Strona główna forum
Forum
Wszystko o serii 5
ALPINA & M-POWER

FAQ ALPINA - czyli najczęściej zadawane pytania dot. Alpiny

Moderator: dray

xxxkamil222xxx

Imię: Kamil
Moje BMW: Aktualne: BMW E39 540i 6gang
BMW E39 535i r.i.p.
BMW E39 520I

Re: FAQ ALPINA - czyli najczęściej zadawane pytania dot. Alp

Postprzez xxxkamil222xxx » 2017-04-17, 11:16

Mam pytanie odnośnie zmian silnika pomiędzy m62b44 a b46 Alpiny, oczywiście bez vanosa. Co zostało zmienione oprócz pojemności? Kolektor ssący jest podobno taki sam, ale zastanawiam się co np. z wałkami czy są ostrzejsze i czy założenie ich do b44 by coś dało, do tego jeszcze soft Alpiny?

wolan

Imię: Bartosz
Moje BMW: E39 520i

Re: Dokładka Alpina

Postprzez wolan » 2017-05-01, 14:01

dray napisał(a):
Kupiłem sobie dokładkę alpiny do e39 do przedniego przedliftowego zderzaka. Mam do Ciebie takie pytanie odnośnie jej dokładniejszego umiejscowienia przy montażu. Czy jej górna krawędź z boku, powinna się pokrywać z krawędzią takiego przełamania/wpustu/lini na zderzaku jakieś 15cm od dołu, czy też powinna być założona bardziej do góry do oporu? Mógłbyś ewentualnie jakieś dokładniejsze zdjęcia zderzaka z bliska podesłać?

Oto zdjęcia fabrycznie zamontowanej dokładki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Panowie czy jest w ktoś mi w stanie powiedzieć czy w alpinie jest podcinany zderzak do montażu dokładki ? Posiadam oryginalną dokładkę alpiny jednak za cholere nie mogę jej dopasować, kupiłem ją z uciętym kawałkiem zderzaka i wydaje mi się, że był własnie lekko podcięty pod dokładkę. Będe wdzięczny za pomoc

Poprzednia strona

Powrót do strony głównej