Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Części
[CZARNA LISTA]

Uwaga na oszustów z Kasacja Expresowa [K-Ex]

Zostałeś oszukany przez kogoś na forum? Opisz sytuacje tutaj!!
diablo_vt

Moje BMW: 528 manual sedan

Uwaga na oszustów z Kasacja Expresowa [K-Ex]

Postprzez diablo_vt » 2016-07-26, 17:35

Witam, mam zamiar ostrzec was przed działaniem naciągaczy z "firmy kurierskiej" K-EX. Sposób w jaki traktują klienta zasługuje na napiętnowanie.
Już wcześniej miałem problemy z tą firmą. Na allegro zamówiłem pompę paliwa specjalnie dopłacając do kuriera aby przesyłka dotarła szybciej i bezpieczniej [HA ha]. W końcu to kurier a nie Poczta Polska. Po 2 dniach czekania zacząłem się niecierpliwić, po trzech napisałem do sprzedającego. Samochód dalej stoi rozebrany. Mija czwarty dzień, samochód dalej stoi, a jest mi potrzeby. Gdy dostałem nr przesyłki i sprawdziłem co się z nią dzieje, na stronie okazało się że uwaga "PRZESYŁKA ZOSTAŁA DOSTARCZONA"!.[Już wiem skąd biorą się statystyki że ponad 90% paczek dostarczanych jest następnego dnia]. Nie przytoczę słów które użyłem po tym jak to przeczytałem, ale "zadowolony nie byłem". Zacząłem dzwonić i pytać co się stało z moją przesyłką. (Sąsiedzi nic nie wiedzieli o przesyłce). Dopiero jak Pani z infolinii łaskawie poinformowała kuriera że nie dostarczył przesyłki to sobie o tym przypomniał. Dopiero 5 lub 6 dnia od wysłania dostałem swoją pompę paliwa. A samochód był przez ten cały czas uziemiony.
Dla kontrastu Poczta Polska od wysłania paczki 21.12.2015 (OKRES ŚWIĄTECZNY) zajęło tylko 3 dni (do 24.12.2015). W okresie świątecznym! A pompę zamawiałem w normalnym okresie.
Jednak to nie koniec możliwości wyżej wymienionej "firmy".
Dnia 7.11.2015 r sprzedałem zderzak mpakiet do e39 na allegro. Z powodu wyjazdu i późnego przelewu paczkę mogłem dopiero wysłać 12.11.2015 r. Gdy przyjechał kurier zapakował zderzak do swojej osobówki, dał papier do podpisania i odjechał. Ja w końcu wesoły mogłem czekać tylko na pozytywny komentarz na allegro. Ale "NIE!". to był dopiero początek kłopotów.
Dnia 13.11.2015 r dostałem wiadomość że przesyłka została uszkodzona.
I tu wkracza do akcji obsługa furgonetki:
W mailach dowiaduje się że zwrot do nadawcy jest płatny. Odpisuje że nie odpowiada mi to bo chcę aby przesyłka dotarła do odbiorcy. [Tak powinno być normalnie]. W między czasie proszę o zdjęcia uszkodzenia. W odpowiedzi dostaje jeden obrazeczek 800x600. Które jest tak nie wyraźne że lepiej by było jakby małe dziecko namalowało farbami zderzak i więcej bym zobaczył.
Od razu z pytaniem czy zwrócić przesyłkę. Co jest dodatkowo płatne. Ja chciałem ją dostarczyć do odbiorcy. Dzięki obsłudze furgonetki dowiedziałem się że przesyłkę trzeba zwrócić do nadawcy aby można było złożyć reklamację. Oczywiście zwrot mógł być tylko na adres nadania. Tylko że mnie już tam nie było! Musiałem prosić ojca aby ją odebrał. Kurier oczywiście nie chciał sporządzić protokołu szkodowego. A był już przygotowany (wydrukowany). Oczywiście potem okazało się że protokół jest "zły". Trzeba było go poprawić. Złożyłem reklamację. Okazało się że poprawiony protokół jest dalej zły (ponownie) .
Jako że post zrobił się już ścianą tekstu w skrócie następne działania wyglądały następująco:
Reklamacja
Odrzucenie reklamacji
Odwołanie odrzucenia reklamacji
Odrzucenie odwołania reklamacji
Wniosek o pomoc do Rzecznika Praw Konsumenta
Wniosek o pomoc Prezesa UKE (mediacja)
"Firma" K-EX odmówiła ugodowego rozwiązania sporu

