Strona główna forum
Forum
Wszystko o serii 5

Ile jest warte e39?

Dział dotyczący serii 5-czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
Piotr17

Imię: Piotr
Moje BMW: e39 m52b20
https://chomikuj.pl/dawajtepantofle/Galeria

Ile jest warte e39?

Postprzez Piotr17 » 2017-02-04, 00:07

Witam wszystkich serdelkiem :P Jestem tu nowy ale mam nadzieję, że znajdę z wami wspólny język jeśli chodzi o bunie :P
Jestem Piotr z roku anno domini 1989. Od 2 lat szczęśliwy posiadacz upragnionej Beaty e39. Auto z pochodzenia jest Belgiem gdzie spędziło bodajże 12 lat ale nie pamiętam dokładnie. Niby ori przebieg ale kto by w to wierzył... ogółem bezwypadkowe, bez grama rdzy, zainstalowałem Staga IV gen zaraz po zakupie. Wszystko działa bez zarzutu nie mogę narzekać. Ale zamierzałem sprzedać bunię i kupić model po lifcie. Tyle że no właśnie.... Tu jest kot pokopany. Ile waszym fachowym zdaniem kosztuje e39 bez wkładów finansowych większych niż 500zł, gdzie macie pewność w 95% że jak kupisz to bez problemu zrobisz kilkanaście tyś km bez zaglądania do warsztatu. 5% to jest zawsze ryzyko że coś wyskoczy, tego sie nie przewidzi. Wiem że wszystko zależy od wersji wyposażenia. Ale mowa tu o silniku 2.0i który nie bierze grama oleju od/do wymiany. Wszystko działa jak fabryka karze. Lakier wiadomo jakieś ryski od piasku ale głęboki kolor przykuwa uwagę, wnętrze bez zastrzeżeń. Wydaję mi się, że chciałem za dużo kasy, ale wiem co mam i jakie ulepy jeżdżą po drogach. Może ktoś mnie oświeci w temacie cen? Jeśli temat w złym miejscu to sorka, niech admin przeniesie. Pozdr :ok:
Nie oczekuj zbyt wiele to nie będziesz rozczarowany...

warchlak60

Moje BMW: E34 520i Sedan
E39 525 Tds Touring

Re: Ile jest warte e39?

Postprzez warchlak60 » 2017-02-04, 00:26

ile by nie bylo warte to o kupca dobrego trudno ... ;p ja swoje mam z wloch jest bez rdzy nie puka nie stuka skóry jak nóweczki dopiero co była trasa góry warszawa ale ze przedlift i przez znawców hejtowany TDS to chce za nią 6 tysi a i tak mi nie jeden powie ze to za duzo :P

xionc

Moje BMW: E39 M52TuB20 '99

Postprzez xionc » 2017-02-04, 01:11

E39 jest warte tyle za ile go puścisz. Nie tyle ile w niego wsadziłeś, ile sobie wyobrażasz, może jakiś duch Tobie sie w nim objawił.
To jest zły moment na te auta, wielkie krowy które palą jak smoki i TU nie chcą ich ubezpieczać chyba że po zaporowych cenach, przekonałem sie o tym na własnej skórze. Trzymaj i jeździj dalej

Piotr17

Postprzez Piotr17 » 2017-02-04, 15:10

Hmmm.... ludziom to się w d... przewraca wiadomo. Każdy by chciał za 5 tys i jeszcze z gwarancją że może oddać kiedy będzie chciał. Jednak czy pojechalibyście oglądać e39 za 8tys? Bo ja nawet bym nie wstawał. W grudniu szukałem auta dla mojej kobiety. Oglądaliśmy seata leona 1. Astre 3. Ale udało się przypadkiem nabyć audi a3 8P. Ja wiem że za dobry samochód trzeba zapłacić bo nikt Ci za darmo nie odda sprawnego. Cenę mieliśmy ustaloną dużo wyżej niż cena rynkowa mimo to same ulepy! Porysowane, poprzecierane, wydmuchane uszczelki, spawane, zalane w mordę jeża. W związku z tym zaniechałem sprzedaży mojej bo jak mówiłem wiem co mam. A jeździć i się denerwować nie zabardzo mi się widzi. Spalanie mieści się w 25zł czy to tak dużo na ten komfort i masę auta? OC to prawie 100% podwyżki, płaciłem 500zł a teraz mam 940zł. Ale Oc poszło w każdej marce więc nie ma co za bardzo generalizować tego. Chociaż wiem z doświadczenia, że moja beta miała 500zł OC a np Ford Mondeo ten sam rocznik, ten sam silnik miał 420zł. A dlatego, że BMW to marka zachęcająca do szybkiej jazdy. Tak mi powiedziali w ubezpeczalni. Osobiście nie lubię małych aut pokroju Corsy czy Yaris itp bo one nie mają strefy zgniotu. Ale jak się zdenerwuję to kupię rozbitego angola z 3.0 i przełożę wszystkie klamoty do mojej:P Szerokości Panowie:D

