Strona główna forum
Pozostałe
Rozmowy Kontrolowane

Korona virus, jak tam u Was?

Wszystko co nie dotyczy serii 5 i nie koniecznie ma związek z motoryzacją ;)
Czyli tzw. Pogawędki!
czort

Re: Korona virus, jak tam u Was?

Postprzez czort » 2022-04-28, 13:16

Panowie ale proszę o spokój, kulturalną dyskusję i bez wycieczek osobistych.

I nie mylić wuwy Gierka z c%jem Giertychem. Zwyczajnie nie wypada ;)

rexman

Imię: Marek

Moje BMW: BMW 120d '05 black saphire metallic oraz
BMW E31 840CI '99 aegean blue metallic
http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=34010
http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=35838

Postprzez rexman » 2022-04-29, 03:27

Weeb napisał(a):

Uuuu a Adam pisał wcześniej że personalne przytyki to domena wierzących w wojnę na Ukrainie i szczepionkowców. Zaczynamy więc obniżać loty, mi to pasuje :) [/quote]
To Wasze problemy.
Weeb napisał(a):Nie kończyłem szkoły za Gierka, całe szczęście, bo byłbym już dość w podeszłym wieku...

To przeczytaj sobie artykuł - Skąd się biorą terroryści. Gdybyś jednak zignorował mą radę, to w wielkim skrócie Ci powiem... widziałeś kiedyś terrorystę po czterdziestce? I nie myśl, że odchodzę od tematu. Nie chodzi mi o terroryzm.

Weeb napisał(a): Doucz się trochę, to będziemy prowadzić dalej dyskusje.

To Ty się doucz, bo za Giertycha... przepraszam, że się powtórzę... maturę zdawalo się spacerkiem. Teraz tacy piszą historię na nowo.

Przypomnę... Żołnierze AK, w 1943 r. po klęsce Wermachtu zaczęli tworzyć struktury na wypadek okupacji Polski przez Związek Sowiecki.
W 1942 r. powstała UPA. Właśnie w tym roku zaczęła się rzeź Polaków. Gdzie Ty tam dopatrzyłeś się żołnierzy AK?
Torturując i zabijając polską ludność cywilną, Banderowcy nic nie wspominali o AK-owcach, a o Polsce od morza do morza. Ofiarom rozcinali usta od ucha do ucha, wyprute wnętrzności rozciągali na plotach i szyderczo powtarzali, teraz macie znów Polskę od morza do morza!
Widzisz... to ich rozwścieczało! Chociaż tak naprawdę Polska nigdy bezpośrednio nie sięgała od morza do morza.
Ktoś wzniecił antagonizmy z piętnastego wieku... ale jak ktoś chce psa uderzyć, kij zawsze znajdzie.
Wypędzili Polaków z Ukrainy, którą stworzył Lenin. Wypędzili Polaków z Ukrainy, a jak nie było wolnej Ukrainy, tak nie ma. Polacy jednak nadal im przeszkadzają. Na razie marzy im się zajęcie terenów przemyskich aż po Małopolskę. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
I jeszcze coś... to PIS "wskrzesił" Niezłomnych. Dudasz zawoził pieniądze dla Ukrainy. Pieniądze nie śmierdzą - przyjęli. honorem się nie ujęli.

Weeb napisał(a):A wiedzę z historii Polski XXw czerpię z różnych źródeł. Czy jeżeli powiem, że z książek, to na książki też zaczniesz pluć?

W których to książkach doczytujesz się, że pomniki Bandery są odpowiedzią za czczenie Niezłomnych? Kiedy były pisane?

Weeb napisał(a): A może jak powiem, że od babki, to na nią też zaczniesz pluć?

Życzę Twojej babci 200 lat w zdrowiu!

Weeb napisał(a): Bo widzę, że jako chodząca encyklopedia (o ile nie jest to encyklopedia wydrukowana za czasów Gierka), wiesz i tak wszystko lepiej.

Dziękować!

Weeb napisał(a): Gloryfikujesz wszystko co związane z Polską, nie chcesz słuchać prawdy, a dowody na zbrodnie traktujesz jako szkołę Gierka. Ok, rozumiem, nie szanuję, ale to też mogę. Nie neguje wkładu ŻW, ale oni tak samo jak inne nacje nie byli aniołami siejącymi tylko dobro, w każdej komórce znajdują się ludzi , którzy mordują, gwałcą i popełniają zbrodnie wojenne, za które powinni zostać rozliczeni odpowiednim miejscem w historii.

To mogę zignorować, jak Ty niektóre moje.

rexman napisał(a):Policytujmy się może, ilu trzeba zabić Polaków, by wynagrodzić "krzywdy" Banderowców.

Weeb napisał(a):Możesz się licytować ile chcesz, nie rusza mnie to, skoro wyznajesz podwójną moralność.

Jak podwójna moralność?

rexman napisał(a):Ja nie muszę czerpać wiedzy z sieci, tylko od naocznych świadków.

