Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Części
[CZARNA LISTA]

Oszustwo i wyłudzenie ( felgi )

Zostałeś oszukany przez kogoś na forum? Opisz sytuacje tutaj!!
proformed

Oszustwo i wyłudzenie ( felgi )

Postprzez proformed » 2016-04-23, 10:46

Temat do zamkniecia
Ostatnio edytowano 2016-04-28, 11:56 przez proformed, łącznie edytowano 3 razy

czort

Re: Oszustwo i wyłudzenie ( felgi ) - Lamere

Postprzez czort » 2016-04-23, 12:38

proformed napisał(a):Posiadam dokumenty oraz opnie biegłego na temat stanu towaru.

Wrzuć skany i zdjęcia felg. To twój pierwszy post na forum, więc proszę abyś jakoś udokumentował swoje racje.

Lamere odnieś się do tematu, proszę.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Specter

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=30730
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=41159

Postprzez Specter » 2016-04-23, 13:03

W grudniu kontaktowałem się z forumowiczem Lamere w sprawie felg Styling 37, które miał wystawione do sprzedaży. Napisał, że jedna felga była pęknnięta i jest spawana. Po tym info sobie odpuściłem. O ile pamiętam felgi z opisem wystawione były w dziale giełda (oczywiście jeśli chodzi o te same, które kupiłeś).
Kupię tylne boczki w szarej skórze z roletami kpl. - w bdb stanie
Obrazek

Lamere

Imię: Adrian

Moje BMW: e34 525 tdsA
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=12577

Postprzez Lamere » 2016-04-23, 13:07

Witam. Sprawa rzeczywiście miała miejsce. Po krótce. Felgi, ktore zostaly sprzedane koledze, który zamieścił tego posta, zostały zakupione przeze mnie jeszcze przed zimą z myślą włożenia do mojego e34. W międzyczasie lakiernik przywrócił im srebrny kolor i faktycznie w kilku miejscach zrobił małe zacieki, widoczne jedynie z bliska. Nie przeszkadzało mi to, także machnąłem na to ręką. Po kilku miesiacach sytuacja sprawiła, że felgi postanowilem sprzedać. Jako, że rnie miałem okazji ich sprawdzić w trakcie użytkowania, przed sprzedażą sprawdziłem je u znajomego wulkanizatora, który kiedyś prostował mi nie jedne felgi. Gość stwierdził, ze są OK i można zakładać na nie opony. Podziękowałem i takie też informacje wpisałem w ogłoszeniu, które miałem także tutaj na 5er.
Od transakcji sprzedaży i wysyłki felg, minęło ok 1.5 miesiąca i w tym czasie odezwał się kolega, który te felgi ode mnie kupił. Opowiedział mi na spokojnie tę całą historię i aż nie mogłem uwierzyć w to, co słyszę. W pierwszej chwili pomyślałem, że to wał. Gość się odzywa po 2 miesiącach i mówi rzeczy, które nie mają prawa być prawdą, bo przecież felgi sprawdziłem... Nie należę do osób, które są niesłowne, oraz szanuję ludzi. Nie bawią mnie takie akcje jak ta opisana powyżej. Sądzę, że każdy w takiej sytuacji zachowałby się podobnie. Jeśli otrzymam ów ekspertyzę, jestem w stanie polubownie załatwić tę sprawę i zmienić raz na zawsze wulkanizatora.

proformed

Postprzez proformed » 2016-04-23, 13:12

Dodałem krótki film, i pękniecie, ogólnie wszystkie felgi są krzywe, miejsce gdzie jest ta stopka która powinna trzymać opone jest tak krzywa że strach na tym jeździć i nie odważyłbym sie tego założyć. Felgi sprzedane jako "w idealnym stanie", gdybym ja dostał taką informacje że jest peknieta to pewie tez bym odpuścił temat i nie byłoby wogóle sprawy.

Są to dodatkowe koszta dla mnie i czas. Owszem nie minelo 2 miesiace poniewaz felgi grzecznie czekały na zmiane i nie były sprawdzane a na pierwszy rzut oka są proste i ładne, niestety w momencie w ktorym chciałem założyć poprostu odradzono mi z racji ich stanu.

Lamere, radze zmienic wulkanizatora bo jest koszmar.