Vindix

Imię: Sebastian

Moje BMW: Brak

Postprzez Vindix » 2017-02-04, 15:19

Swego TDSa sprzedałem za 9tys zł z dwoma kompletami felg po 5szt

Piotr17

Postprzez Piotr17 » 2017-02-05, 10:01

W obecnej chwili to chyba nikt diesla nie chce lol Szwagier chce sprzedać e60 2.5d już pół roku i nic. To jego pierwszy diesel i już ma go dość. Auto wygląda świetnie, jeździ super, tankuje tylko verve ale już mu obrzydł diesel bo wbił się na mine po zakupie. Wsadził sporo kasy, a mówiłem żeby brać 3.0d

burdon

Imię: Krzysiek

Moje BMW: jest: BMW 535iA Calypso
jest: Seat Arosa 1.0
było: BMW 523i Imola
było: Suzuki Swift 1.0
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=6 ... ead#unread

Postprzez burdon » 2017-02-05, 10:34

Vindix napisał(a):Swego TDSa sprzedałem za 9tys zł z dwoma kompletami felg po 5szt

Ja za swoje 535 V8 z uszkodzonym prawym przodem, cieknącym silnikiem, paroma purchlami, jednym kompletem kół, bez koła zapasowego, dałem około 60% więcej. Teraz JEŻELI bym sprzedawał, nie wziąłbym mniej jak 20. To i tak wydaje mi się nie dużo.
"Pour que le diable triomphe, il suffit que les bons ne fassent rien."
Edmund Burke

r4ll

Moje BMW: E39 530i
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=65566

Postprzez r4ll » 2017-02-05, 11:26

Jeśli Ci się nie pali ze sprzedażą to wystaw za cenę większą niż rynkowa. Dopisz, że wszystkim malkontentom "Którzy widzieli podobną tylko taniej" dziękujesz. Prędzej czy później trafi się ktoś kto doceni i położy kasę na stół.

Ja miałem farta i trafiłem za pierwszym razem bardzo zdrową sztukę. Co jakiś czas dostaję pytania czy nie chcę sprzedać. Później jeździłem szukać innych e39 dla kolegów, którzy ode mnie się zarazili to dostrzegłem, że naprawdę jestem szczęściarzem patrząc na to jakie ulepy z nimi oglądałem.

Też woziłem się z myślą sprzedaży i szukania e39 z m62 w manualu bo choruję na dźwięk v8, ale ceny zadbanych sztuk są zawrotne i liczbę dobrych egzemplarzy na portalach aukcyjnych można na palcach jednej ręki policzyć. Dałem sobie więc spokój i się cieszę z tego, że mam dobrą furę. Nie zamierzam się z nią rozstawać już na dłuższy czas.
Moja e39 530i --->>> r4ll --->> e39 530i

Yoda

Imię: Dawid

Ostrzeżenia: 2

Moje BMW: 523i '96 glaciergruen
528i '99 oxfordgruen

Postprzez Yoda » 2017-02-05, 22:15

lol jesli ktos sobie wyobraza, ze wymieniam uklad chlodzenia, zakladam nowe heble, ladna felge, nowe opony, regeneruje swiatla, wymieniam rolki, paski, oleje w skrzyni automatycznej, moscie, wspomaganiu, swiece irydowe, brak luzow na servotronicu, perfekcyjnie dzialajaca i nabita klima dwustrefowa, wymieniam mase drobiazgow, zeby doprowadzic auto do stanu jaki powinno miec i wezme za nie 10 tysi, to musial na glowe upasc. do tego jak auto ma zadbane wnetrze w skorze, jest czyste, pachnace, ma dolozona nowoczesna navi, dobrej klasy zarowki/zarniki, cala elektryke dzialajaca i wszystkie podgrzewania, nawet czesto nowe pompki od glupich spryskiwaczy to musi kosztowac wiecej jak 20k i nie ma sily. a jak do tego ma nowa zawieche to i znacznie wiecej, bo to nowe auto. osobiscie wole jednak przedlifta z m52 niz polifta z m54, ale to rzecz gustu.

