Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Części
[CZARNA LISTA]

Brązowa skóra e39

Zostałeś oszukany przez kogoś na forum? Opisz sytuacje tutaj!!
Pluto

Postprzez Pluto » 2013-07-04, 08:46

umiarkowany/przeciętny/średni takie synonimy. To chyba dobry czy nie ? :P Już nie czepiajmy się słówek :P

W każdym razie kulturalni i ogarnięci ludzie potrafią się dogadać. Mimo sprzecznych poglądów na temat.
Przekładki Anglików z przeglądem. Specjalizacja BMW

KubaCK

Postprzez KubaCK » 2013-07-04, 10:02

Pluto, nie ma potrzeby się unosić i denerwować.

Pluto napisał(a):Ale są też auta polakierowane ponownie bo były porysowane czy miały parkingowy wgniot. I to są dla mnie ciągle dobre auta! A jak wpada taki cwaniaczek z czujnikiem i chce kupić auto za 70% ceny rynkowej w stanie jak z fabryki i jeszcze mi pyskuje i obraża. Bo auto miało być dobre a jest prze lakierowane? To wtedy może dostać sam w pysk i za bramę liniami lotniczymi Kopolot.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jeszcze nie raz w takiej sytuacji się znajdziesz to zrozumiesz.

Pluto - ale Kupujący powinien wiedzieć, że auto było malowane bo miało wgniot / rdzę czy stłuczkę parkingową. Powinien też wiedzieć czy jest to dobrze zrobione, czy do poprawek. Tu naprawdę nie ma co rozumieć - sztuka jest jedna, nie ma miejsca na względne opinie - jak handlujesz autami / częściami to się na tym znasz więc powinieneś o tym poinformować. Jeden tego nie zaakceptuje bo będzie szukał nie lakierowanego i zrobi 500 km na marne, a drugi się ucieszy że jesteś uczciwy i nie będzie miał żadnych praw do pretensji po przyjeździe.

Ja rozumiem, że nie zawsze wszystko warto opisać w ogłoszeniu bo ktoś się skupi na samych wadach, a pominie zalety. Ale o auta zawsze ktoś dzwoni i dopytuje, więc wtedy jest miejsce na przedstawienie zalet i wad.

Pluto napisał(a):A jak kierownica będzie zdarta powiem że złom albo do obszycia. Ale jak będzie wyślizgana w stanie umiarkowanym to owszem powiem że jest w dobrym stanie. A klient może wtedy powiedzieć że dla niego taka kiera to dziadostwo bo nie ma już tak dobrze widocznej mory/struktury skóry.

A czemu nie możesz powiedzieć, że jest w dobrym stanie, ale wyślizgana i już nie widać struktury i dać zadecydować Kupującemu czy chce zapłacić za taki przedmiot mniej czy szukać dalej ?

KamillO

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=25221
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=6 ... ead#unread

Postprzez KamillO » 2013-07-04, 10:13

KubaCK napisał(a):jak handlujesz autami / częściami to się na tym znasz więc powinieneś o tym poinformować.

No właśnie, jak ktoś handluje czymś to powinien mieć pojęcie co ma i w jakim jest stanie, a nie jak większość handlarzy wciskać bajkę że auto bdb wszystko sprawne, nie bite itp, a potem ktoś przyjeżdża z miernikiem lakieru i okazuje się że auto miało malowane jakieś elementy, albo całe, silnik cieknie albo zawieszenie klepie a handlarz na to "nie wiedziałem bo nie mam miernika lakieru" albo "nie wiedziałem o tym bo nie znam się na mechanice"....
Jak szukałem swojego poprzedniego auta to co chwilę takie rodzynki trafiałem i słyszałem głupie wymówki, że nie wiedział...a ja laik z daleka widziałem że element ma inny odcień.

Nie piszę tu konkretnie do nikogo żeby pretensji nie było, ale niestety taka prawda o handlarzach i często (zbyt często) gadka z handlarzami wygląda tak
[video]http://www.youtube.com/watch?v=o7c0_YrAklg[/video]
Tam gdzie zaczyna się pasja, kończy się ekonomia.
zobacz moją 5er

jick

Imię: Norbert

Moje BMW: ⅔ E39 546i , E38 , E65
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=8542
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=54383

Postprzez jick » 2013-07-04, 10:48

Pluto napisał(a):umiarkowany/przeciętny/średni takie synonimy. To chyba dobry czy nie ?

