Strona główna forum
Forum
Elektryka, Elektronika, Audio & Video

[E39] Nie działające głośniki

Elektryka w waszych piątkach czyli wszystko co dotyczy sprzętu grającego, alarmów, nawigacji, TV w samochodzie itp.
Walker95

Imię: Jan

Moje BMW: E39 Touring '02 lift

[E39] Nie działające głośniki

Postprzez Walker95 » 2018-03-13, 13:44

W moim E39 (lift) z radiem BMW Business (wersja z jedną linią wyświetlacza, dwoma rzędami przycisków) nie działają kanały audio, a właściwie działa tylko lewy przód (koło kierowcy). Czy to może być wina czegoś innego, niż radia? A jeśli tak - próbować je jakoś samemu reanimować, czy brać używane z alle (widziałem, że koło dwóch stów chodzą w niezłym stanie), na elektronice specjalnie się nie znam, ale kiedyś coś tam lutowałem więc jeśli to kwestia wymiany kilku rezystorów to może i bym dał radę. Inna sprawa że podobno te radia są pozalewane jakimś plastikiem żeby nie dało się w nich grzebać :suchy:

A bardziej ogólnie - myślicie że lepiej wstawić fabryczne takie same radio, czy jakieś współczesne i szukać interfejsu do sterowania z kierownicy?
May the horsepower be with you.

maciek_m30

Re: [E39] Nie działające głośniki

Postprzez maciek_m30 » 2018-03-18, 19:31

raczej końcówka mocy w radiu, nie ma sensu w tym grzebać. 200zł? panie, ja takie radio w idealnym stanie jakoś w grudniu na hasiok wyrzuciłem. Co do 2 kwestii to jak ma wyglądać to zostaw ori, jak ma grać to lepiej zmienić

kudlaty_bytom

Imię: Wojtek
Moje BMW: E39 520i M54B22 Touring

Re: [E39] Nie działające głośniki

Postprzez kudlaty_bytom » 2018-04-14, 20:37

Mam pewne pytanie odnośnie audio.
Gdzie idą przewody z głośników, do radia do bagażnika, czy do jednostki w desce rozdzielczej?

Powrót do strony głównej