Strona główna forum
Forum
Wszystko o serii 5

Ile jest warte e39?

Dział dotyczący serii 5-czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
Weeb

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=19095

Re: Ile jest warte e39?

Postprzez Weeb » 2017-08-25, 12:51

Yoda napisał(a):Chyba nie sledziles dyskusji, nikt nie twierdzi, ze jest lepsze od mondeo, a jedynie, ze czesc nie chce jezdzic kompaktami i innymi miejskimi wynalazkami. Oraz ze do uzytku prywatnego i hobbystycznie to nadal bardzo dobra opcja, nawet jesli wymaga odpowiedniej opieki, na ktora wiekszosci nie stac.

I nie wybielaj się, tylko przeczytaj swoje wypowiedzi. Spróbuj bez emocji, to więcej zrozumiesz.

sorry, post o "interesach" forumowiczów edytowałem, czort

Marekb

Moje BMW: 523i

Postprzez Marekb » 2017-08-25, 13:11

Yoda napisał(a):nikt nie twierdzi, ze jest lepsze od mondeo, a jedynie, ze czesc nie chce jezdzic kompaktami i innymi miejskimi wynalazkami. Oraz ze do uzytku prywatnego i hobbystycznie to nadal bardzo dobra opcja, nawet jesli wymaga odpowiedniej opieki, na ktora wiekszosci nie stac.

Tu Yoda dobrze pisze :)
Marek

Bombel

Imię: Piotr

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: E32 735iA 92', E39 528iAT
E32 735i http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=63468
E39 528iAT: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=74195
Byłe E39 523i: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=44674

Postprzez Bombel » 2017-08-25, 17:12

Yoda napisał(a):Bombel, ty niby masz wyksztalcenie i pracujesz jako sprzedawca czy ajent ;) ale magister jest? niesamowita renoma.

Nie wiesz jakie mam wykształcenie, gdzie pracuję, co robię i przy jakiej renomie. W związku z taką niewiedzą nie wypowiadaj się. Lepiej powiedź coś o sobie, co pomoże zrozumieć Twoje wypowiedzi.

Yoda

Imię: Dawid

Ostrzeżenia: 2

Moje BMW: 523i '96 glaciergruen
528i '99 oxfordgruen

Postprzez Yoda » 2017-08-25, 17:27

Bombel napisał(a):
Yoda napisał(a):Bombel, ty niby masz wyksztalcenie i pracujesz jako sprzedawca czy ajent ;) ale magister jest? niesamowita renoma.

Nie wiesz jakie mam wykształcenie, gdzie pracuję, co robię i przy jakiej renomie. W związku z taką niewiedzą nie wypowiadaj się. Lepiej powiedź coś o sobie, co pomoże zrozumieć Twoje wypowiedzi.

Bombel napisał(a):Ciekaw jestem ile on ma lat. Jak zostać takim trollem. Czy ma jakieś wykształcenie.

Sugerujesz tutaj, ze mam jakies tam wyksztalcenie, byle jakie, albo i nie, a teraz bedziesz plakal, bo pochwalilem, ze Pan z magistrem sprzedawal w salonie auta, o czym sam pisales zreszta?
Powiem ci, ze mialem okazje jezdzic w 1996 roku nowym e39 prosto z salonu i teraz mam znowu takiego samego, na dodatek jestem z niego zadowolony.

przy okazji nowa maglownica w aso to 7-8k, z servotronic regenerowana fabrycznie przez ZF 4200, delco remy 3200, bez servotronic z trw albo delco remy 1500-2000, kaucja okolo 2000 do zwrotu za zuzyta maglownice, za oddany zlom nie sa zwracane.
regeneracja zwyklej z wymiana listwy w ogarnietym zakladzie w Polsce 800 kaucja 200-300.
tak duzo?
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu."
Stanisław Lem

alider

Postprzez alider » 2017-08-25, 18:07

Yoda napisał(a):przy okazji nowa maglownica w aso to 7-8k, z servotronic regenerowana fabrycznie przez ZF 4200, delco remy 3200, bez servotronic z trw albo delco remy 1500-2000, kaucja okolo 2000 do zwrotu za zuzyta maglownice, za oddany zlom nie sa zwracane.
regeneracja zwyklej z wymiana listwy w ogarnietym zakladzie w Polsce 800 kaucja 200-300.
tak duzo?

