Strona główna forum
Forum
Elektryka, Elektronika, Audio & Video

[E39] Zmiana koloru podświetlenia zegarów/licznika

Elektryka w waszych piątkach czyli wszystko co dotyczy sprzętu grającego, alarmów, nawigacji, TV w samochodzie itp.
zielak

[E39] Zmiana koloru podświetlenia zegarów/licznika

Postprzez zielak » 2017-11-26, 19:46

Powoli zaczynają umierać pixele w dużym OBC więc prędzej czy później będę musiał go zregenerować.

Zastanawiam się jednak nad zmianą podświetlenia zegarów. Owszem bursztynowy kolor ma coś w sobie, ale po dłuższej eksploatacji stwierdzam, że to podświetlenie jest dość męczące, dodatkowo na wskaźniku temperatury kompletnie nie widać niebieskiego i czerwonego paska, wszystko się zlewa i wygląda to szczerze mówiąc średnio.

W jaki sposób zrealizowane jest podświetlenie w zegarach E39 (polift, duży OBC)? Żarówki czy diody? Kolor nadaje źródło światła czy jest jakaś przysłona która powoduje bursztynowy kolor?
Myślałem nad zmianą na zimny biały tylko na samych zegarach (poziom paliwa, predkościomierz, obrotomierz i temperatura cieczy), cały "dół" czyli wyświetlacz komunikatów, przebiegi, itd. bez zmiany.

Do zrobienia czy raczej niewykonalne? Nie chcę pod żadnym pozorem zmieniać tarcz zegarów, bo seryjne wyglądają na prawdę ponadczasowo i są niezwykle czytelne.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dudi

Imię: Piotr

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=44131

Re: [E39] Zmiana koloru podświetlenia zegarów/licznika

Postprzez Dudi » 2017-11-26, 20:04

Tu masz akurat e46, ale w e39 jest podobnie. Tylko cały BC, czyli cały dół jest podświetlany zwykłymi żarówkami.

https://www.bimmerforums.com/forum/show ... Conversion

zielak

Re: [E39] Zmiana koloru podświetlenia zegarów/licznika

Postprzez zielak » 2017-11-27, 17:29

Dokładnie takie coś chciałbym zrobić. Oczywiście bez tego niebieskiego wyświetlacza bo wygląda tragicznie.

A co zrobić ze wskazówkami? Można kupić gotowe czerwone? Chciałbym uniknąć malowania bo na pewno wyjdzie z tego drut.

Powrót do strony głównej