Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Samochody
[NIEPOLECANE SAMOCHODY]

Bimmer Classics Warszawa - Białystok nie polecam!!!

Zrobiłeś kilkaset kilometrów aby obejrzeć jakiś samochód, który okazał się totalnym szrotem?
Wklej ogłoszenie do tego działu!
timgoral

Imię: Tomek

Moje BMW: E61 530d 2004r

Bimmer Classics Warszawa - Białystok nie polecam!!!

Postprzez timgoral » 2016-10-12, 14:17

Witam
Zakupiłem od chłopaków z Białegostoku dwa auta. https://www.facebook.com/BimmerClassics/
Najpierw było e38 ze 3 lata temu. Nie naciąłem się bardzo cena była normalna, klima działała w dniu zakupu, błotniki malowane po raz drugi ale ładnie. Jak to auto z lat 90tych solidne ale może mieć trochę wad jak na swoje lata. Po powrocie z Białegostoku do Lublina klima już nie działała. Dobrze że mam czym naprawić i wiem jak to po wymianie skraplacza klimatyzacji i jednego z przewodów po 2 dniach walki ją naprawiłem. Przy okazji wyszło że maska też malowana potem jeszcze trochę innych rzeczy które się psują w tych autach.
W styczniu 2016r Piotrek znalazł dla mnie e61 w niemczech( ładne, zadbane, "tylko jeden element malowany" z dwoma kompletami kół 16 i 18" od niemca) poprosił o jakaś zaliczkę na tak drogie auto. I tu będę miał nauczkę chyba do końca życia.
W lutym pojechałem po odbiór samochodu:
- 3 elementy malowane - jeden w innym odcieniu
- z tyłu w zderzaku dziura
- w klapie wgniotka
- brak kół letnich 18" z oponami na dwa sezony
- bagażnik się nie otwiera bo coś z przewodami nie tak w zawiasach
- szyberdach się tylko uchyla "ale to sobie naprawisz bo jesteś mechanikiem"
- silnik trochę telepie na wolnych
No cóż samochód niezgodny z opisem ale nie miałem tego na piśmie to szkoda było stracić zaliczkę.
Koła z oponami miał przywieźć w ciągu dwóch tygodni!
Akcyzę miał opłacić następnego tygodnia i dosłać!
Na akcyzę od Piotra P. jako sprowadzającego auto z zagranic PL czekałem 2 miesiące. Po miesiącu przedłużyli mi o 2 tygodnie ważność tymczasowego dowodu a potem przysłali mi pismo żebym zwrócił dowód.
Na koła czekam już z ponad pół roku bo jak napisałem na jego profilu na fb to usunął wpisy, zablokował i prosił o trochę czasu.
Już dawno miałem opisać tą sytuację, ale pisał żebym jeszcze poczekał, że dotrzyma słowa. liczyłem na jakiś cud. :)
Jak by ktoś miał jakieś pytania to mój nr 534-534-050
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2016-10-12, 21:09 przez timgoral, łącznie edytowano 1 raz

xionc

Moje BMW: E39 M52TuB20 '99

Re: Bimmer Classics Warszawa - Białystok nie polecam!!!

Postprzez xionc » 2016-10-12, 15:08

No nieładnie. Z tymi kołami to Ci powiem wcale mnie nie dziwi, jak sprzedawca Ci coś obiecuje ze dośle potem a auto zabrane, kasa poszła to możesz o tym zapomnieć. Ja na to lage położyłem bo pierdoła była ale koła to gruby temat. Nauczka żeby nie łykać takich bajek

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

czort

Postprzez czort » 2016-10-12, 15:36

popraw link do konta na fb. Na zaliczkę trzeba brać kwit i wtedy mają mało do gadania.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Bombel

Imię: Piotr

Moje BMW: E32 735ia 92'
E32 735i http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=63468
Byłe E39 523i: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=44674
Byłe E34 535i: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=26873

Postprzez Bombel » 2016-10-12, 15:50

Zaliczka jest zwrotna. Szczególnie jeśli towar jest niezgodny z opisem.
SPRZEDAM:
-kierunki LED E39
-żarówki led do podświetlenia wnętrza E39
-tylne lampy kombi E39 biały kierunek
-tył skórzany kanapa i oparcie E39 kombi

timgoral

Imię: Tomek

Moje BMW: E61 530d 2004r

Postprzez timgoral » 2016-10-12, 21:14

Zwrotna szczególnie że się mieszka od gościa 300km i to nie był byle jaki sprzedawca. Jak życie pokazało to byle jaki sprzedwaca.

