Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Części
[CZARNA LISTA]

użytkownik stopro.

Zostałeś oszukany przez kogoś na forum? Opisz sytuacje tutaj!!
hooltural

Imię: Artur
Moje BMW: E39,E83

użytkownik stopro.

Postprzez hooltural » 2021-05-14, 13:40

Otóż użytkownik ten zgłosił się do mnie,iż ma zderzak m-pak do e39,którego szukałem.Zobaczyłem,że jest na forum dość dłuuugo,zapłaciłem mu za ten zderzak 750 pln wraz z wysyłką(rzekomo trzymał sobie od dawna ,ale już nie ma e39 i mi sprzeda)i do dzisiaj nie ma ani kasy,ani zderzaka-telefonów nie odbiera.Sprawa trafi do prokuratury.Z tego,co popatrzałem,to ma facio kilka firm i jest dłużnikiem,także widocznie ma to we krwi.Omijać szerokim łukiem.
Ja ogólnie wierzę w ludzi i robiłem masę tego typu zakupów i nigdy oszukany nie zostałem,ale założę mu sprawę tylko po to,aby miał kolejnego na karku.Nie wierzę,że odzyskam kasę i się z tym pogodziłem,ale trochę mu natrolę a widzę,że na forum jeszcze bywa-ostatnio wczoraj.
Ostatnio edytowano 2021-05-14, 20:07 przez hooltural, łącznie edytowano 1 raz

hooltural

Re: użytkownik stopro.

Postprzez hooltural » 2021-05-14, 20:05

Nazwa użytkownika:stopro.Lokalizacja:Radzyń PodlaskiGrupy:
Zarejestrowani użytkownicy
Moje BMW:E61 525d
Z tego forum oraz z netu mam wszystkie jego dane-adresy firm,adres domowy,wiek-dosłownie wszystko.Ze znalezieniem nie będzie najmniejszego problemu-ciekawi mnie tylko ściągalność kasy,ponieważ jest na necie na sprzedaż jego dług za fakturę na 1700pln-oczywiście z adresem itd.

Mystic888

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2021-05-14, 22:11

hooltural, wez wrzuc link do profilu :) Pozniej wyedytuje posty.

Randall

Postprzez Randall » 2021-05-14, 22:44

Ukarać łatwo w zależności od jego sytuacji prawnej, jeśli to któreś z kolei 286 to spokojnie może wyłapać bezwarunkowe. Ale jak typ jest niewypłacalny tudzież dobrze skitrany to kasy niestety nie odzyskasz

dunda92

Imię: Mateusz

Ostrzeżenia: 1

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=60798

Postprzez dunda92 » 2021-05-15, 06:46

Mieszkam 14 od Radzynia, jak podacie więcej szczegółów, postaram się go namierzyć.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czort

Postprzez czort » 2021-05-15, 07:02

dunda92 napisał(a):Mieszkam 14 od Radzynia, jak podacie więcej szczegółów, postaram się go namierzyć.

No i co mu zrobisz? Będziesz najazdy robił? Zadzwoni na milicje i jeszcze Tobie kłopotów narobi. Proponuję żadnej samowolki.
stopro. Ostatnia wizyta:13 kwi 2021, o 16:32

Artur, kiedy zrobiłeś przelew? Ogłoszenie o chęci zakupu zderzaka zamieściłeś na forum?

Nie ma winnych bez udowodnienia winy, poczekamy zobaczymy. Napisałem do stopro. pw.

dunda92

Imię: Mateusz

Ostrzeżenia: 1

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=60798

Postprzez dunda92 » 2021-05-15, 07:17

Bandytka nie należy do moich upodobań.
Liczyłem, ze znam gościa i jakoś sprawę postaram się wyjaśnić.
W tych Bawarskich trupach kilka lat już się obracam, kilku ludzi zdążyłem poznać. :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hooltural

