Strona główna forum
Forum
Lakiernictwo , Blacharstwo i Kosmetyka

[e34] zderzaki seryjne czym kleić/spawać?

Wszystko o sprawach lakierniczych jak i blacharskich, oraz sprawy związane z kosmetyką w waszych piątkach.
MTourer

Imię: Mikołaj

Moje BMW: Orientblau Touring m50b28
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=56093

[e34] zderzaki seryjne czym kleić/spawać?

Postprzez MTourer » 2017-08-06, 20:05

Witam

Połamałem zderzak tylny w kilku miejscach. Mam dostęp do spawarki do plastiku więc oszlifowałem pęknięcia. Rozkręciłem zderzak żeby znaleźć informacje z jakiego tworzywa jest zbudowany - niestety jest tylko numer części i data produkcji. Próbowałem kleić to PP oraz PP+EDPM i nie chwyta.

Czy ktoś z was wie z czego były robione SERYJNE zderzaki e34?

Temat raczej pilny bo zderzak zdjęty i auto unieruchomione.

andree

Moje BMW: E34 525tdsAT `95

Re: [e34] zderzaki seryjne czym kleić/spawać?

Postprzez andree » 2017-08-11, 16:02

MTourer napisał(a):Witam

Połamałem zderzak tylny w kilku miejscach. Mam dostęp do spawarki do plastiku więc oszlifowałem pęknięcia. Rozkręciłem zderzak żeby znaleźć informacje z jakiego tworzywa jest zbudowany - niestety jest tylko numer części i data produkcji. Próbowałem kleić to PP oraz PP+EDPM i nie chwyta.

Czy ktoś z was wie z czego były robione SERYJNE zderzaki e34?

Temat raczej pilny bo zderzak zdjęty i auto unieruchomione.

ABS, możesz kupić dwuskładnikowy epoksyd, ale lepiej rozpuścić trochę absu (np klocek lego) w acetonie i taką mieszanką kleić.
Lepszy od acetonu jest MEK, ale ciężko go kupić mniej niż 5L.

MTourer

Imię: Mikołaj

Moje BMW: Orientblau Touring m50b28
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=56093

Postprzez MTourer » 2017-08-12, 10:18

Zdobylem inny zderzak i powycinam z niego cienkie paski materialu. Moze chwyci. Klej w ostateczności - nigdy nie bylem zadowolony z jakosci spoiny.

andree

Moje BMW: E34 525tdsAT `95

Postprzez andree » 2017-08-12, 16:00

MTourer napisał(a):Zdobylem inny zderzak i powycinam z niego cienkie paski materialu. Moze chwyci. Klej w ostateczności - nigdy nie bylem zadowolony z jakosci spoiny.

Aceton i MEK to rozpuszczalniki więc to spawanie tyle że chemiczne, po oszlifowaniu otrzymujesz jednorodną powierzchnie bez miejsca łączenia, na yt masz sporo materiałów na ten temat. Natomiast jeśli są ubytki materiału wtedy warto dodać absu do rozpuszczalnika.

Powrót do strony głównej