Hawranek

Postprzez Hawranek » 2017-03-03, 20:33

Kolejna od tego sprzedawcy

[SPRZEDAM] BMW E39 525iA sedan POLIFT 2001 Xenon, skóry

W aucie do zrobienie jest:
-tarcze przód tył
-przypływka
-maglownica
-dyfer cieknie
-tuleje pływające z tyłu
-odma
-wisko
-łączniki tył
-sonda lambda after cat
-węże puchną

reszty nie pamiętam...no chyba, że już wszystko usunął ;)

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2017-03-04, 04:47

a czego się spodziewacie kupując auta od handlarzyn? Nie byle jaki sprzedawca bo ma stronkę na fb, sypnie czasem jakimś ogłoszeniem na forum i wystawia swoje heble za 200% ceny rynkowej? C'mon, przecież oni żyją z 'żarcia' ludzi. To e34 ze zdjęcia w tle wystawiali kiedyś jak pamiętam za coś ok 30 koła, zwykle 530i na szmatach bez klimy lol ostatnio jakiś wysyp 'super classics traders' co to cały ich byznes to fanpejdż na fb i ze 3 wynajęte miejsca na parkingu podziemnym.. nie oczekujcie cudów

PLOTEK

Postprzez PLOTEK » 2017-03-04, 13:21

maciek_m30 napisał(a):a czego się spodziewacie kupując auta od handlarzyn? Nie byle jaki sprzedawca bo ma stronkę na fb, sypnie czasem jakimś ogłoszeniem na forum i wystawia swoje heble za 200% ceny rynkowej? C'mon, przecież oni żyją z 'żarcia' ludzi. To e34 ze zdjęcia w tle wystawiali kiedyś jak pamiętam za coś ok 30 koła, zwykle 530i na szmatach bez klimy lol ostatnio jakiś wysyp 'super classics traders' co to cały ich byznes to fanpejdż na fb i ze 3 wynajęte miejsca na parkingu podziemnym.. nie oczekujcie cudów

A Pan to auto miał przyjemność oglądać osobiście czy tak tylko ze zdjęć określa Pan jego stan...Proszę zrozumieć, cena nie wynikała z mojego widzimisię lecz z tego, że było to e34 z fabrycznym lakierem, z palety M5, elementami M5 we wnętrzu, zawieszeniu etc. wszystko wg. vinu, przebiegiem 84000km potwierdzonym historią na papierze jak również w bazie BMW. Jeśli takowy egzemplarz jest wg. Pana za drogi to oczywiście są na rynku oferty z autami odpowiednio tańszymi. TAK- owe BMW sprzedało się za kwotę, która mnie satysfakcjonowała. Co więcej było to moje prywatne auto, które posiadałem przeszło 6 lat. Więc proszę o powściągliwość w wyrażaniu opinii.

Sprawa miejsca działalności też jest dla mnie zagadką, ponieważ nie wynajmujemy żadnego garażu lub kilku miejsc w garażu podziemnym.

Mystic888

Moje BMW: E38 skurwiel + E39 Świntuch
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2017-03-04, 13:26

maciek_m30, pokaz swoje E34 m5 albo 540i6b :p
PS. Wpadnij m5 bo dawno taka nie jezdzilem.
BMWE34byMlody napisał(a): a tu czuje się jak na syndykacie każde auto musi być takie samo felgi wszyscy takie same trochę to jest śmieszne .
Co to jest wieś tuning poszerzenia od muska to wieś tuning czy znaczek M na klapie tak jak połowa syndykatu ma .

PLOTEK

Postprzez PLOTEK » 2017-03-04, 13:31

Hawranek napisał(a):Kolejna od tego sprzedawcy

[SPRZEDAM] BMW E39 525iA sedan POLIFT 2001 Xenon, skóry

W aucie do zrobienie jest:
-tarcze przód tył
-przypływka
-maglownica
-dyfer cieknie
-tuleje pływające z tyłu
-odma
-wisko
-łączniki tył
-sonda lambda after cat
-węże puchną

reszty nie pamiętam...no chyba, że już wszystko usunął ;)

Z tego co pamiętam...po usadowieniu się w fotelu kierowcy a także odbyciu jazdy próbnej stwierdził Pan, że to BMW jeździ lepiej niż Pańskie własne, w które jak pamiętam twierdził Pan, że zainwestował 18.000zł od momentu zakupu w celu napraw i regeneracji.
Węże- nie puchną
dyfer- nie cieknie, jest zapocony
maglownica wymaga wymiany obudowy nie zaś naprawy lub regeneracji, także nie cieknie
błędów przepływki komputer nie wykazuje
tuleje pływające będą do wymiany ale nie na TERAZ lecz w przyszłości.
Hamulce są sprawne
łączniki wymieniono
wiskoza jest sprawna
odma także

