Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Samochody
[NIEPOLECANE SAMOCHODY]

e39 530i

Zrobiłeś kilkaset kilometrów aby obejrzeć jakiś samochód, który okazał się totalnym szrotem?
Wklej ogłoszenie do tego działu!
Ziomal

e39 530i

Postprzez Ziomal » 2016-11-28, 11:03

Witam poniżej opowieść z serii wycieczek turystyczno krajoznawczych.

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-ID6yDDtD.html

Auto ogólnie blacharsko w dobrej kondycji miernik pokazywał ok. 120 mikronów. Jedyne dwa elementy malowane przedni prawy błotnik oraz tylny lewy (na mierniku po 200 mikronów). Z rzeczy do wymiany przednia szyba z uszczelką (szyba pęknięta, uszczelka zniszczona) wszystkie uszczelki w drzwiach porwane i poszarpane. Fotel kierowcy już powoli będzie się nadawał do wymiany lub obszycia materiał już dość mocno przytarty. Korozja na tylnej klapie bagażnika i brak koła zapasowego. Silnik po odpaleniu normalnie pracował nie było słychać żadnych stuków, wiskoza dmuchała nie wiem czy wentylator elektryczny działał a na samym silniku nie widziałem w góry wycieków oleju. I na tym się kończą rzeczy, które można zrobić samemu i nie spłukać się mocno z kasy.

Na desce rozdzielczej świeci się check engine nie chce zgasnąć a sprzedawca nie zgadza się na podpięcie kompa (tłumacząc, że mu coś przestawię i samochód mu nie będzie dobrze pracował) zgadza się na podpięcie kompa u mechanika ale na pytanie to gdzie tu w okolicy jest mechanik z kompem do BMW słyszę odpowiedź, ze nie ma :shock:

Przechodzimy do papierów. Auto nie jest na sprzedającego tylko na jego bodajże kolegę, który auto sprowadził 2 lata temu pojeździł 3 miesiące i mu odsprzedał.
Przednia tablica rejestracyjna płaska jak młotkiem wyklepana, na pytanie "co się stało w tablicę" słyszę, "były właściciel miał te tablice na poprzedniej beemce i jak samochód sprzedał to tablice założył do tego modelu" :shock: I teraz moje pytanie czy takie rzeczy w PL są dopuszczalne?

Ogólnie auto sobie odpuściłem i coraz bardziej skłaniam się do wyjazdu do DE po ładne e39.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz czy jest możliwe aby auto miało wyposażenie, które w VINie nie jest wymienione, oczywiście zostajemy przy wersji, że właściciel nic nie dołożył samemu. Auto ma elektronicznie regulowana kierę a VIN tego nie podaje.
VIN WBADT51010CE71965
Ostatnio edytowano 2016-11-28, 15:44 przez Ziomal, łącznie edytowano 2 razy
Komu w drogę temu... aviomarin

xionc

Moje BMW: E39 M52TuB20 '99

Re: e39 530i

Postprzez xionc » 2016-11-28, 11:22

Dobreee, dobreee. Kolego tablice wędrują z samochodem a nie z włascicielem. Jak zmienia się właściciel w obrębie powiatu to tablice mogą zostać na aucie, co jest w dowodzie? Nawet ściemniać z sensem nie umie. Z tym komputerem też dobry numer, wniosek: auto nie widziało komputera od dawna albo jest co ukrywać. W ogóle świeci się check ale co tam "coś się przestawi i będzie źle" no bo teraz jest okej? Dobry dzban ten koleś.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Obrazek

peterFZA

Moje BMW: E39 530d Touring

Postprzez peterFZA » 2016-11-29, 04:55

W E39 nie ma w vinie opcji takiej jak elektryczna kolumna kierownicza. Występuje ona zawsze w pakiecie z elektrycznymi fotelami i pamięcią.

kulawy23

Imię: Bartek

Moje BMW: Było E34 525 Tds,
E46 330d
E39 523i
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=5 ... ead#unread

Postprzez kulawy23 » 2016-12-01, 12:29

peterFZA napisał(a):W E39 nie ma w vinie opcji takiej jak elektryczna kolumna kierownicza. Występuje ona zawsze w pakiecie z elektrycznymi fotelami i pamięcią.

Mialem w swojej wszystko elektryczne z pamiecia, ale kolumna kierownicza sterowana recznie.

MarcinM

Postprzez MarcinM » 2016-12-01, 12:31

kulawy23 napisał(a):
peterFZA napisał(a):W E39 nie ma w vinie opcji takiej jak elektryczna kolumna kierownicza. Występuje ona zawsze w pakiecie z elektrycznymi fotelami i pamięcią.

Mialem w swojej wszystko elektryczne z pamiecia, ale kolumna kierownicza sterowana recznie.

Ja też.
Pozdrawiam,
Marcin

Moje gelerie:
Obrazek ObrazekObrazek

e34 525ix -> http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?t=2427
e30 320i -> http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?t=12739

Rudy Hiszpan'

Imię: Sebastian

Moje BMW: E39 528i cosmosschwarz
E32 730Ci CabrioStanceDriftGruz
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=6 ... ead#unread

Postprzez Rudy Hiszpan' » 2017-01-11, 18:17

A ja mogę potwierdzić z kolei, że mam el. fotele z pamięcią i kierownicę też el., która oczywiście ma swoją pamięć, więc jak na drzwiach ustawiamy 1, to kierownica idzie w położenie 1.
I nie mam żadnej wzmianki, że jest elektrycznie regulowana, jedynie że m-pak multi :)

Powrót do strony głównej