fotele ok (jechałem na sportowej skórze perforowanej, a takiej zamówiać nie będę... więc nadal nie wiem jak sensatec, ale podobno wszedł nieco ulepszony - i dealer teraz się chwali, że zamiast koloru beżowego jest ostrygowy, i że podobno jakość też poszła do góry... podobno...). Jeżeli chodzi o volvo, to przewaga zdecydowanie po stronie cyfrowych zegarów z navi pomiędzy nimi. Nowy system ciekawy, ale faktycznie trzeba by go raz ustawić, a potem nie patrzeć - pod tym kątem infotainment bmw jest czytelniejszy i bardziej intuicyjny. aha, w bmw na plus head up - czego nie ma w xc40. fotele podobnej jakości, nie zwróciłem uwagi że są mniej wygodne, a skóra gorszej jakości. jak pisałem wcześniej - tylna kanapa mniej wygodna. z drugiej strony boczki drzwi i filc wyłożony na nich pokazuje, że do premium jeszcze trochę volvo brakuje... schowki i jakieś duperlki w obu autach na podobnym poziomie funkcjonalności...

Powyższe sprowadza się do tego - że w obu przypadkach zrobiłem sobie ostateczną konfigurację, jaką mogę zamówić:

1. XC40 - Diesel - 150 KM - A8. Wersja Inscription. Opcje: felgi 18", tapicerka skórzana, nawigacja, dźwięk harman kardon, elektryczna klapa, podgrzewane siedzenia, elektryczne lusterka, czujniki parkowania + kamera, dach panorama, system bezpieczeństwa intellsafe, dodatkowe podparcie ud, koło zapasowe. lakier metalik do wyboru, w cenie. Cena wyjściowa 202 tys, z rabatem rzędu 15-19% (Tu czekam jeszcze na potwierdzenie dealera).

2. X1 - Diesel - 150 KM - A8. Sport Line: Opcje: felgi 17", kierownica M, listwy ozdobne, skóra sensatec oyster, sportowe fotele, kolor metalik, duża navi + head up, systemy wspomagające kierowce, podstawowe, dach panorama, elektryczne lusterka, czujniki parkowania + kamera, grzane fotele, czarne nerki, zwiększony bak paliwa. Cena wyjściowa 210 tys. z rabatem na poziomie 18% (pewny).

Różnica jest taka, że pierwsze auto mieści przy rabacie 17% (jaki zakładam) mieści mi się w budżecie, do drugiego (BMW) muszę z pensji dokładać miesięcznie po 200 zł. Pytanie, czy pomijając różnica w cenie i jakości pomiędzy tym autami ma odzwierciedlenie w cenie - innymi słowy, czy X1 jest warte dopłaty ?

-------------------------------------

i na koniec mały szatański plan: największy rabat miałbym na BMW3GT, które co prawda jest droższe w podstawie, ale wyższy rabat rekompensował by mi wyższą cenę wyjściową - auto w konfiguracji niemalże identycznej do X1 (różnica tylko w tym, że w 3GT byłaby mała navi i pół-skóra). Pytanie, czy warto w ogóle rozważać 3GT, skoro chciałem Suv'a... ?

aha - last but not least - a może pogodzę wszystkie te powyższe wątpliwości i uda mi się w cenie pomiędzy XC40 a X1 dostać zgodę na Volvo XC60 - tu miałbym wtedy:

XC60 - Diesel - 190 KM - M6. Wersja Momentum. Opcje: kolor metalik, koła 18", półskóra podstawowa, navi, cyfrowe zegary, elektryczna klapa, podgrzewane siedzenia, system bezpieczeństwa intellsafe, przyciemniane lusterka, dach panorama, oświetlenie ambientowe, drive mode, czujniki parkowania + kamera. I to miałbym za ok. 208 tys. I ok, też bym dopłacał 200 zł do auta co miesiąć i ok - manual (co prawda 190 KM) - ale kurcze, XC60 to na prawdę kawał fajnego auta...
....
...
..
.
Co sądzicie ?
...
::Forget Any Kind Of Problems You Have, Because Your Problem Is Standing Right In Front Of You::

michal100o

Imię: Michał

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: BMW e39 523i mpakiet
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=69709

Postprzez michal100o » 2018-04-18, 20:25

Jeszcze kilka miesięcy i w temacie będzie rocznica.
Naprawdę tak ciężko wyciągnąć wnioski i zdecydować ci się na jakieś auto?..tylko takie kłopoty mieć :)
E36 318..
E34 525 TDS..
E38 730..
E36 323 Touring..
E39 520i..
E38 728iA
powrót do 5er

k_w_

e39 m51d25->m57d30

Postprzez k_w_ » 2018-04-18, 20:32

W tej cenie moze juz g30 trafisz?;)

A co do 200zl doplaty.. miesiac miesiac znajac zycie przewalisz 2x wiecej na pierdoly.. jesli zamierzalbym gdzies pracowac conajmniej tyle co czas trwania leasingu majac opcje pierwokupu auta, nawet i 1000zl bym byl co miesiac w stanie doplacic :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Sołtys

Imię: Piotrek

Moje BMW: F20

Postprzez Sołtys » 2018-04-18, 20:44

k_w_, czytałeś w ogóle jakie są wymagania co do auta?
Nowe w miarę wyposażone g30 za 200k PLN?
Widziałeś jakie to ceny?
Mobile Clean Kosmetyka samochodowa, polerowanie lamp - Kraków i okolice.
tel. 535 861 861
http://www.mobileclean.pl

Obrazek

k_w_

e39 m51d25->m57d30

Postprzez k_w_ » 2018-04-18, 20:46

A Ty czytales ze rabat wchodzi w gre?
I ze to bardziej porownanie niz propozycja?

Przy 18% rabatu 240k baza schodzi ponizej 200k.. matematyka..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Sołtys

Imię: Piotrek

Moje BMW: F20

Postprzez Sołtys » 2018-04-18, 21:15

k_w_ napisał(a):W tej cenie moze juz g30 trafisz?;)

Nie widzę tu porównania, a propozycję już tak.

k_w_, nie ma sensu dalej ciągnąć OT ;)
Mobile Clean Kosmetyka samochodowa, polerowanie lamp - Kraków i okolice.
tel. 535 861 861
http://www.mobileclean.pl

Obrazek

szachmat

Moje BMW: E39 540iAT
E36 318Ti
XJ 4.0

Postprzez szachmat » 2018-04-19, 08:27

[W]allace napisał(a): Pytanie, czy warto w ogóle rozważać 3GT, skoro chciałem Suv'a... ?

Na to już tylko Ty sam sobie możesz odpowiedzieć ;)

Ale serio, kup se już coś xD Bo zaraz wyjdą nowe modele i na nowo będziesz się zastanawial co kupić xd

[W]allace

Postprzez [W]allace » 2018-04-19, 09:06

Panowie, przepraszam za ciągnięcie tematu - i tak, to nie są prawdziwe problemy. Z drugiej strony, pierwszy raz w życiu pracodawca daje mi taką możliwość, przez co czuje się jak ten osiołek, co mu w żłoby dano. Ale ok, nie truję - i tak, biorę pod uwagę dopłatę do auta, a także pierwszym wyborem będzie chyba XC60, a jeżeli to nie wypali, to zobaczymy. Na razie over&out, jak coś wybiorę to wrzucę do galerii "inne auta użytkowników". :)

Poprzednia strona

Powrót do strony głównej