Ja rozumiem, że każdy chciałby kupić NOWE stare auto, najlepiej za darmo lub za dopłatą sprzedawcy ale tak niestety nie jest. Pamiętam też kwotę jaką Pan zaproponował za samochód, było to 14.000zł. Proszę więc wsiąść w auto i wybrać się na zachodni brzeg Odry i tam poszukiwać poliftowego egzemplarza w stanie fabrycznym za takowe pieniądze. Jak nadmieniłem w ogłoszeniu. Auto jest BEZ WAD UKRYTYCH i można je sprawdzić, gdzie klient sobie zażyczy. Niezależnie czy to będzie ASO BMW lub każdy inny warsztat samochodowy.

Mystic888

Moje BMW: E38 skurwiel + E39 Świntuch
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2017-03-04, 14:21

Skoro dyfer nie cieknie to jakim cudem jest zapocony? Olej z silinika na niego polecial?
BMWE34byMlody napisał(a): a tu czuje się jak na syndykacie każde auto musi być takie samo felgi wszyscy takie same trochę to jest śmieszne .
Co to jest wieś tuning poszerzenia od muska to wieś tuning czy znaczek M na klapie tak jak połowa syndykatu ma .

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2017-03-04, 14:42

Mystic będę na Żorach w przyszłym tygodniu to się zgadamy :)

Plotek nie odniosłeś się do pierwszego posta w tym wątku, a ciekaw jestem riposty. To e39 z opisu klienta jest dalekie od stanu wzorowego, sam piszesz że do naprawy magiel, dyfer puszcza olej, łączniki wymieniłeś po jego wizycie - taki stan jest wg Ciebie wzorowy? Mój wcześniejszy post odebrałeś zbyt osobiście, odnosiłem się do ogółu. Natomiast cena tego e34, sorry dla mnie no way. Po vinie widze tam tylko fotele M5, zawias M-sport to nie jest zawias z M5. Nie uogólniaj, ja rozumiem i zawsze placę za samochód cenę odpowiednią, bo wiem że w życiu nie ma nic za darmo, dziś to już nawet ciężko wpier*** dostać za nic bo młodzież taka że się nie chce ale jednak jakieś widełki zdrowego rozsądku należy zachować, tym niemniej cieszę się że znalazles kupca na to auto :) wątpliwym pocieszeneim bedzie dla niego że ja za podobny hajs kupilem ori 540/6 czarne w pelnym oryginale bez rdzy, bezwypadek na dobrym wypasie. I nawet klime ma :D

Hawranek

Postprzez Hawranek » 2017-03-04, 21:22

Przypomina, że temat nie jest o moim BMW tylko o Pana ofercie...

W Grudniu został Pan uświadomiony przez mechaników o stanie tego auta. Usterek było tyle, że aż trudno to było wszystko zapamiętać.

Po czym nie raczył Pan zmienić ogłoszenia. Nadal wisiało z opisem jaka to perełka, igiełka.... To chyba mówi wszystko o tym jakie ma Pan podejście do sprawy.

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2017-03-04, 21:56

Dlategoż polecam wszystkim omijać szerokim łukiem firemki/manufaktury/'grupki pasjonatów handlujących autami' z wyrazem 'classic' w nazwie i cenami z kosmosu. Ot tak, dla zasady. Bo za rok dwa będziecie płacić 40tyś za 523i i to z pocałowaniem ręki lol a jak powiecie, że drogo to usłyszycie 'panie a zobacz pan po ile inni takie klasyki wystawiajo' albo panie zobacz pan po ile w RFN za granico. I tak wzajemnie jeden z drugim napędzają sobie ten ryneczek. Myk stary jak świat, aż komunę czuć. Oni nie sprowadzają 'igiełek' na handel bo ich na to nie stać, na handlu igiełkami by zbankrutowali. Nie trzeba być prominentnym przedsiębiorcą by to dostrzec, czy naprawde tylko ja to widzę?

AndrzejMT

Imię: Andrzej

Ostrzeżenia: 1

Była: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=73&t=61284
Jest: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=7 ... ead#unread

Postprzez AndrzejMT » 2017-03-04, 23:17

Amen!

Następna strona

Powrót do strony głównej