Strona główna forum
Forum
Wszystko o serii 5

wybór silnika do e39 (benzyna)

Dział dotyczący serii 5-czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
burdon

Imię: Krzysiek

Moje BMW: jest: BMW 535iA Calypso
jest: Seat Arosa 1.0
było: BMW 523i Imola
było: Suzuki Swift 1.0
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=6 ... ead#unread

Re: wybór silnika do e39 (benzyna)

Postprzez burdon » 2016-11-27, 00:08

Jeżdżę autem od Vitoo. :) I na forum jest parę osób co ma auta od niego i są zadowoleni. Nie słyszałem złej opinii o Vitoo.
"Pour que le diable triomphe, il suffit que les bons ne fassent rien."
Edmund Burke

kepa416

Postprzez kepa416 » 2016-11-27, 13:31

burdon napisał(a):Jeżdżę autem od Vitoo. :) I na forum jest parę osób co ma auta od niego i są zadowoleni. Nie słyszałem złej opinii o Vitoo.

Super że jeździsz ale było tam sporo aut które budziło wątpliwości co do przeszłości i pochodzenia aut. Każdy oczekuje czegoś innego to że jesteś zadowolony super, ale polecenie takich miejsc trochę boli. Bo czytasz na forum że takie igiełki a potem wychodzi na miejscu co innego więc chodzi o zachowanie delikatnego dystansu.

Mystic888 napisał(a):
kepa416 napisał(a):
burdon napisał(a):Jeszcze masz VitooCars w Częstochowie. Też ściągają bardzo fajne zdrowe sztuki.

Nie do końca takie fajne. Bo tańsze niż AB to tak ale więcej do roboty i bardziej zmęczone. Takie mam odczucia. Na forum jest kilka osób co jeżdżą po auta które sam wybierasz na mobile.de czy w innych miejscach

Ile samochodow Vitoo i AB ogladales?

Vito widziałem dwa osobiście, w AB jedno już po zakupie i jedno przy oględzinach.
Ostatnio edytowano 2016-11-27, 13:33 przez kepa416, łącznie edytowano 1 raz

burdon

Postprzez burdon » 2016-11-27, 16:54

Widzisz, pierwszy raz spotykam się z taką opinią o Vitoo od niecałego roku. Co chwilę patrze na stan co ma (pod kątem bmw) i nie widziałem auta które by budziły wątpliwości, patrząc niestety tylko przez internet. Co do swojego auta nie mam żadnych zastrzeżeń. Widziałem co kupuje, było do zrobienia co nie co, ale e39 to stare auto, więc zawsze coś się znajdzie do naprawy, do poprawy.
Ponadto wszystko zależy kto co oczekuje. Można u niego kupić beeme za 15, a i za 30 się znajdzie.
Edmund Burke

kepa416

Postprzez kepa416 » 2016-11-27, 19:50

Widzisz ja odbieram to tak że turaj na forum wszyscy chwala te dwie firmy jakby tam nowe auta z salonu były. Potem taki użytkownik tego forum który słabiej ogarnia jedzie po auto i spotyka go tam rzeczywistość że są to normalne auta spotykane na rynku w wyżej cenie ale sprzedawane na normalną umowę które posiadają wady takie jak większość aut dostępnych na rynku. Ja nie mówię że tam jest źle ale w Vito kilka aut wymagało dosłownie kilku godzin miłości w garażu z kluczami a nie z polerka i było by super.

dray

Postprzez dray » 2016-11-27, 20:45

Każda e39 oferowana na rynku (bez wyjątku) będzie wymagała poprawek mechanicznych, a także lakierniczych jeśli oczekujemy samochodu bez skazy. Zdecydowana większość ma za sobą jakąś przeszłość - kolizje, wypadki, wymianę silnika, skrzyni itd itd

Jeśli ktoś szuka tego modelu w oryginalnym lakierze, z udokumentowanym przebiegiem (ciągłość) i bez większego wkładu finansowego to z góry mówię że nie znajdzie.

W każdym miejscu trafiają się samochodu lepsze i gorsze. Są takie które warto kupić, takie nad którymi trzeba się zastanowić i takie które kupi tylko łowca "okazji". Nie należy z góry skreślać samochodów z racji ich lokalizacji, w Radomiu także można kupić normalne BMW.

Byłem nie raz u Vito, nie raz w AB, czasem kupowałem samochód, czasem nie.
Wiele zależy od oczekiwań klienta, każdy ma inne wymagania i podejście do samochodu.
Kupując u "naszych" dwóch forumowych dealerów z pewnością można uniknąć dużej wtopy, bo starają sie dobrze weryfikować samochody i mają pojęcie o modelach które oferują. Pamiętajcie jednak, że E39 to stary samochód i niemiła niespodzianka może się przydarzyć w każdym momencie. I radzę się spieszyć, to już końcówka tego modelu, niedługo będzie powtórka z E34....