zobaczcie jakimi rumplami ludzie jezdza, nie koniecznie starymi, ale zepsutymi. mysle, ze nadeszly czasy, kiedy utrzymane e39 pojdzie w cenie tylko w gore i oddzielone zostanie ziarno od plew/szrotow, ktore zajezdzone na smierc pojda na rozborke. :drunk: jesli natomiast ktos chce kupic tanio, to nie zatrzymuje, bo i po co? ktos utopi 5 czy 6 kola, kupi zlom, w koncu i tak pojdzie po rozum do glowy, co najwyzej bedzie narzekac jakie to bmw awaryjne i drogie w utrzymaniu, a to cena nauki.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu."
Stanisław Lem

kubik_e28

Imię: Kuba

Moje BMW: E28 & E39

Postprzez kubik_e28 » 2017-02-06, 22:52

Bo trzeba wychwycić auto z potencjałem,a zajechanego dziąga,bo to będzie studnia bez dna,za która, nikt nie da więcej jak 5k,choćby nie wiadomo ile było zrobione ;)

Yoda

Imię: Dawid

Moje BMW: 523i '96 glaciergruen
528i '99 oxfordgruen

Postprzez Yoda » 2017-02-07, 11:49

hehe, kubik_e28, chyba nie sadzisz, ze w kilkunastoletnim samochodzie sie nic nie wymienia, bo ten egzemplarz mial potencjal :) . w przypadku e39 moim zdaniem potencjal to zdrowa buda i zadbany przedzial pasazerski, reszte sie zawsze wyprowadzi na prosta.
nie ma studni bez dna, moga byc tylko bardzo glebokie albo reperacje po taniosci.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu."
Stanisław Lem

kepa416

Postprzez kepa416 » 2017-02-07, 13:24

Do kompletu z pakietem start po zakupie auta jeśli dochodzi remont jednostki to studnia wychodzi bardzo głęboko. Wydaje mi się że auta zadbane utrzymają swoją cenę. Nie chodzi tutaj o wzrost wartości tylko żeby utrzymaly cenę obecną.

kubik_e28

Imię: Kuba

Moje BMW: E28 & E39

Postprzez kubik_e28 » 2017-02-07, 15:21

Yoda, dokładnie o to mi chodziło ,zdrowa Buda i kompletność auta,bo detale są najdroższe. Co innego jest leczyć zdrowy egzemplarz z wycieków,stuków w zawieszeniu,a robić progi , podłogę,remont silnika itp.
Druga sprawa tu nie chodzi o zyskiwanie wartości,byleby nie tracił ;)

burdon

Imię: Krzysiek

Moje BMW: jest: BMW 535iA Calypso
jest: Seat Arosa 1.0
było: BMW 523i Imola
było: Suzuki Swift 1.0

Postprzez burdon » 2017-02-07, 15:36

Yoda napisał(a):hehe, kubik_e28, chyba nie sadzisz, ze w kilkunastoletnim samochodzie sie nic nie wymienia, bo ten egzemplarz mial potencjal :) . w przypadku e39 moim zdaniem potencjal to zdrowa buda i zadbany przedzial pasazerski, reszte sie zawsze wyprowadzi na prosta.
nie ma studni bez dna, moga byc tylko bardzo glebokie albo reperacje po taniosci.

Bywają studnie bez dna. Możesz trafić na auto które będzie gnić mimo wszystko, albo silnik który skończył swój żywot.
"Pour que le diable triomphe, il suffit que les bons ne fassent rien."
Edmund Burke

alider

Postprzez alider » 2017-02-07, 16:50

burdon napisał(a):
Yoda napisał(a):hehe, kubik_e28, chyba nie sadzisz, ze w kilkunastoletnim samochodzie sie nic nie wymienia, bo ten egzemplarz mial potencjal :) . w przypadku e39 moim zdaniem potencjal to zdrowa buda i zadbany przedzial pasazerski, reszte sie zawsze wyprowadzi na prosta.

Bywają studnie bez dna. Możesz trafić na auto które będzie gnić mimo wszystko, albo silnik który skończył swój żywot.

Prawie kazdy polift gnije. Czasem tego nie widac bo jeszcze nie wszylo, albo zostalo poprawione. Zaczniesz jezdzic caly rok lub dwa i zacznie wychodzic. Z drugiej strony trzymac w garazu 4 miesiace, aby nie lecialo tak szybko, to troche glupie, jesli to nie jest jakis unikat. Przedlift troche lepiej, ale tez bez szalu.
Kolejny problem e39 to ze coraz wiecej osob okresla to auto jako stare. Nie klasyczne, tylko stare. Szczegolnie przedlifty. To tez utrudnia utrzymanie wyzszych cen na rynku.

Następna strona

Powrót do strony głównej