Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Części
[CZARNA LISTA]

Proex i Daniello uwaga!!

Zostałeś oszukany przez kogoś na forum? Opisz sytuacje tutaj!!
atom1

Imię: Karol

Moje BMW: E34 520 T

Re: Proex i Daniello uwaga!!

Postprzez atom1 » 2014-02-14, 16:34

slabo wyglada ta pucha jak sie na nia patrzy, ciekaw jestem jak wyglada na aucie, te w obudowie seryjnej sa takie jak powinny byc, jezeli wyglad jest na 1 miejscu to moze nie jest pierwyj sort, co z dzwiekiem i przeplywem nie wiem
" turbo dziura została stworzona by dać szanse V8 "
Kocham amerykańskie wozy https://youtu.be/GKJfU4Fnj-g :DD

MaciejP

Imię: Maciej

Postprzez MaciejP » 2014-02-14, 17:07

tłumik przed finałową obróbką pisałem o tym

tutaj foto na gotowo tylko że akurat do Leona 1M 4x4
Obrazek

i to z czego jestem dumny - zawijany rancik na nierdzewce
Obrazek

dzięki takim zabiegom jak i zawijaniu "tuby" przez całą długość ilość spawów zmalała drastycznie a co za tym idzie przegrzań materiału

MaciejP

Postprzez MaciejP » 2014-02-14, 17:13

nie wiem jak się edytuje więc zamieszę w nowy poście foto z dziennej produkcji tłumików. Jak widać są zarówno z stali aluminiowanej (jako jedyni w PL w technologii podwójnego płaszcza) oraz nierdzewki - wszystkie tłumiki przed finałową obróbką
Obrazek

MaciejP

Postprzez MaciejP » 2014-02-14, 17:16

atom1 napisał(a):slabo wyglada ta pucha jak sie na nia patrzy, ciekaw jestem jak wyglada na aucie, te w obudowie seryjnej sa takie jak powinny byc, jezeli wyglad jest na 1 miejscu to moze nie jest pierwyj sort, co z dzwiekiem i przeplywem nie wiem

Atom1 pytanie brzmiało od czego jest ta pucha matowa. Konkurs jest nadal nie rozwiązany.

AdamM

Imię: Adam

Moje BMW: e39 540iA
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=16276

Postprzez AdamM » 2014-02-14, 17:26

MaciejP proszę o edytowanie postów na przyszłośc

Bochenek

Moje BMW: E39
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=33299

Postprzez Bochenek » 2014-02-14, 17:51

Moj znajomy tez tam robil tlumik .. Od początku do końca..
w listopadzie mówil ze pojdzie do poprawy.. Ale do poprawy nie doszlo..
niech upadnie ten cyrk a prezes powinien wyjechac na ogórki do niemiec
Obrazek

MaciejP

Postprzez MaciejP » 2014-02-14, 18:00

do mnie to napisałeś?
Jeśli do mnie to muszę Ciebie zmartwić do Niemiec to się wybieram jak wiozę im tłumiki w obudowach katów i na ogórki czy do układania płytek nie jeżdżę - nie znam się na tym.
Znajomy, znajoma, kolega, piąta woda po kisielu - daj konkrety, albo zacznij nadawać o 19 w TV Plus .

Jeśli coś zostało u nas "spieprzone" jak to zasugerowałeś to oznacza to że jakimś cudem przeszło przez testy (niekiedy się tak zdarza) i to obejmuje gwrancja bo zawsze może się zdarzyć wada materiału czy inne niespodziewane historie. Pytanie co było nie tak u twojego znajomego : produkt czy montaż - sorry nie mam szklanej kuli żeby zgadywać

czort

Postprzez czort » 2014-02-14, 18:14

extra_wydech na allegro to Wasz profil?
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

MaciejP

Postprzez MaciejP » 2014-02-14, 18:48

tak
tylko nie porównuj allegro do forów lub strony - całkowicie rózne linie produktów

czort

Postprzez czort » 2014-02-14, 19:49

MaciejP napisał(a):tylko nie porównuj allegro do forów lub strony - całkowicie rózne linie produktów

tzn że gdzieś sprzedajecie lepsze a gdzieś gorsze? Dziwna polityka firmy. I żeby nie było ot to jestem zainteresowany zakupem końcowego w Waszej firmie.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Bartos

Moje BMW: E38 730d

Postprzez Bartos » 2014-02-14, 20:02

MaciejP a coś takiego robicie? do E38, od razu dodam ze ceny z allegro tego łącznika dla mnie trochę przesadzone są

Obrazek

Specter

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=30730
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=41159