Jeśli chodzi o ludzi handlujących wyłącznie BMW to największym rozczarowaniem były wizyta w "Centrum E46", mam na myśli stan blacharsko lakierniczy, mechaniczny jak i podejście sprzedawcy do klienta.

werner18

Moje BMW: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i

Postprzez werner18 » 2016-11-27, 20:58

Ja kupiłem kiedyś 528 u Vitoo i pomimo wkładu 1500 na początek z olejami i filtrami (co tak naprawdę jest bardzo niewielką kwotą wkładu przy E39) byłem zadowolony, bo kupiłem auto bezwypadkowe i z ori przebiegiem 220, utrzymane bardzo przyzwoicie. Zapamiętałem źródło i w tym roku podjechałem po kolejny egzemplarz, tym razem 523 z 98 roku, w przepięknym stanie i z przebiegiem 194 tys :) Była wystawiana tu na forum. I tu też na dzień dobry miałem 900zł + 2 purchle. To normalka przy pełnoletnim aucie. Ba... każdemu życzę tak znikomych napraw na początek.

Co do cen - moim zdaniem jakby postawić to samo auto w AB i u Vitoo to w AB takie auto kosztowałoby więcej. Sorry jeżeli się mylę.

Bezwypadkowa przeszłość i w miarę udokumentowane przebiegi oraz przyzwoity stan - na to na pewno można liczyć w obu miejscach. A to już sporo.
Ostatnio edytowano 2016-11-27, 21:02 przez werner18, łącznie edytowano 1 raz

Mystic888

Moje BMW: E38 skurwiel + E39 Świntuch
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2016-11-27, 21:01

Jedni sprzedaja auto tak jak kupili, inni picuja pod sprzedaz i doliczaja krocie za "igle". Zawsze tak bylo i będzie.

burdon

Postprzez burdon » 2016-11-27, 22:37

Myślę, że w tym momencie zostało wszystko powiedziane o AB i Vitoo. :)
Edmund Burke

Kamil_

Moje BMW: E34 Babka

Postprzez Kamil_ » 2016-11-27, 23:10

Ja tylko dodam od siebie.... w AB zawsze jesteśmy elastyczni i wielokrotnie wychodząc z ceny 25, wypuszczaliśmy auto bliżej 23.
Dodam też od siebie że dla typowego trolla picowaniem jest kupienie plaka i oblecenie polerką.
Dla mnie picowanie to; przejrzenie stanu technicznego, uzupełnienie braków lub uszkodzeń związanych z wiekiem, ewentualna naprawa lub serwis startowy. Jeden woli wystawić złom i cieszyć się najniższą ceną oraz wmawiać ludziom że da się kupić zdrowe 528i z 8000zł, a drugi woli spać spokojnie wiedząc że wypuścił auto z czystym sumieniem.
Dużo pisze się o cenach.... ale mało kto widzi że prowadzenie takiej firmy to nie małe koszta.
Mało kto widzi że czasem w garażu siedzi się do późnych godzin wieczornych a następnego dnia... robi się 1500km.
Mało kto wie.... że sobota dla nas nie istnieje a w niedzielę jak komuś nie odpiszesz na wiadomość to już lecą żale że "zlewamy klientów" i nie traktujemy ich poważnie.
Mało kto wie, ile kosztuje wynajęcie dużego placu, garażu.... mało kto wie jak duże w tym chorym kraju płaci się podatki.
Oczywiście każdy liczy euro po 4zł.... a 40gr różnicy w przypadku zakupu 10000e robi dużą różnicę ;)
Mało kto wie, że płaci się niekiedy 3000-4000 zł akcyzy za E39!!! Bo mając oryginalne fv tylko głupiec je podrabia.
No i mało kto wie.... że zdarzają się reklamacje... tak, nawet po kilkunastu dniach. I mało kto wie że zawsze nie zostawiamy klientów z problemem (a przecież to stare używane auto) i zdarzało nam się gonić pół polski lawetą by zwieźć auto do siebie i je dla klienta naprawić.
No ale przecież my nie musimy zarabiać... nie?! ;) A jednak... zarabiamy na życie robiąc to co lubimy.
Jeśli komuś nie pasuje, rynek jest wolny. Nikogo nie zmuszamy do niczego.... nikogo nie oczerniamy, ani obrażamy.
Myślę że Vitoo się pod tym podpisze ;)
Myśleć trochę, dobrej nocy.

