Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Części
[CZARNA LISTA]

Oszust z DOLNOŚLĄSKIEGO polecony przez użytkownika forum!!!

Zostałeś oszukany przez kogoś na forum? Opisz sytuacje tutaj!!
Laskoś

Imię: Bartek

Moje BMW: BMW e39 528iA Touring

Oszust z DOLNOŚLĄSKIEGO polecony przez użytkownika forum!!!

Postprzez Laskoś » 2017-06-07, 10:30

Forumowicze ku przestrodze!
Kilka tygodni temu napisałem na forum, że poszukuję części blacharskich do swojego E39. W odpowiedzi na mój post użytkownik o nicku: maniekmaniek podał mi numer telefonu z opisem "zadzwon-tu-auto-czesci-506-715-436", pod który zadzwoniłem w celu zakupu maski i zderzaka do mojego auta. Rozmówca podał się za 60-latka zajmującego się od lat handlem częściami. Stwierdził, że posiada opisane przez mnie części (przez telefon wydawało się jakby sprawdzał skatalogowane części w komputerze) i może mi je wysłać, TYLKO po przedpłacie z mojej strony. Kierując się zwyczajnym zaufaniem do drugiego człowieka, DODATKOWO polecanego przez kogoś z forum 5er, przystałem na jego warunek. Oczywiście poruszyłem kwestię obawy przed ewentualnym oszustwem, ale sprzedający zapewnił mnie, że jest uczciwym człowiekiem, będącym od lat w branży motoryzacyjnej i zawsze wysyła części w ten sposób. Dodam tylko, że jedyną podejrzaną rzeczą od razu wydała mi się niska cena za części oraz ich dostępność, tj. maska + zderzak do przedlifta w kolorze, gotowe do założenia, cena z przesyłką stanęła na 500zł. Niestety postanowiłem zaryzykować, ponieważ już od dłuższego czasu bezskutecznie próbuję kupić w/w graty w sensownym stanie - w normalnej cenie. Dla swojego spokoju na pisałem do użytkownika maniekmaniek posta z zapytaniem o wiarygodność sprzedającego, na co adresat mojej wiadomości stwierdził, "tak-bralem-od-nich". Przelew wysłałem na takie dane: JANUSZ BIERTKA, ul. SERNICKA 1/5, WROCŁAW, nr konta 06 1090 0075 5339 0810 7139 3739. Części miały zostać do mnie wysłane po zaksięgowaniu się w/w kwoty na podanym przez sprzedającego koncie. Niestety do dziś nie nastąpiły żadne ruchy ze strony sprzedającego. Ostatnia wiadomość od sprzedającego była w formie sms 29.05.2017r. o treści "wrócimy do kraju oddzwonimy". Od tego momentu włącza się ORANGE POCZTA GŁOSOWA ?! Również 29.05.2017r. napisałem do użytkownika forum maniekmaniek, że prawdopodobnie zostałem oszukany i mam tylko nadzieję, że nie ma on z tym nic wspólnego. Myślę żeby sytuację, którą Wam opisałem zgłosić na Policję. Łudzę się, że może sprzedający odbierze jednak telefon lub oddzwoni do mnie, ale to chyba nie ma sensu. Części miały być po przelewie a ich nie ma! Ku przestrodze. Pozdrawiam Laskoś

trucky

Imię: Piotr

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: E39 528 i E46 320Cd

Re: Oszust z DOLNOŚLĄSKIEGO polecony przez użytkownika forum

Postprzez trucky » 2017-06-07, 10:38

W pierwszej kolejności sms do sprzedającego, że jeśli w ciągu 2-3 dni nie dotrą do Ciebie zamówione części to zgłaszasz sprawę na policję. Zobaczysz jaka będzie reakcja, jak oleje to od razu idź i zgłoś.

Miałem podobny numer na allegro, przyszła uszkodzona część, po uzgodnieniu mailowym odesłałem (mieli 99% pozytywnych komentarzy) i czekałem na kasę. Następnego dnia miał gość przelać, 2 dni później kasy nadal nie było więc napisałem maila z przypomnieniem, byłem dosyć cierpliwy bo wysłałem 3 takie maile, w końcu napisałem że jeśli kasa następnego dnia nie znajdzie się na moim koncie to sprawa zostaje zgłoszona na policję. Jeszcze tego samego dnia miałem pieniądze z powrotem. Okazało się, że szefowa była na urlopie i tematem zajął się pracownik, który miał dosyć luźne podejście....

szachmat

Moje BMW: jest super.

Postprzez szachmat » 2017-06-12, 14:21

Laskoś napisał(a):o treści "wrócimy do kraju oddzwonimy". Od tego momentu włącza się ORANGE POCZTA GŁOSOWA ?

Może nie wrócili do kraju? :>

A teraz tak na serio, z jednej strony rozumiem, z drugiej po prostu DZIWIĄ mnie totalnie takie akcje....
Wiele razy kupowałem coś z forum, i to różnych nie tylko w tematyce motoryzacyjnej.
I albo jechałem po to sam, albo po prostu zwyczajnie prosiłem o wystawienie aukcji na allegro i tyle.
Wtedy mam potwierdzone dane gościa (bo konto na allegro trzeba przecież potwierdzić), jest program ochrony kupujących i prościej jest dochodzić swego. Nawet jeśli nie odzyskamy kasy od gościa to odzyskamy z allegro (do pewnej kwoty).

Więc taki pomysł/informacja - jak kupujecie coś od kogoś z forum - proście o wystawienie aukcji na allegro. Kliknijcie kup teraz, dopłaćcie te 20zł za wystawienie + prowizje ale miejcie pewność.

czort

Postprzez czort » 2017-06-12, 15:33

Ten maniekmaniek, ma całe 3 posty i jego ostatnia wizyta miała miejsce w styczniu tego roku.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Powrót do strony głównej