Nie to nie to samo co dobry. I jak się tu nie czepiać słówek jak właśnie cała zadyma o te "słówka" :D
Obrazek

fuczy

Postprzez fuczy » 2013-07-04, 11:28

Widzę, że potoczyła się dyskusja, ale wracając do tematu ;) nie spodziewałem się niewiadomo czego za tą kasę, widziałem tą skórę w ogłoszeniach już z pół roku, chłopak rozbił samochód i próbuje się pozbyć tych części, początkowo była wystawiona za 1200zł później za 900, 700, a teraz jest za 500. Dlatego zadzwoniłem i konkretnie o wszystko się wypytałem, a on wcisnął mi kit, że wszystko jest w przyzwoitym stanie i chce się tego pozbyć, więc nie mówcie mi o jakiejś mojej naiwności, zbyt wygórowanych oczekiwaniach itp. gdyby nie stan tych boczków to bym to wziął no ale bez przesady wciskanie takiego kitu nie jest uczciwe i dlatego zamieściłem tu ten opis
Jeżeli szukasz wygody, precyzji prowadzenia, wypasu jak ze snu, ogromnej radości z jazdy – TYLKO BMW

Pluto

Postprzez Pluto » 2013-07-04, 15:53

Ja akurat części sprzedaje. Kiedyś handlowałem autami i miałem tego dość.
Z wczoraj przykład. Telefon od nie zadowolonego klienta. Dzwonił jakieś 3 dni temu o zderzak do e46 kombi. Na aukcji stoi czarno na białym krótko, zwięźle, i na temat jaki stan oraz że zderzak bez listwy i czujników pdc, numer telefonu. 300zł. Zapytał czy zderzak ładny nie połamany jaki koszt wysyłki i "Proszę wysłać jak najszybciej, najlepiej dziś bo wyjeżdżam w środę"
No i wczoraj odbieram telefon i słyszę "kur**** co to za zderzak w ogóle jest nie ma listwy nie ma czujników kur****" i jeszcze kilka kur***.

I tego jest mnóstwo. Ludzie to ciemna masa. Pojedyncze osoby są ogarnięte i nie ma z nimi problemów.
Przekładki Anglików z przeglądem. Specjalizacja BMW

podol

Imię: Lukasz

Moje BMW: e39---530d stahlblau
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=11113

Postprzez podol » 2013-07-05, 18:30

Pluto napisał(a):No i wczoraj odbieram telefon i słyszę "kur**** co to za zderzak w ogóle jest nie ma listwy nie ma czujników kur****" i jeszcze kilka kur***.
A wystarczyło go odesłać ehhhh, ludzie to czasem mają nas...
Obrazek
www.bmwklubtorun.pl

groocha

Imię: Marcin

Moje BMW: E34 528i M52TUB28

E30 318i M40

Postprzez groocha » 2013-07-05, 22:36

podol ale pluto chodzi o to że sprzedał przedmiot według opisu na aukcji a baran miał problem że kupił niekompletny, jest czasami także ludzie dzwonią o auto i pytają nawet jak to kolor a przecież fotki są w aukcji :D

podol

Postprzez podol » 2013-07-06, 19:36

groocha, ale kupując przez internet, kupujący ma 7 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny i sprzedający musi oddać kasę.
Obrazek
www.bmwklubtorun.pl

BelX

Postprzez BelX » 2013-07-06, 19:42

podol napisał(a):groocha, ale kupując przez internet, kupujący ma 7 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny i sprzedający musi oddać kasę.

nie zawsze i nie u kazdego
A real driver knows exactly what's in his car...

kuczlaw

Moje BMW: e39 M57

Postprzez kuczlaw » 2013-07-06, 19:52

podol napisał(a): ale kupując przez internet, kupujący ma 7 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny i sprzedający musi oddać kasę.

Nowy towar ze sklepu internetowego ...
2003r Shadow-line M-pakiet
Obrazek

podol

Postprzez podol » 2013-07-06, 20:29

BelX, fakt masz rację.
Obrazek
www.bmwklubtorun.pl

Poprzednia strona