Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Samochody
[NIEPOLECANE SAMOCHODY]

Sochaczew e34 530 touring

Zrobiłeś kilkaset kilometrów aby obejrzeć jakiś samochód, który okazał się totalnym szrotem?
Wklej ogłoszenie do tego działu!
flajszm

Imię: Piotr
Moje BMW: e34

Sochaczew e34 530 touring

Postprzez flajszm » 2016-07-22, 14:22

Witam,
http://olx.pl/oferta/bmw-seria-5-530-v8 ... efcc6eb72b

piszę gdyby ktoś się zainteresował tym autem na tyle żeby jechać dalej niz 50km
Auto oczywiście zachwalane, że:
nie ma rdzy poza jakimś tam jednym małym miejscem, silnik w porządku, coś tam na postoju delikatnie żęzi przy sprzęglę, jak sie wciśnie to cichnie, a w zawieszce tylko cos tam delikatnie stuka i ledwo słyszalne, poza tym wszystko działa, wszystko OK.

I rzeczywiście wszystko działa, ele. szyby i szyberdach działają, nawiew klima działa, grzanie działa jest git, światła świecą oprócz pmgielnych, nawet licznik działa - chociaż przebieg na liczniku o 100k km wyższy niż w ogłoszeniu :)

Blachy: przód nie spasowane maska/błotniki- wszystkie drzwi w innym kolorze, widać prowizoryczne naprawy typu spray castorama + zaciek z bezbarwnego błotniki tył ,maska, drzwi,. ruda w jednym miejscu od zewnątrz- parch na drzwiach, do tego zabryzgana sprejem rdza na wszystkich spodach drzwi, dokładki progi/zderzak- przemalowane w ww. technologii bez przygotowania powierzchni przebija stary niebieski kolor, podobnie uszczelki drzwiowe. łączenie blach pod prawą lampą z tyłu wyraźnie rdzewieje. oba zderzaki słabo spasowane,w przednim wszystko lata. nerki prawie same wypadają, były podklejone jakąś plasteliną. Progi niezłe, trochę wgięte od podnośnika, chociaż trzeba w paru miejscach szybko ponaprawiać i konserwować.
Pod maską:
Odpalił raczej bez problemu. nie było jakiejś wyrażnej chmury, słuchać wyraźnie łańcuch rozrządu, po odkręceniu korka oleju wyraźnie nierówna praca silnika, przy przejażdźce nie powalał osiągami. brokat!w zbiorniczku płynu chłodzącego.
mocno zapocone wszystko od strony zbiornika wspomagania- pompa wspomagania wyje ciągle przy skręcie w lewo.
odpięte nivo wężyk luźno wisi pod autem. Paski wszystkie do wymiany. uszczelka miski do wymiany
Wnętrze:
troche zajeżdza stęchlizną, czuć wilgoć, chociaż ostatnio troche padało, skóry niezłe, podsufitka jeszcze sie trzyma chociąz miejscami juz odchodzi.
Zawiecha:
Przód wahacz dolny L+P i drążek do wymiany, tył tuleje belki tak jakby juz ich nie było, amory jeszcze sprawne
Skrzynia:
manual -drążek chodzi bardzo ciężko,
wspomniane wcześniej dzwięki raczej ze skrzyni niż sprzęgła- wyraźne "walenie" nie wycie albo tarcie.
Wydech:
Brak katów- raczej od dawna -przerdzewiałe rury kwadratowe wspawane w ich miejsce
Opony:
sparciałe zimówiki na aucie
Sprzedawca -handlarz.
Auto nie w Sochaczewie-wsi tylko we wsi nieopodal. Auto z 1993 nie 1994r., dwa klucze,
VIN nie wykazuje braków oprócz podłokietników,na tablicy kilka błędów na wyświetlaczu.
Ogólnie fajne auto, ale wg mnie zdecydowanie nie za te pieniądze+ masa roboty na start
Pozdraiwam
Ostatnio edytowano 2016-07-27, 15:24 przez flajszm, łącznie edytowano 1 raz

ronsek

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=6 ... ead#unread

Re: Sochaczew 530 touring

Postprzez ronsek » 2016-07-22, 16:49

Zapewne podloga dziorawa i woda w gabkach siedzi bo ich tam sporo jest pod wykladzina- wiem bo akurat mam rozebrane.
Podobno to 3.0 idento jak 4.0 wiec tanio nie bedzie bo to vka.
Link do mojej e34 -->[url]http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=68144&view=unread#unread[/url]

flajszm

Imię: Piotr
Moje BMW: e34

Re: Sochaczew 530 touring

Postprzez flajszm » 2016-07-23, 13:57

podłoga nie była taka zła generalnie zmęczony egzemplarz do odratowania za sporą kasę technicznie i blacharsko.
najbardziej drażniły te wszedobylskie dziadowskie zaprawki wolałbym żeby nie były zrobione.
ale cena sporo za wysoka. 3.0 10k a 2.5 można juz za 4k wyciągnąć w nawet w lepszym stanie.
to chyba jednak za wysoka różnica.
tak to widzę, ale moge sie mylić.
Wiadomo posiadaczom tych aut zależy na wzroście wartości ich samochodów, kupującym/oglądającym odwrotnie.
Tu handlarz kalkuluje za ile kupił. i niżej niż kupił nie sprzeda.
Pamiętam jak to ogłoszenie sie pojawiło pierwszy raz.. na starcie było 12k.
a za 15k znikają juz dopieszczałki formumowe gdzie kupujesz auto z historią.

Powrót do strony głównej