Postprzez Specter » 2014-02-14, 20:11

No to dobra.
Korzystając z okazji, że pojawił się tu jak domniemam sam "Szef".
Załóżmy, że byłbym zainteresowany tłumikiem do swojego E39 525i.
Tłumik musiałby być wykonany cały z nierdzewki z końcówkami lekko ściętymi
Mniej więcej tak:
Obrazek
Co mógłbyś mi zaproponować?
Tłumik musiałby być cichy (jak tylko się da) a jednocześnie nie powodować spadku mocy i momentu względem seryjnego tłumika.
Czy te tłumiki są obliczane pod konkretną pojemność i moc, czy może tylko dobierane na podstawie tzw. "doświadczenia inżynierskiego"?
Jest jakaś gwarancja braku utraty mocy i momentu?
Jak wyglądałaby sprawa montażu tłumika?
Czy jeśli tłumik z założenia miałby być wyprodukowany i dedykowany do E39 to haki do mocowania również by się na nim znalazły?
Jak wygląda "wlot" tłumika?
Rozumiem, że trzeba odciąć tłumik i dospawać rurę wlotowa do niego?
No i w końcu jaka byłaby cena za taki tłumik?
Kupię tylne boczki w szarej skórze z roletami kpl. - w bdb stanie
Obrazek

atom1

Imię: Karol

Moje BMW: E34 520 T

Postprzez atom1 » 2014-02-14, 20:16

chyba od tego trzeba by zaczac

No i w końcu jaka byłaby cena za taki tłumik?

bo wiadomo ze takie wyliczenia trwaja i ktos musi to ogarnac zalatwic przeplywy przekroje itp itd :-))

ja z ta firma mam same dobre uklady, z forum hondy i zlego slowa nie powiem ale nie wiem kto tam jest dystrybutorem ;-) znaczy wiem ale to nie raczej MaciejP
" turbo dziura została stworzona by dać szanse V8 "
Kocham amerykańskie wozy https://youtu.be/GKJfU4Fnj-g :DD

MaciejP

Postprzez MaciejP » 2014-02-14, 21:01

czort napisał(a):
MaciejP napisał(a):tylko nie porównuj allegro do forów lub strony - całkowicie rózne linie produktów

tzn że gdzieś sprzedajecie lepsze a gdzieś gorsze? Dziwna polityka firmy. I żeby nie było ot to jestem zainteresowany zakupem końcowego w Waszej firmie.

nie powiedziałem że gorsze; mają wytrzymać dwa lata i tyle jak wszystko dzisiaj zgodnie z przepisami prawa. Różnica jest w materiale tłumiącym;

zauważ że większośc firm tak właśnie robi; porównaj sobie np ultera na PL i ultera na EU dwa różne światy

MaciejP a coś takiego robicie? do E38, od razu dodam ze ceny z allegro tego łącznika dla mnie trochę przesadzone są

Image

niestety brak czasu nie pozwala nam na zabawę w takie elementy; jest to po prostu nieopłacalne jesli miało by być wycenione uczciwie. 7 czy 8 lat temu całkowicie zrezygnowałem z montaży gdyż bardziej opłaca się (przynajmniej w moim przypadku) nastawić się na produkcję a nie na montaże. Prosta kalkulacja
montaż całego wydechu jakieś 8h kontra 10-12 tłumików

do forumowiczów Specter oraz atom1 oraz wszystkich którzy w ostatnim czasie napisali do mnie maila powołując się na przeczytanie tego tematu
Naszym przedstawicielem na forach BMW jest Daniello i wszystkie pytania o nasze wyroby proszę kierować do niego - facet ma dużą wiedzę i na pewno z przyjemnością każdemu pomoże nawet jeśli nie zamówicie u niego tłumika. Do mnie bezpośrednio też można dzwonić jesli macie jakiś problem z "wydalaniem"
Co do wyrobów
Do Klienta zawsze trafia produkt sprawdzony. Nie robimy na zasadzie "jakoś to będzie" tylko
1. zapytanie od Klienta o dostępność (jesli nie mamy opracowań wnętrza i zewnątrz nie robimy - nie eksperymentujemy na aucie Klienta)
2. wpłynięcie zaliczki
3. otwarcie opracowań pod dany model/silnik/kastę
4. wykonanie zgodnie z założeniami
5. testy szczelnościowo-rezonansowe (jesli tłumik ich nie przechodzi jest wykonywany nowy a nieudany jest wyrzucany)
6. obróbka finalna
7. dostawa

Wszystkie tłumiki mają gabaryty zbliżone do serii, wyprofilowanie wlot-wylot jak seria, wnętrze jest indywidualnie robione pod silnik lub mody

Znając przepustowość jaką musi się charakteryzować tłumik możemy udzielić gwarancji że nie ma pogorszenia KM, Nm . Oczywiśącie żeby nie było kretyńskich dyskusji musi być pomiar przed i po montazu tego samego dnia i na tej samej hamowni

m5bawaria

Postprzez m5bawaria » 2014-02-17, 13:54

wychodzi na to że troche najechaliście na tą firmę a oni wcale nie są tacy źli
dąż do ideału...kup bmw :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do strony głównej