Strona główna forum
Forum
Elektryka, Elektronika, Audio & Video

[E39] Wymiana radia, jaki interfejs

Elektryka w waszych piątkach czyli wszystko co dotyczy sprzętu grającego, alarmów, nawigacji, TV w samochodzie itp.
Walker95

Imię: Jan

Moje BMW: E39 Touring '02 lift

[E39] Wymiana radia, jaki interfejs

Postprzez Walker95 » 2018-03-08, 18:19

Cześć
W moim e39 2002 (zdjęcie radia i wtyczki od strony samochodu załączam niżej) nie działają głośniki - z 3 kanałów audio jest cisza, działa tylko przód lewy, koło kierowcy (od razu mówię: sprawdziłem balans przód/tył lewo/prawo w radiu, to nie to :D ). W przyszłości i tak planuję wymienić zestaw głośników, bo w pięknym stanie nie są, ale na razie chciałbym wymienić samo radio na jakieś do 300,- ale co istotne - tak żeby zachować możliwość sterowania z kierownicy.

Z tego co wyczytałem muszę znaleźć do tego interfejs i tutaj pytanie:
Jak wogóle szukać tego interfejsu? Po ilości pinów, po modelu auta? Czy jak znajdę interfejs do tego samochodu, to będzie pasować do każdego radia? Ktoś już to robił i ma jakieś wskazówki?

Ew. macie w Warszawie albo okolicy jakiś sprawdzony sklep elektroniczny/audio, w którym by mi za dopłatą dobrali radio i interfejs do tego radia i tego samochodu?? Pozdrawiam

@Aha, no i czy do każdego ~typowego radia będzie się dało dobrać interfejs i będzie faktycznie działać? Chodzi mi w sumie tylko o głośność i przełączanie utworów / zmiana stacji.

Obrazek
Obrazek
May the horsepower be with you.

Powrót do strony głównej