Weeb napisał(a):Urzekła mnie Twoja historia, mieszkaliście i mieliście możliwość mieszkać na swoich ziemiach.
To jak już chcesz zejść tak nisko,[/quote]
Po pierwsze, nie zszedłem nisko, tylko wylewnie. Po drugie, jaka możliwość i jakie mieliście? Dziadkom rzeka Raba zalewała pola niemal co roku, to sprzedali i przeprowadzili się na wschód POLSKI.

Weeb napisał(a):... to cała moja rodzina, w tym żyjąca do tej pory 94 letnia babka pochodzi ze starego Stanisławowa, podpowiem Ci, że w obecnych czasach nazywa się to Iwano-Frankowsk w Ukrainie,

Na Ukrainie! Szacuneczek i zdrówka dla Twojej babci!

Weeb napisał(a):... żebyś nie musiał skazić swojej osoby...

Nie tyle może mojej osoby, co mnie samego.

Weeb napisał(a):... poszukiwaniem wiedzy w internecie. Przeżyła najazdy Ukraińców, Ruskich i Niemców (wszystkich wyzwolicieli), aby finalnie pod osłoną nocy w wagonach na bydło (podobnie jak uchodźcy dzisiaj) uciec do Polski pod Tomaszów Mazowiecki, gdzie spędzili rok w ruinach bloków, bez dostępu nawet do kuchni.

Szczerze współczuję!

Weeb napisał(a): Jakoś ona potrafi zrozumieć co przeżywają, potrafi opowiadać też dobre rzeczy o Ukraińcach. Więc z całym szacunkiem, ale w dupie mam zdanie wielkich patriotów grzejących Irlandzkiego Guinessa, którzy mają najwięcej do powiedzenia w temacie wojny.

Daj se spokój z tą kurtuazją!

Weeb napisał(a): Będzie milej jak nie będzie prowadzona polityka podwójnej moralności, bo tej w Polsce mamy już wystarczająco dużo i fundują nam ją wszyscy, którzy są u władzy, a co więcej fundują nam ją głowy KK.

A to już tylko pobożne życzenie.

Weeb napisał(a):To teraźniejszość kreuje nas jako ludzi, historia jest ważna, ale to właśnie zaszłości są jednym z powodbów, przez które trwa wojna i próba powrotu do starego wielkiego ZSRR. A to, że wyjeżdżają młode małżeństwa, pewnie że tak, będą wyjeżdżać, tak samo jakby wyjeżdżały z Polski, Niemiec, Włoch i każdego innego kraju. Każdy ma swoje priorytety, każdy chce żyć, nie każdy chce oddawać życie za swój kraj.
Nie wsadzaj na podstawie jednak 70 osób wszystkich do jednego wora, bo dobrze zarabiający Ukraińcy jako konsultanci IT w mojej firmie wrócili ... ich też oplujesz, że faszyści i Banderowcy?

Nie wsadzam ich do jednego worka! Niektórzy afiszują się banderyzmem. Niedaleko miejscowości gdzie mieszkam, są wywieszone dwie czerwono-czarne flagi w odległości około 300 metrów.
Na jednym z samochodów osobowych też widziałem taką flagę z uchwytem wciśniętą między szybę, a ramkę drzwi.
Mogę zrobić fotkę.

Weeb napisał(a):. Chcesz siać nienawiść - siej. Karma wraca do każdego sama i w odpowiednim momencie. Tylko nie mówcie , że agresja Rosyjska na Ukrainę ma sens i jest dobra, bo Ukraińcy to naziole i trzeba ich zgładzić, bo to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

A tam zaraz nienawiść! Po co te wielkie słowa? Ja tylko ostrzegam, bo skorumpowani są gotowi na wszystko. Nie ważne czy to Polak, Ukrainiec, czy Chińczyk.
Przepraszam za wylewność, ale uważam, że zawsze należy wysłuchać dwóch zwaśnionych stron. Póki co jesteśmy bombardowani wiadomościami z jednej strony 24/24. A każdy z nas chce wiedzieć co jest naprawdę grane.
Zastanawiające jest to, że nagle plan demia się skończyła, odkąd ten zbrojny konflikt na Ukrainie się zaczął. I wszystkie teorie spiskowe
po około pół roku stają się prawdą.

Edit by mod: proszę pisać po polsku.

Weeb

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=19095

Postprzez Weeb » 2022-04-29, 08:08

rexman napisał(a):Nie wsadzam ich do jednego worka! Niektórzy afiszują się banderyzmem. Niedaleko miejscowości gdzie mieszkam, są wywieszone dwie czerwono-czarne flagi w odległości około 300 metrów.
Na jednym z samochodów osobowych też widziałem taką flagę z uchwytem wciśniętą między szybę, a ramkę drzwi.
Mogę zrobić fotkę.

Oczywiście, że są, powiem więcej na pewno będą. Tak samo jak po zachodniej stronie nadal są wyznawcy Hitlera i prowadzonej przez niego polityki czystej białej rasy. Co gorsza, podobne osoby w naszym kraju mają czelność nosić znaki Polski Walczącej, która to zwalczała to przelewając krew. Pytanie teraz zatem, czy powinniśmy mówić o sobie, że jesteśmy faszystami? Czy uogólnienie na taką skalę jest sprawiedliwe dla ludzi, którzy nie chcą mieć z taką polityką nic wspólnego?