kepa416

Postprzez kepa416 » 2016-11-28, 04:20

Widzisz i jednak nie miało to uderzyć w "was" tylko raczej w podejście "zadowolonych" osób na forum. To co piszesz jak najbardziej ok, wiadomo jak rynek wygląda obecnie, jakie są koszta przed i po zakupie. Tylko wydaje mi się że pisanie takich opinii właśnie przez ludzi na forum czyli "Polecam w ciemno" "Sztuki idealne" itp.. właśnie powoduje taki obrót sytuacji. Ktoś się naczyta jakie do idealne auta są na forum a potem są pretensję że gdzieś jest korozja, że w ogóle trzeba coś zrobić itp..

burdon

Postprzez burdon » 2016-11-28, 08:30

Jak ktoś jest głupi i myśli, że kupi auto co ma 15-20 lat bez rdzy czy jakiegoś innego mankamentu to już nic się nie poradzi. Każdego szkoda, a bmw nie jest dla każdego. Do tego mogę dodać, że bywa iż samochód z salonu nawet jest po poprawkach lakierniczych.
Edmund Burke

Piotras_BMW

Moje BMW: ex: e34 m5, e38 740iA, e65 745iA, e36 328i, e39 530iA
now: x3 e83 LCI
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=5 ... ead#unread
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=6 ... ead#unread

Postprzez Piotras_BMW » 2016-11-28, 09:30

dray napisał(a):Każda e39 oferowana na rynku (bez wyjątku) będzie wymagała poprawek mechanicznych, a także lakierniczych jeśli oczekujemy samochodu bez skazy. Zdecydowana większość ma za sobą jakąś przeszłość - kolizje, wypadki, wymianę silnika, skrzyni itd itd
Jeśli ktoś szuka tego modelu w oryginalnym lakierze, z udokumentowanym przebiegiem (ciągłość) i bez większego wkładu finansowego to z góry mówię że nie znajdzie. Wiele zależy od oczekiwań klienta, każdy ma inne wymagania i podejście do samochodu.

Wszystko w temacie :ok: :ok:

Odnośnie samochodów od AB. Kupiłem od Kamila 530i w stanie naprawdę dobrym, ori lakier i przebieg.
Z czasem znalazło się kilka rzeczy do zrobienia ale ani razu mi nie przeszło przez myśl żeby mieć do niego pretensję, że coś wymaga wymiany. Są to stare auta z przebiegami +200k także zawsze coś będzie w niedalekiej przyszłości do zrobienia a to swoje kosztuje. Chcesz tego uniknąć ? Nie kupuj BMW ;)
Z ciekawostek: sąsiad miał z salonu nówkę e39 528i i powiedział, że w życiu nie chce już bmw bo ciągle coś było do zrobienia :P

Rizla

Imię: Klaudia
Moje BMW: Low E39

Postprzez Rizla » 2016-11-28, 09:51

Jeszcze tak odemnie w kwestii silnika powiem, że jak szukałam E39 miało być co najmniej 2.5 192 KM, albo 2.8 - oglądane egzemplarze nie były warte zakupu, a trafiła się 2.5 170 KM czyli 523i i muszę przyzynać, że jestem bardzo zadowolona. Jedyne co przez 2 lata zrobiłam w kwestii silnika to wymiana oleju, filtrów i chłodnicy. Musisz sobie postawić pytanie do czego będzie to auto używane i czy potrzebujesz mieć 231 KM, bo będziesz się ścigał po nocach czy będzie to auto do normalnej jazdy ? :) Chciałabym mieć chociaż te 200 KM rzeczywiście, jednak jak patrzę na to jak rzadko mam okazję pojeździć szybciej (auto na glebie, wszechobecna policja) to dochodzę do wniosku, że bardziej cenię ekonomię i bezawaryjność :)
Zapraszam do galerii Chrupka - Lowered US E39 :)
Rizla -->> E39 523i - Lowered US in progress

r4ll

Moje BMW: E39 530i
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=65566

Postprzez r4ll » 2016-11-30, 13:30

Jutro na vitoo ma się pokazać jakaś ładna 530i ;)
Z tą ekonomią Klaudia bym trochę jednak uważał. Słabsze jednostki imo wcale nie są sporo oszczędniejsze, walczą z masą.
Moja e39 530i --->>> r4ll --->> e39 530i

burdon

Postprzez burdon » 2016-11-30, 16:33

W ekonomii, największa różnica zaczyna się tam, gdzie zmienia się liczba cylindrów. :)
Edmund Burke

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do strony głównej