Chciałem jeszcze złożyć pozew ale Rzecznik Praw Konsumenta po konsultacji z radcą prawnym stwierdził że mam marne szanse na wygraną. Za 161.30 zł mam kupę straconego czasu, dużo nerwów i zrobienie z siebie idioty na allegro. Normalnie okazja,
dodatkowo zostałem z bezwartościowym zderzakiem czyli jestem do tyłu 305 zł (za tyle sprzedał się na allegro).
Także jak ktoś sprzeda coś przez allegro, ale nie lubi kupującego niech wybierze firmę oszustów z K-EX, przesyłka na pewno nie dotrze cało.
Na sam koniec można podziwiać efekt działania "K-Ex":

Zdjęcie zderzaka po wysłaniu "kurierem"
https://drive.google.com/file/d/0B0Uia64UFWiVMVkzS0tuNFRGcWs/view?usp=sharing
Ostatnio edytowano 2016-07-27, 09:20 przez diablo_vt, łącznie edytowano 1 raz
NIE polecam firmy K-Ex

m-system

Imię: Lukasz

Moje BMW: było: E34 525i 24v
jest: E39 530d !
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=1 ... ead#unread
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=4 ... ead#unread

Re: Uwaga na oszustów z Kasacja Expresowa [K-Ex]

Postprzez m-system » 2016-07-26, 19:11

Ameryki nie odkryłeś, jest sendit, masz DPD i UPS, dwóch obecnie największych spedytorów z ktorymi nie miałem nigdy problemu. Czym zabezpieczyłeś paczkę do transportu?

https://www.facebook.com/AlltechDukla/

tel: +48 696 330 550

POKROWCE NA SAMOCHODY, XENON, OŚWIETLENIE LED SAMOCHODOWE, PRZETWORNICE NAPIĘCIA, ZASILACZE DO LED, LAMPY ROBOCZE, FOLIE DO SZYB, PRZERÓBKI/REGENERACJA LAMP SAMOCHODOWYCH,

xionc

Moje BMW: E39 M52TuB20 '99

Postprzez xionc » 2016-07-26, 19:35

KEX to syf, wiadomo to nie od dzisiaj. Jak sprzedajesz coś przez allegro/ebay to klient ma przy odbiorze sprawdzić stan towaru przy kurierze i ewentualnie sporządzić protokół szkody, to jest podstawa przy reklamacji. Inaczej każda firma sie na ciebie wypnie.
Obrazek

gonzo

Moje BMW: E39 523i

Postprzez gonzo » 2016-07-27, 07:25

KEX oferuje najniższe ceny na rynku a nie od wczoraj wiadomo że to co najtańsze najczęściej jest do d... .
Radość z jazdy

diablo_vt

Postprzez diablo_vt » 2016-07-27, 09:26

W ramach uzupełnienia, tylko ta firma mi została jak podałem wymiary.
@xionc protokół był sporządzany (wiele razy)
@m-system a na przydkład taki kurier DPD, ostatnio zostawił przesyłkę zupełnie innej osobie z totalnie innego nr domu zamiast nr 3 to nr 5. A odbiorca mówi że cały czas był w domu.
NIE polecam firmy K-Ex

Michor

Imię: Wojtek

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: E39 touring, 1997, m62b44

Postprzez Michor » 2016-07-27, 14:03

Ma średnio małe paczki najlepsze są imho paczkomaty...

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

diablo_vt

Postprzez diablo_vt » 2016-07-29, 14:16

Tylko że felgi ani zderzaka nie zmieszczę do paczkomatu. Jak kupuje jakąś drobnicę z allegro to zawsze wybieram paczkomaty.
NIE polecam firmy K-Ex

xionc

Moje BMW: E39 M52TuB20 '99

Postprzez xionc » 2016-07-29, 14:31

Generalnie jeśli zderzak zmieści się w 4m (długość paczki + obwód) to polecam DHL. Mam z nimi doświadczenia w pracy gdzie paczki wysyłamy na świat, ostatnio poszła dokładka zderzaka na Nowa Kaledonie :) to nawet jak coś przyjdzie rozwalone co sie zdarza to nie walą w gume i uznają reklamacje.
Obrazek

ANGLIK

Ostrzeżenia: 2

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=6 ... ead#unread

Postprzez ANGLIK » 2016-07-30, 11:44

dokładnie dhl jak wysyłam zderzaki i łamią to oddają kasę
ale jest mały problem zdarza nam się to ze 3 razy w roku i ubezpieczona przesyłka 'zderzak - 1500zł
zwrot z WARTY bo tam są ubezpieczeni wyniesie 900zł więc nie jest to sprawiedliwe
WSZYSTKIE CZĘŚCI BMW E39 E46 M-PAKIET M52 M54 M62 GWARANCJA TEL 730 47 67 67 Obrazek

AdamM

Imię: Adam

Moje BMW: e39 540iA
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=16276

Postprzez AdamM » 2016-07-30, 12:12

a jak można cała firmę oczerniać na podstawie jednej przesyłki?

diablo_vt

Postprzez diablo_vt » 2016-08-01, 08:27

@AdamM
Nie jednej a co najmniej dwie. Ponadto jak szukałem w internecie o problemach z tą "firmą" znalazłem masę wpisów, nawet stronę na fb.

