Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Samochody
[NIEPOLECANE SAMOCHODY]

530i Kamień Pomorski WBADS61090GV44871

Zrobiłeś kilkaset kilometrów aby obejrzeć jakiś samochód, który okazał się totalnym szrotem?
Wklej ogłoszenie do tego działu!
JurekKiller

Moje BMW: 540iA 2002r mPasztet

530i Kamień Pomorski WBADS61090GV44871

Postprzez JurekKiller » 2017-05-11, 21:00

Czołem Panowie :)

Oglądałem dzisiaj samochód... powiedzmy, że samochód. Ja bym to nazwał inaczej ale dostał bym bana.

VIN: WBADS61090GV44871

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e39-530i- ... 6a33605970

Zarówno Vin jak i opis czy rozmowa z właścicielem napawa optymizmem. Niestety oględziny to zły sen.

Karoseria:
Samochód mocno wypadkowy (sprzedający twierdzi, że coś tam było malowane). W rzeczywistości, kowal jakiś prostował tył auta.
Samochód uderzony był w prawy tył bardzo poważnie (zdeformowana podłoga bagażnika, młotkiem prostowana tylna ściana).
Szpachel na prawym tyle i słupku. Kiepsko wklejona szyba PT, od środka pryśnięte sprayem - razem z modułem i bezpiecznikami :)
Na tym samym błotniku cieknie woda po wszystkim, błoto dosłownie. Miernik mam do 1000, pokazał ---- popsuł się ;)
Prawy próg wymieniany, drzwi malowane P i T(tył mocno wgnieciony, do wymiany). Maska malowana, widać - ale miernik pokazuje 130.
Oba przednie błotniki do wymiany - rdza, zderzak przedni już naprawiany, pęka w okolicy spryskiwacza, widać gdzie było robione.
Regulatory lamp do wymiany.
Kielichy: Pomiar miernikiem 130-150, na prawym poszyciu przed kielichem wyłazi rdza i łuszczy się.
Lewa strona malowana pod listwami, tylne drzwi odstają na dole jakiś cm od budy. Lewy tył malowany, do malowania.
Kwit esencja :) Klapa.... malowana hmm nie wiem czym. Wszechobecna rdza. Szyba tylna wklejona na klej do szyb!! Grubo aż wypłynął z każdej strony.
Dach z pomiarem 160 - 200.
Listwy zewnętrzne na tylnym zderzaku do wymiany, połamane, poprzecierane o coś...
Lusterka się nie składają, silniczki próbują ale jest tylko tyknięcie i koniec.

Środek:
I tutaj złego słowa nie powiem. Ładny, zadbany. Kierownica troszkę starta, fotele nie przetarte.
Na wyświetlaczu navi plama na środku. Na zegarach świeci się CHECK i poducha. Pixele w super stanie.
Reszta środka w naprawdę wzorowym stanie, łącznie z bagażnikiem (mowa o tapicerce).

Silnik:
Jak wyżej, świeci się CHECK. Sprzedający twierdzi, że to od gazu. Wtryski VALTEK czerwone (NOWE), reduktor nowy ale jaki nie sprawdzałem. Podobno jak się na gazie przekroczy 4500RPM wywala checka. Pan jeździ do 4500, a jak chce się "ścigać" to przerzuca na benzynę. Check to wg jego wiedzy wypadanie zapłonów. (DISA nowa, świece nowe - widać walczyli)
Delikatne zapocenia pod pokrywą zaworów, standardowo zbiorniczek wspomagania. Odma poklejona na silikon.
Silnik pracuje cicho, vanosy nie stukają itp. Ale strasznie się trzęsie.
Nawet nie podpinałem kompa bo skoro Pan ma.... to sobie pousuwa.
Poduszka wg sprzedawcy świeci się przez matę fotela pasażera... a klema + owinięta kablem miedzianym i taśmą izolacyjną :)

Jazdy próbnej nie robiłem, bo po co. Zdaniem sprzedawcy skrzynia chodzi super ale buda miała też być super.

Ogólnie samochód warty może z 10 000, cały do malowania, próg do wymiany (dziura na pięść).
Pomagałem koledze kupić.... tzn nie kupić :)

Pozdro :)

Powrót do strony głównej