Napisałem wcześniej, na śmietnik historii powinny trafiać osoby, które dopuszczały się zbrodni wojennych, a nauka o nich powinna być przestrogą, a nie hołubieniem. Niestety tak się nie stanie i każdy kraj, swoje rany będzie otwierał, żeby pokazać kto i kiedy wbijał w nie nóż.
A od nas teraz, w tych czasach zależy, jak będą nas przedstawiać za 100 lat. Dlatego uważam, że po tylu latach pokazywanie ogólnej nienawiści za popełnione 100 lat wcześniej zbrodnie młodym ludziom, którzy do nas trafiają, jest poniżej naszej godności jako ludzi i jako społeczeństwa, które zostało wy****ne na każdym kroku.

rexman napisał(a):Przepraszam za wylewność, ale uważam, że zawsze należy wysłuchać dwóch zwaśnionych stron. Póki co jesteśmy bombardowani wiadomościami z jednej strony 24/24. A każdy z nas chce wiedzieć co jest naprawdę grane.

Słucham i rozumiem Twoje zdanie! Ale retoryka prowadzona przeciwko Ukraińcom jest słaba. Nie prowadzę statystyk, ale podejrzewam, że 99% trafiających do nas, czy do innych krajów uchodźców nie ma związku z grupami banderowskimi. I życzę sobie, żebym się nie mylił.

Pokłócili się. Doszli do jako takiego porozumienia. Więc spokojnego długiego weekendu życzę.

rexman

Postprzez rexman » 2022-04-30, 23:26

Pokój ludziom dobrej woli! :ok:

Ps. Ten, co mi zaznaczył słowo na czerwono, niech przyjmie do wiadomości, że słowo- "se", jest skrótem od słowa - sobie!
Za Gierka nam to nauczyciel w podstawówce tłumaczył. :tak:

AdamM

Imię: Adam

Moje BMW: e39 540iA
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=16276

Postprzez AdamM » 2022-05-06, 22:09

rexman brawo brawo brawo.

lincoln

Imię: Przemooo

Postprzez lincoln » 2022-05-07, 16:25

A ja tam lubię jak ludzie porzucający kraj "mądrkują" sobie o ojczyźnie i poprawnej pisowni, niczym rząd w Londynie w czasie IIWW odklejony od realiów panujących w ojczyźnie...
Adamie dalej nie odpowiedziałeś...

rexman

Postprzez rexman » 2022-05-08, 22:46

Polski rząd na uchodźtwie nie siedział z założonymi rękami. W Polsce w tym czasie marna byłaby z nich pociecha jako męczenników.
Co do ludzi porzucających kraj... no widzisz, nie dość że porzucili kraj "nieograniczonych możliwości", to jeszcze na złość ślą tam pieniądze.

lincoln

Imię: Przemooo

Postprzez lincoln » 2022-05-12, 21:14

rexman napisał(a):Polski rząd na uchodźtwie nie siedział z założonymi rękami. W Polsce w tym czasie marna byłaby z nich pociecha jako męczenników.
Co do ludzi porzucających kraj... no widzisz, nie dość że porzucili kraj "nieograniczonych możliwości", to jeszcze na złość ślą tam pieniądze.

Niby nie, ale nakazywał bzdury odklejone od realiów okupacji, podobnie jak Ty opisujesz sytuację z Twojej perspektywy w moim kraju w którym żyję bez przerw od blisko czterdziestu lat.
Wielkie Ci dzięki za te pieniądze, bez nich kraj by przestał istnieć...

czort

Postprzez czort » 2022-05-13, 21:44

Nie chcę wchodzić w polemikę, ale co niektórym widzę, że się nieco wrotki odczepiły.

rexman

Postprzez rexman » 2022-05-13, 22:08

Randall

Postprzez Randall » 2022-05-14, 14:22

<ziew>

atom1

Imię: Karol

Ostrzeżenia: 2

Moje BMW: E34 520 T

Postprzez atom1 » 2022-05-18, 22:31

o i mnie sporo ominęło :-)) ludzie sa jednak naiwni, w sumie jakbys zignorował temat jak napisałeś w 1 swoim poście to reszta by się w sumie zgodziła, ale to odmienne zdanie powoduje że rodzi się dyskusja

AdamM

Imię: Adam

Moje BMW: e39 540iA
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=16276

Postprzez AdamM » 2022-05-20, 19:18

Hej Hej,
lincoln poznaliśmy swoje zdanie i wiesz doskonale ze dalsza dyskusja nie zmieni ani Twojego ani mojego zdania/podejścia.
Zdrowie najważniejsze a nie wewnętrzne konflikty.
Skoro temat o kowidzie to myślicie, że na jesieni będzie pandemia nr 5 Covid19 czy jak go zwał Sarsem2 czy "przyroda" zafunduje nam zupełnie coś innego? Jak wiemy przyroda jest nieprzewidywalna :)
Może tym razem będą to pelikany które coś rozniosą.

Poprzednia strona

Powrót do strony głównej