Strona główna forum
Forum
Elektryka, Elektronika, Audio & Video

[e61 535d] szyby same się opuszczają

Elektryka w waszych piątkach czyli wszystko co dotyczy sprzętu grającego, alarmów, nawigacji, TV w samochodzie itp.
dzirwin87

Imię: Piotr
Moje BMW: E61 535d 372hp m-pakiet
E39 530I manual m-pakiet

[e61 535d] szyby same się opuszczają

Postprzez dzirwin87 » 2017-10-27, 01:23

Witam dwa dni temu po umyciu auta przestał działac centralny zamek i z pilota i z kluczyka działał tylko przyciskiem na desce.
Zamknąłem auto kluczykiem i poszedłem na zakupy jak wyszedłem ze sklepu wszystkie szyby były na maxa opuszczone i auto otwarte.
Puźniej to samo pod domem. Poruszałem troche klapą i zaczą działac centralny ale tylko na zamkniętej klapie [nie koniecznie całkiem zamknietej oby była w dole] na otwartej nie działało więc stwierdziłem ze to wiązka w klapie odłączyłem kleme rano zawiozłem auto do mechanika rzeczywiscie było kilka połamanych przewodów wymienili naprawili wiązke zamek działa z pilota w każdej pozycji klapy itd
Wieczorem ok pół godziny po zamknięciu auta miałem juz isc do domu i tak odruchowo złapałem za klamke w drzwiach kierowcy, odryglowało wszystkie zamki i szyby opusciły się na maxa. Sytuacja jeszcze raz powtórzyła się godzine puźniej więc znowu dla bezpieczeństwa zrzuciłem kleme. Panowie ratujcie podpowiedzcie co to może byc czy wkładka w zamku się uszkodziła jak zamykałem i otwierałem kluczykiem??? czy jakis moduł? elektrycy w Lublinie brak czasu masakra pierwszy wolny termin 8 listopada

Dudi

Imię: Piotr

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=44131

Re: [e61 535d] szyby same się opuszczają

Postprzez Dudi » 2017-10-27, 14:08

Wydaje mi się, że uszkodzona wiązka klapy nie miała wpływu na otwarcie się szyb.

Nie wiem czy to zamek w drzwiach kierowcy, ale zawsze możesz wtyczkę od niego wypiąć i obserwować.

Nasuwa mi się natomiast uszkodzenie modułu komfortu. Miałem taki przypadek w e46, że auto się samo otwierało + szyby. Uszkodzone były przekaźniki w module. Najzwyczajniej się sklejały. Moduł zmieniony na inny i spokój.

Powrót do strony głównej