Regeneracja przekładni kierowniczej (maglownicy)
Regenerowalem swoja maglownice z "nowa listwa" w 2015, w zakladzie polecanym gdzies tutaj na forum. Po pol roku zaczela ciezko chodzic, niedlugo pozniej wylala. Wyrzucilem. Kupilem niedotykana uzywke i jest calkiem dobrze do dzisiaj. Tak wiem, powinienem kupic w ASO.

Marekb

Moje BMW: 523i

Postprzez Marekb » 2017-08-25, 20:24

Słusznie tu pada porównanie E39 do zawieszenia nowych kompaktów lub mniejszych , niekorzystne dla BMW. Firma w której pracuje wynajmuje nowe auta na 2-3 lata, potem oddaje i bierze kolejne nówki. Mam okazję przejechać się nowymi autami różnej klasy od Skody Rapid, Peugeota 207 teraz 208, Vento 1,4 fsi, Mondeo diesel,Partner, jest też C200 z 7-biegowym automatem i licznymi bajerami. Jest istotna różnica między
moim 523 a tymi nowymi, i jest to zawieszenie.Kiedy jadę nowym nawet małym autem to na ulicach o złych nawierzchniach to nawet nie zwalniam, są przyjemnie sztywne , amory szybko reagują, a kiedy jadę swoim to zwalniam ,omijam ,nie jest żle ale gorzej.
Jadę na przegląd i proszę diagnostykę by sprawdził co tylko może(wszystko jeszcze ori) a więc w ruch idą szarpaki,łomy itp. diagnosta mówi:
amortyzatory nie wylane, wszystkie ponad 75% , ocena jest dobrze a ja się śmieję :)
żadna sprężyna nie pęknięta ,dobre :)
odboje i osłony noo trzeba by wymienić, ocena jest dobrze :) więc mówię,że nowe ,małe auto przejeżdża przez wertepy elegancko a moja limuzyna nie. Aaa mówi, bo tamto ma wszystko nowe. Mechanik szuka dalej, na wahaczach nie widzi luzów,tuleje pływające wymienione-dobrze, zbieżność dobra,łączniki wymienione.
Jak dobrze pisze Bombel,to ,że diagnosta nie znalazł luzów to nie znaczy,że ich nie ma, są a suma ich wszystkich powoduje ,że jest taki skutek.Pytam go co robić ? mówi , są 2 wyjścia albo zostawię jak jest ,gdyż mieści się to w granicach i pewnie tak robi większość ale prawda jest taka- te wszystkie amory, sprężyny, odboje i osłony, gumy pod sprężyny,dola,górna, górne mocowania - to wszystko nadaje się już na śmietnik. Jak to wymienię będzie bardzo dobrze,taką mam nadzieję, Mam jak wszystkie te auta luz na maglownicy ale niewielki(diagnosta).Czyja to wina,że tak jest? moja :)
To muszą być najlepsze zamienniki czyli amory Sachs, sprężyny co najmniej szwedzki Kilen , mocowania Lemforder , reszta OE - koszt przód/tył 3000 zł
Ktoś zadał pytanie , a kto zakłada do E39 kpl nowych Michelin? odpowiadam,ja. Rok temu kupiłem, dlaczego? gdyż to auto jest nadal tego wart.
Wydałem 1800 zł , prowadzenie i komfort nieporównywalne do starych. Ale w tym roku jeszcze nie udało mi się wymienić amorów i reszty...może w przyszłym miesiącu zacznę od przodu,zobaczymy jaki będzie skutek.
Ja rozszerzę to pytanie, kto wymienił u siebie przy przebiegu ponad 200tkm a nie póżniej taki komplet plus założył opony premium? są tacy ale nieliczni, ja też tego nie zrobiłem.
Niedawno byłem po nadkole u znajomego ,który handluje częściami używanymi i przyjechał koleś e39 , wziął całe tylne kolumny po 80 zł/szt.
czujniki wałka i wału, znajomy dodał mu visco ,chyba sprawne mówi, gościu zapłacił ponad 200 zł i pojechał zadowolony. Wymieni i może przez jakiś czas będzie miał sprawne BMW E39 a po pół roku sprzeda koledze. Pomyślałem,to już krótka droga takich aut na złom ponieważ ich naprawa niedługo nie będzie mieć sensu.
A potem taki wsiądzie do nowego, małego auta i powie ,że E39 ma zawieszenie do kitu.
Jest pytanie czy warto inwestować jeszcze w e39 ,opony , amory i reszta wyniesie mnie jakieś 4800 zł ale prawie wszystkie części mam jeszcze oryginalne a więc nie wiadomo ile wytrzymają... Oceniłem stan swojego auta i uznałem ,że jeszcze warto.
Aha i potrzebne już profesjonalne działania antykorozyjne przed zimą za 650 zł plus niewielkie zabiegi lakiernicze to w sumie 1000 zł
Tak to panowie wygląda walka o zachowanie w niezłym stanie e39.Nikt mnie nie zmusza ,mój wybór.
Marek