Postprzez hooltural » 2021-05-15, 15:07

O chęci zakupu zderzaka wrzucałem jakiś miesiąc temu.Odezwał się do mnie bodajże po 2 dniach,że ma taki zderzak i podałem mu nr tel.Potem usunąłem ogłoszenie,ponieważ myślałem,że już zderzak mam dograny.Jego numer sam znalazłem wcześniej na forum(bodajże ten sam ma od 8 lat minimum).Wiem gdzie ma firmy i jakie,a nawet z tego forum gdzie dokładnie mieszka.Oto kilka linków o bohaterze:
http://www.wsipolska.com.pl/_dluznik_ra ... obile.html
https://www.firma.egospodarka.pl/raport ... obile.html
Jest tego multum na necie o nim.Przelew robiłem miesiąc temu-wszystkie dane,które on podał są prawdziwe-dlatego nie mam pojęcia dlaczego rzucił się na 750 pln mając tyle rodzai działalności.Robił też prawdopodobnie przekręt na forum renaultespace.pl jako "lokal"-tak kasę odzyskano.Jak cokolwiek się wyjaśni,na pewno napiszę.

hooltural

Postprzez hooltural » 2021-05-15, 15:08

Mystic888 napisał(a):hooltural, wez wrzuc link do profilu :) Pozniej wyedytuje posty.

http://bmw5er.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2453
Wysłano: 2021-04-13, 10:39
Od: stopro.
Do: hooltural

Witaj, mam taki zderzak. Jak cos podaj nr tel

stopro.

Moje BMW: E61 525d

Postprzez stopro. » 2021-05-15, 17:48

hooltural dość mocno przesadziłeś i pominales wiele faktów.
1. Dostales przed chwila na telefon potwierdzenie zrealizowania przeze mnie przelewu zwrotnego. Jezeli będzie potrzeba, udostepnie administracji.
2. Za zderzak zaplaciles, dostałeś świetna cenę. Faktycznie było to kilka tygodni temu ale nie wspomniałeś ani razu, ze najpierw chciałeś o wysyłkę przed weekendem majowym, potem 7 maja, potem 10 maja itd. Na szczęście rozmowy mam zarejestrowane i chętnie udostępnię je prokuraturze, o której wspomniałeś.
3. Mam od Ciebie jedno nieodebrane połączenie z 12 maja, gdyby nie temat na forum nie dowiedziałbym się o Twojej rezygnacji. Mam na głowie nie tylko Ciebie i uwierz mi, ze nie mam obowiązku odbierać na biezace w dni wolne takie jak weekend majowy.
4. Pomowiles mnie i oczerniles. Nie mam kilku firm jak wspomniałeś a jedna od ponad 9 lat. Nie, Ty nie wiesz gdzie mieszkam tego jestem pewien. Po za tym nie kryłem się przed Toba. Miałeś moje imię, nazwisko, numer konta i telefonu który mam od kilku lat. Nie jestem dłużnikiem, nie mam obowiązku oddawać 1700 zl za towar, który został zwrócony mi jako wadliwy. Gdyby było to prawda uwierz mi, ze moj majątek jest wystarczający na pokrycie takiej kwoty.
5. Napisałeś " wiem, gdzie ma firmy i jakie a nawet, gdzie DOKLADNIE mieszka wiec prosze, napisz śmiało.
6. Nie mam ochoty z Toba dyskutować bo to nie ma sensu. Pomowiles mnie, oczerniles i zastanowię się co dalej z tym zrobie.

dunda92 nie musisz namierzać, jak znasz Radzyń i tu bywasz na pewno mnie kojarzysz, nigdzie się nie chowam. Na pewno nie raz rzucił Ci się tu w oczy MB a45s amg lub też rs3, więc już wiesz kto.

czort

Postprzez czort » 2021-05-15, 19:18

Panowie, mam łzy w oczach, łzy szczęścia i wzruszenia. Pomówić kogoś, coś mu zarzucić, oczernić to prosta sprawa, chwila. Ale to zostaje, kiedyś, ktoś robiąc interesy z osobą wcześniej oczernioną, pomimo tego czy było to słuszne czy nie, będzie miał na uwadze łatkę, która zostaje.