Lamere

Postprzez Lamere » 2016-04-23, 13:19

Proszę Cię o podesłanie jej na maila i załatwimy sprawę.

jackiewicz.adrian@gmail.com

Zrozum mnie, że ja też mam pewne wątpliwości, ale jeśli wszystko będzie tak jak mówisz, zachowam się należycie.

Specter

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=30730
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=41159

Postprzez Specter » 2016-04-23, 13:20

Felgi sprzedane jako "w idealnym stanie",

Tak było napisane w ogłoszeniu.
Po zapytaniu na PW i informacji zwrotnej (2 grudnia) o spawanej feldze odpuściłem.
Kupię tylne boczki w szarej skórze z roletami kpl. - w bdb stanie
Obrazek

czort

Postprzez czort » 2016-04-23, 13:21

proformed napisał(a):Posiadam dokumenty oraz opnie biegłego na temat stanu towaru.

To po co piszesz, że je posiadasz?

Lamere napisał(a):Jeśli otrzymam ów ekspertyzę, jestem w stanie polubownie załatwić tę sprawę i zmienić raz na zawsze wulkanizatora.

A co zmieni taka ekspertyza? Z tego filmu widać, że koło ma bicie. Pęknięcie też miało.

Dogadajcie się jak ludzie i będzie po sprawie.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Lamere

Postprzez Lamere » 2016-04-23, 13:25

O pęknięcia nie miałem pojęcia. Zadzwoń do mnie, bo ja nie mam Twojego numeru, ustalimy co i jak.

proformed

Postprzez proformed » 2016-04-23, 13:27

Lamere napisał(a):Proszę Cię o podesłanie jej na maila i załatwimy sprawę.

jackiewicz.adrian@gmail.com

Zrozum mnie, że ja też mam pewne wątpliwości, ale jeśli wszystko będzie tak jak mówisz, zachowam się należycie.

Bedzie sie kontaktowała kancelaria, z nia juz trzeba ustalić bo są moimi pełnomocnikami.

czort napisał(a):

To po co piszesz, że je posiadasz?

Lamere napisał(a):Jeśli otrzymam ów ekspertyzę, jestem w stanie polubownie załatwić tę sprawę i zmienić raz na zawsze wulkanizatora.

Bo mam ekspertyze wulkanizacji, ktora mi z miejsca wypisała papier po tym co zobaczyli.
Ostatnio edytowano 2016-04-23, 13:49 przez proformed, łącznie edytowano 1 raz

Lamere

Postprzez Lamere » 2016-04-23, 13:31

Kontakowali sie już ze mną. Powiedziałem im, że ustosunkuję sie do tego najpóźniej w poniedziałek. Propozycją z ich strony było odstąpienie od sprzedaży. Ty odsyłasz mi felgi, ja Tobie pieniądze.

proformed

Postprzez proformed » 2016-04-23, 13:34

Ok wiec prosze sie z nimi skontaktowac i dalej juz bedziemy ustalac co dalej.

czort

Postprzez czort » 2016-04-23, 13:50

proformed napisał(a):Bo mam ekspertyze wulkanizacji, ktora mi z miejsca wypisała papier po tym co zobaczyli.

wrzuć ten papier proforma. Zdjęcie albo skan.

proformed

Postprzez proformed » 2016-04-23, 14:06

czort napisał(a):
proformed napisał(a):Bo mam ekspertyze wulkanizacji, ktora mi z miejsca wypisała papier po tym co zobaczyli.

wrzuć ten papier proforma. Zdjęcie albo skan.

Jest na górze zdjecie papieru z wulkanizacji. Ekspertyza taka od biegłego kosztuje swoje wiec zrobie jesli bedzie trzeba ale nie na swoj koszt. Juz i tak za duzo czasu i pieniedzy zmarnowałem.

Mystic888

Moje BMW: E38 skurwiel + E39 Świntuch
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2016-04-23, 15:10

Ten papier co wrzuciles na forum to sie nadaje jedynie do skrecenia grubego jointa.
Jakis pan Heniek, nie wiedzac nawet jak poprawnie napisac nazwe felgi oswiadcza ze sie nie nadaja bo sa krzywe. Ekspertyza po ch***.
Co nie zmienia faktu ze felgi to zlom.
Mam nadzieje ze sie dogadacie, bo bylem troche w szoku jak sie dowiedzialem ze "Lamere z 5er kreci walki".

Następna strona

Powrót do strony głównej