Krzysiek_E34

Moje BMW: Nie ma :)

Postprzez Krzysiek_E34 » 2017-08-25, 21:59

Yoda napisał(a):Chyba nie sledziles dyskusji, nikt nie twierdzi, ze jest lepsze od mondeo, a jedynie, ze czesc nie chce jezdzic kompaktami i innymi miejskimi wynalazkami.

Tylko, ze tytulowe Mondeo to ani miejskie auto ani kompakt. E39 530i polift z mpakiem = Mondeo Mk4 2010 rok w dobrej wersji, a Mk4 jest wieksze od E39. Jest gigantyczne. Ja tez nie chce jezdzic miejskim autem czy plasticzanym kompaktem, za 3 dychy mozna juz naprawde grzebac w klasie sredniej, a za 4 to juz wogole calkiem sensowne auta. Nie wiem dlaczego ograniczasz wybor do Meganek, Focusow czy Ceedow. Za 4 dychy mozna trafic 508ke z np. HUDem.

Darek63

Postprzez Darek63 » 2017-08-25, 22:00

Marekb napisał(a):Jest pytanie czy warto inwestować jeszcze w e39 ,opony , amory i reszta wyniesie mnie jakieś 4800 zł ale prawie wszystkie części mam jeszcze oryginalne a więc nie wiadomo ile wytrzymają... Oceniłem stan swojego auta i uznałem ,że jeszcze warto.
Aha i potrzebne już profesjonalne działania antykorozyjne przed zimą za 650 zł plus niewielkie zabiegi lakiernicze to w sumie 1000 zł
Tak to panowie wygląda walka o zachowanie w niezłym stanie e39.Nikt mnie nie zmusza ,mój wybór.

Kolega kupił w 2014 roku E60 525D manual z przebiegiem 220 tysięcy 2006 rok. Sprawdzaliśmy go na ile byliśmy w stanie i jest to możliwe. Wychodzi że tak jest. Przez trzy lata zrobił nim około 45 tysięcy. W naprawy tego auta zawias, dwumasa, sterownik silnika, regulacja wtrysków, hamulce i inne drobiazgi elektroniczne poszło coś koło 14000 do tej pory. Więc jak by tak policzyć procentowo proporcjonalnie gdzieś 1/3 wartości auta. U Ciebie będzie to około 6000 przy wartości powiedzmy 18.000 więc proporcja zostanie zachowana :) .
535D

Dzoker

Imię: Paweł

Moje BMW: e39 touring 3.0dA

Postprzez Dzoker » 2017-08-25, 22:35

Jestem facetem więc jestem trochę większym dzieckiem. Za pieniądze które wydałem na e39 3.0dA z 2001 mógłbym kupić kilka lat młodsze auto którego eksploatacja kosztowała by mnie dużo mniej. Mam tu na myśli zarówno "standardy" takie jak olej, filtry, klocki itp. jak i naprawy związane z wiekiem auta, przebiegiem itd. ale wsiadając do samochodu chcę mieć banana na twarzy i przyjemność z jazdy oraz satysfakcję, że kilka osób obejrzy się za moim autem na drodze (nie ukrywajmy każdemu połechce to jego ego). Jak bym chciał auto w pełni rozsądne nigdy nie kupił bym BMW. Ale go kupiłem i jestem zadowolony mimo, że na "dzień dobry" musiałem wymienić koło pasowe i maglownicę. No ale mam go ze świadomością jego wad i kosztów jego utrzymania i jestem z tym pogodzony. Jeśli ktoś narzeka na to ile musi włożyć we właściwe utrzymanie samochodu bez względu na markę i model to znaczy, że kupił niewłaściwe auto do swoich możliwości finansowych i tyle. A co do wartości to każdy samochód warty jest tyle ile klient jest gotowy za niego zapłacić. Jeśli sprzedawca i kupujący dojdą do porozumienia co do ceny to znaczy, że tyle właśnie ten samochód jest warty. Nie ważne czy kosztuje 10,20 czy 50 tys. Jak ktoś za tyle kupi to znaczy, że tyle jest wart. Przynajmniej dla kupującego i to wystarczy.
Graniczę z cudem i mijam się z celem

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2017-08-25, 22:41

serio stary kibel e39 kombi na gnojówę 'połechce czyjeś ego' ? jaką grupę społeczną masz na myśli? dla mnie takie auto na drodze jest kompletnie niezauważalne.

