Strona główna forum
Forum
Elektryka, Elektronika, Audio & Video

[E34] IHKA - brak regulacji nawiewów

Elektryka w waszych piątkach czyli wszystko co dotyczy sprzętu grającego, alarmów, nawigacji, TV w samochodzie itp.
Boberko

Imię: Kacper

Moje BMW: BMW E34 Touring

[E34] IHKA - brak regulacji nawiewów

Postprzez Boberko » 2018-02-28, 22:50

Witam!

Zastanawiałem się gdzie umieścić mój temat, aczkolwiek wydaje mi się że klimatronik bardziej odpowiada elektryce to umieściłem go tutaj. Jesli to błąd - proszę o przeniesienie.

Auto E34 95r klimatyzacja dwustrefowa klimatronik.

Problem wygląda następująco. Wczoraj zauważyłem, że klapy regulacji kierunku nawiewu nie reagują na przyciski.
Wszystko inne poza klapami działa - regulacja mocy dmuchawy, temperatura z obu stron, odmrażanie szyby.
Aktualnie powietrze wydostaje się przez dysze przy szybie oraz boczne w desce kierowane na szyby boczne.

Cały czas czytam i szukam podobnego przypadku, lecz najczęstsze usterki to elektrozawory i brak ciepła.

Klapy przestały działać z dnia na dzień. Nic poza wyjęciem radia (bez odpinania go) nie było robione.

Czy jest to wina w 100% urwanych klap? Nie słyszałem żadnych trzasków i niepokojących dźwięków.

Być może ktoś miał podobny przypadek i podzieli się informacjami czy czeka mnie zwalanie dechy czy jednak wina leży gdzie indziej.

lynio89

Moje BMW: e39 530dA 2002

Re: [E34] IHKA - brak regulacji nawiewów

Postprzez lynio89 » 2018-03-01, 22:20

Siema. Miałem podobny problem w e39. Klimatronik zmieniał kierunki nawiewu tylko na zapłonie. Po odpaleniu zero reakcji na zmianę. Winny był regulator napięcia. Ładowanie pokazywało az 15.7 przez co silniczki od zmian położenia klap nie reagowały. Wymiana regulatora i smiga az miło.

Powrót do strony głównej