AdamM napisał(a):a jak można cała firmę oczerniać na podstawie jednej przesyłki?

równie dobrze można zapytać
"a jak można Ahmeda oczerniać na postawie jednego zamachu?"

Zadając tak pytanie to jak myślenie że w firmie postępują:
Mamy 100% zadowolonych klientów, wszystko robimy doskonale. Jesteśmy perfekcyjni.
O zobaczcie mamy paczkę diablo_vt zniszczmy ją i nie wypłacajmy odszkodowania.
A później dalej bądźmy profesjonalni, odpowiedzialni itd.
NIE polecam firmy K-Ex

Rizla

Imię: Klaudia
Moje BMW: Low E39

Postprzez Rizla » 2016-08-01, 09:13

Co do kurierów to sytuacja wygląda tak, że nawet ostatnio usłyszałam hasło od byłego kuriera jak wyglądało przechodzenie się po magazynie - gdy zobaczyli, że tam raczej jest maska to poprostu z ludzkiej złośliwości poskakali po takiej masce i szli dalej.
Zapraszam do galerii Chrupka - Lowered US E39 :)
Rizla -->> E39 523i - Lowered US in progress

Piotrunio

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: E34 518i,2xE34 520i,E34TDS,E23 735i,E32 730i V8,E32 735iA,E32 735i,E38 735i,E38 740iL 4.4,E38 750iA

Postprzez Piotrunio » 2016-08-02, 11:13

Ja wysyłam DPD i narazie nie miałem z nimi żadnego problemu-szybko i w całości w trybie 24h,a paczka po 20h jest już u klienta.K-ex odradzam,bo odwalają takie kalafiorstwo,że nie dałbym im nawet kamienia wysłać,bo by go popsuli.
Sprzedam części do: E23,E30,E32,E34,E36,E38,E39,E46,E53.

AdamM

Imię: Adam

Moje BMW: e39 540iA
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=16276

Postprzez AdamM » 2016-08-03, 08:44

diablo_vt napisał(a):AdamM napisał(a):
a jak można cała firmę oczerniać na podstawie jednej przesyłki?

równie dobrze można zapytać
"a jak można Ahmeda oczerniać na postawie jednego zamachu?"

tak tak Ahmed przeprowadza zapewne ok 10tys zamachów dziennie

diablo_vt

Postprzez diablo_vt » 2016-08-03, 11:44

@AdamM
Tu nie chodzi o ilość a o podejście do klienta
No ale dobra...
Załóżmy hipotetycznie że masz kolegę. Kolega nazywa się Krzysiex.
Twój kolega chwali się wszędzie że jest najlepszy, punktualny, odpowiedzialny.
Prosisz go aby zawiózł "coś" do oddalonego miasta. Krzysiex zarzeka się że na 100 % jutro to "coś" będzie zawiezione.
Czekasz 4 dni, sprawdzasz czy "coś" zostało dostarczone. Oczywiście nie zostało. Pytasz się o to Krzysiex'a, dostajesz w odpowiedzi że tak zostało dostarczone. Dopiero jak spotykasz go osobiście, Krzysiex mówi że może dostarczy jutro.
Mija trochę czasu.
Musisz zawieźć pieniądze i wpłacić do banku. Załóżmy hipotetycznie że jest to np. 305 zł polskich. Krzysiex mówi że to zrobi za ok. 90 zł. Nie masz niestety wyboru [Jak się później okaże.]. Przekazujesz mu pieniądze, razem z zapłatą. Po paru dniach mówi że nie wpłaci pieniędzy do banku. Pytasz się : "A czemuż to?". Odpowiada że podarł je i wyrzucił z mostu do rzeki. Raczej nie jesteś zadowolony[przynajmniej tak zakładam] z takiego obrotu rzeczy. Chcesz żeby oddał Ci pieniądze. W odpowiedzi słyszysz "TO TWOJA WINA!". Po klikunastu dniach, w akcie wielkiej łaski, po wielu prośbach i groźbach oddaje Ci ok. 90 zł.
Teraz pytanie Czy po wszystkim dalej ufasz KrzysiEx?
Ostatnio edytowano 2016-08-04, 14:56 przez diablo_vt, łącznie edytowano 1 raz
NIE polecam firmy K-Ex

Następna strona

Powrót do strony głównej