Darek63

Postprzez Darek63 » 2017-08-25, 23:40

maciek_m30 napisał(a):serio stary kibel e39 kombi na gnojówę 'połechce czyjeś ego' ? jaką grupę społeczną masz na myśli? dla mnie takie auto na drodze jest kompletnie niezauważalne.

Nie można na to zagadnienie patrzeć tylko przez pryzmat własnego ego. Ja odprowadzę wzrokiem E39 w dieslu który zdobył wszystkie możliwe nagrody

https://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M57

a na Peugeota czy innego Citroena podobnych gabarytów nawet nie spojrzę. To są gusta. O tym się nie dyskutuje.

Podobają się komuś rude przed 30-tką to je rwie. Mnie bardziej czarne podchodzą po 30-tce . Trzeba to zrozumieć. Tak samo jak to, że 99% populacji nie potrzebuje w stajni ani M3 ani Ferrari. Wystarcza im do szczęścia stare E39 touring w dieslu. Wystarcza to, na co ich stać i z czego mają satysfakcję. A o to wyłącznie chodzi w tej zabawie. Finanse + gust. Siły na zamiary. Trzeba to zrozumieć. Na co mi M5 jak mnie na to nie stać. Mam patrzeć na nie jak kwitnie w garażu ?. To olać je z miejsca i kupić sobie Punto. Przynajmniej będę mógł sobie pojeździć do woli. A jak się zmieni sytuacja to też nawet na M5 nie spojrzę tylko do razu zamówię Bugatti Veyron :). Po co w półśrodki jakieś się wtedy bawić.

Po co te docinki wszystkie. Gadamy jak dorosłe chłopy czy w piaskownicy babki lepimy ?

Najlepiej to zamknąć ten temat bo jest całkowicie wyczerpany.
535D

czort

Postprzez czort » 2017-08-26, 07:26

maciek_m30 napisał(a):serio stary kibel e39 kombi na gnojówę 'połechce czyjeś ego' ?

na zadbanego turasa po lifcie zawsze zwrócę uwagę. Jest to jedyny rodzaj E39, który cholernie mi się podoba.

Dzoker napisał(a): że kilka osób obejrzy się za moim autem na drodze

to chyba przechodzi z wiekiem.

W sprawie dyskusji, czy lepszy starsze BMW czy nowsze, nazwijmy je "budżetowe" auto, zdecydowanie stawiam na auto budżetowe.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

kubik_e28

Imię: Kuba

Moje BMW: E28 & E39

Postprzez kubik_e28 » 2017-08-27, 17:52

Jakby wspaniałymi autami nie były e39tki,to są ok 20latki więc w kategorii ,,uciążliwość", zawsze będzie miernie,a bo to coś,a to tamto,jedno skończysz drugie się zacznie.Niby zawsze dowiezie,ale ciągle coś.
Może ja tak mam,że się czepiam,bo w domu zawsze były,raczej ,,świeże" auta typu Opel i tam się po prostu jeździło i po prostu dążę w e39 do takiego samego stanu,żeby było podobnie,ale no niestety,zaczyna mnie to nudzić...

Bombel

Imię: Piotr

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: E32 735iA 92', E39 528iAT
E32 735i http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=63468
E39 528iAT: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=74195
Byłe E39 523i: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=44674

Postprzez Bombel » 2017-08-27, 20:26

kubik_e28 napisał(a):oże ja tak mam,że się czepiam,bo w domu zawsze były,raczej ,,świeże" auta typu Opel i tam się po prostu jeździło i po prostu dążę w e39 do takiego samego stanu,żeby było podobnie,ale no niestety,zaczyna mnie to nudzić...

Właśnie o to się rozchodzi.

Yoda

Imię: Dawid

Ostrzeżenia: 2

Moje BMW: 523i '96 glaciergruen
528i '99 oxfordgruen

Postprzez Yoda » 2017-08-28, 10:51

Zdecydowanie jest potrzeba zalozenia forum "www.daily-swiezak.com", a maciek bedzie tam guru. Ciekawe czy sa tutaj ludzie z odpowiedniej "grupy spolecznej" zeby sie zalapac. Przyznam sie bez bicia, ze 3 paski na ubraniu sa mi obce.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu."
Stanisław Lem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do strony głównej