OCZYWIŚCIE nie mam na myśli tej sytuacji, jedynie teoretyzuje i macham czorcim paluszkiem ku przestrodze. Bo RAZ ile można WAM tłumaczyć, że przedpłaty są C@J&WE? DWA należy wywiązywać się z umów zawartych nawet internetowo!

Dobra, temat zamykam. Artur,proszę o pw, czy przelew dotarł, wtedy temat zostanie usunięty.

hooltural

Postprzez hooltural » 2021-05-22, 17:09

Miałem wysłać to przed zamknięciem tematu,ale nie zdążyłem.
****Dzwoniłem z 3-4 razy jeżeli już i pisałem sms-y.Zderzak miał być wysłany 10 maja,a nie przed weekendem majowym i w rozmowie powiedziałeś,że został wysłany "dzisiaj" (10 maja) lub zrobisz to jutro (11 maja).Dzwoniłem przed majówką o fotki,które powiedziałeś,że mi doślesz 4-5 maja,a potem nawet nie odpisałeś-rozumiem,że był spakowany w foli itd,jak tłumaczyłeś potem 10 maja.Po 10 maja nie odbierałeś telefonów,pisałem o numer przesyłki w smsach,w końcu o zwrot pieniędzy do piątku-zero reakcji.Jak pisałem wyżej-ja wierzę w ludzi.Nie wiem dlaczego tak się zachowywałeś-wytłumaczenia dalej nie widzę...
Rób z tym co chcesz-wszystkie dane podane na forum są danymi ogólnodostępnymi-nie obowiązuje ich żadne RODO.Gościa z forum renault też sądami straszyłeś-o pomówienie.Nie moja sprawa-nie wiem jak się skończyło i nie interesuje mnie to.
Ja w przeciwieństwie do niektórych osób,jestem słowny i jak Ci napisałem:każde,nawet najgłupsze ,ale prawdziwe wytłumaczenie,jest dla mnie dobre.
I jak pisałem w sms'ie-wątek usunę ,jak pieniądze będą na koncie.W weekendy sam wiesz,że banki nie robią przelewów a jest kilka programów do fałszowania rzekomych dowodów przelania pieniędzy.
Szczerze chciałem kupić zderzak ORI za 3 000 w serwisie,więc zejście z ceny rzekomo z 1700 na 750 za coś,czego i tak nigdy na oczy nie widziałem...
Trzymaj się i nie oferuj bynajmniej mi czegoś,czego nie chcesz lub nie masz zamiaru wysyłać.***

Teraz tak.Rzekomy zwrot miał być tydzień temu.W piątek 14 maja 2021 wieczorem dostałem rzekome potwierdzenie przelania pieniędzy,które miały zejść z konta w poniedziałek 17 maja.Było to rzekomo konto walutowe € w PKO BP.Przelew taki idzie max 4 dni-ale to jest MAX-normalnie do 2 dni.Minęło 8 dni i ... przelew nie doszedł...tak samo zresztą,jak cały bohater zamieszania-zderzak.
Wczoraj wysłałem tylko smsa do 'stopro.' o treści:'Informuję tylko,że zwrot za zderzak doszedł tak samo,jak sam rzekomy zderzak.Żałosne zaczyna się robić.Rób swoje a ja swoje,bez względu czy zapłacisz czy nie.Latami czekać nie będę."
Ale zapewne czepiam się i jest to normalna strategia wszystkich sprzedających...
Jeżeli pisanie prawdy jest oczernianiem i pomawianiem,to jestem winny jak skurczybyk-na *stopro.* cent.

PS Jeżeli ode mnie żądałeś przelewu natychmiastowego,za który zapłaciłem 5 pln extra,to dlaczego takim przelewem sam nie wysłałeś..?

hooltural

Postprzez hooltural » 2021-05-24, 14:21

Sprawa na Policji.Bohater dalej nie odbiera telefonów ani nie odpisuje.Poinformuję o zakończeniu.

Powrót do strony głównej