Strona główna forum
Forum
Wszystko o serii 5
Pomoc w Zakupie

E34 525 TD

napoleon777

Imię: Mateusz

Moje BMW: jeszcze brak

E34 525 TD

Postprzez napoleon777 » 2018-12-06, 21:51

Witam szanownych kolegów, proszę o podzielenie się wiedzą przy zakupie BMW.

W niedzielę planuję wyjazd w celu zakupu BMW E34 z silnikem 2.5 TD.

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e34-seria ... 633b050c59

Po krótce mówiąc, dłuższy czas nie mam własnego auta więc szukam czegoś na szybko w automacie nie mniejszego niż Mercedes W202, chciałbym po raz pierwszy spróbować diesla, gdyż nie mogę znaleźć w internecie nic dobrego w kombinacji BMW/Mercedes + wolnossący silnik benzynowy z wstryskiem elektronicznym + automatyczna skrzynia i rocznik maksymalnie 1993/1994.

O ile z automatyczną skrzynią i blacharką chyba sobie dam radę przy oględzinach, a jestem w stanie po rozmowie telefonicznej uwierzyć właścicielowi co do jego prawdomówności i mogę pewne niedostatki wybaczyć, to prócz ogólnej wiedzy teoretycznej o silnikach diesla nie mam wcale pojęcia, proszę napiszcie mi na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu.

PS. co do tej blacharki jeśli są jakieś dzikie miejsca prócz oczywistych które normalnie nie przyszły by na myśl a które warto sprawdzić to również proszę o wzmiankę.

PS2. Proszę nie myśleć że skoro dziaduję trochę na cenie auta to szukam go na dobicie czy coś, nie będę ukrywał że jestem w dołku finansowym a nie chce ruszać za bardzo mojej puli na wymarzoną E32 LONG, chce na zakup wydać jak najmniej, ale na tyle dużo żeby od maja 2019 po wyjściu na prostą mieć auto na tyle dobre żeby go sobie długo poużywać oczywiście już na niego nie żałując, a być może i następne lata używać go jako drugie w rodzinie.

maciek_m30

Ostrzeżenia: 1

Re: E34 525 TD

Postprzez maciek_m30 » 2018-12-06, 22:12

TDSa omijaj szerokim łukiem, zwłaszcza takiego za 6k. No i dowiedz się co znaczy dla właściciela 'projekt nieukończony' . za ten hajs jeśli chodzi o e34 szukaj 2.0 pb ale to i tak haziel będzie , więcej będziesz pod tym leżał niż w nim siedział.
Ostatnio edytowano 2018-12-06, 22:15 przez maciek_m30, łącznie edytowano 1 raz

napoleon777

Postprzez napoleon777 » 2018-12-06, 22:13

Projekt nieukończony to znaczy cały wydech do wymiany i konieczność zakupu opon zimowych, na to pieniądze mam.

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2018-12-06, 22:17

mogę Ci dać namiar na bardzo dobrego W202 sedan klima automat 2.0 pb ele. szyby etc bez rdzy bez gazu za 6900 z 2 kompletami opon i wydechem nawet. To e34 z ogloszenia bym sobie darował.

napoleon777

Postprzez napoleon777 » 2018-12-06, 22:31

Poproszę, chociaż zobaczę.

Nie będę też ukrywał że W202 już miałem, i wolałbym już jakieś małe klocki do ogarnięcia niż dobrego W202, no i zastrzegam że wszystkie propozycje bez szyberdachu i grzanych foteli odpadną. Klima czy sprawna czy nie, nie interesuje mnie wcale, gdyż bolą mnie zatoki po jej włączeniu.

Trzeba przyznać że wybredny jestem jak na taką sumę, ale nie mogę już dłużej czekać z kupnem auta, potem to wszystko jakoś z Bożą pomocą poukładam sobie. Kiedyś pracowałem w warsztacie samochodowym także co do cen mam u swojego byłego szefa duże upusty, dużo rzeczy sam jestem w stanie sobie naprawić / wymienić korzystając z warsztatu samoobsługowego. Aż taki biedak to nie jestem, ale ryzyko nie zawsze wiąże się z wypiciem szampana.

BMW E34 interesuje mnie o tyle że miałem kiedyś E32 M30B30 188 KM, niestety z manualną skrzynią, sprzedałem ze względu na skrzynie ale zostawiło po mnie dobre wrażenie, także wolałbym jednak wskazówki o które prosiłem.

maciek_m30

Postprzez maciek_m30 » 2018-12-07, 00:20

ten w202 nie ma grzanych foteli niestety. co do tej e34 to odpuść sobie serio. zwlaszcza jak z kasą lipa. Na zakup taniego e34 mogą sobie pozwolić zamożne osoby haha. no i te wymagania.. automat, grzane dupy, szyber. Kupując auto typu e34 czy w202 za tą sumę powinienes sie cieszyć że w miarę sprawie porusza się do przodu. szukaj 2.0 m50, sa chyba najtansze. tdsa odpuść, przyjdzie ci zrobic turbo, pompe na poczatek, jeszcze skrzynia padnie i dopiero bedziesz w dołku. a jakos specjalnie oszczedne to to nie jest. blacharke masz opisaną na forum, generalnie standardowe miejsca.

napoleon777

Postprzez napoleon777 » 2018-12-07, 12:12

Maćku, domyślam się za co Ci bardzo dziękuję że nie chcesz dla mnie źle.

To nie jest tak że nie mam co do garnka włożyć, nie chciałem tego pisać ale chyba muszę, otóż nie zarabiam mało, mimo młodego wieku jestem kierownikiem w jednej z Polskich Fabryk produkujących wodomierze, stać mnie na nieoszczedne auto tym bardziej że będę je uzytkował tylko dwa razy w tygodniu na krótkim dystansie, co nie umiejsza potrzebie. Sprawa wygląda tak że spróbowałem z własnym biznesem, nie wyszło, chce jak najszybciej spłacić długi nie po kilka set ale po 3000 zł miesięcznie żeby już na wiosnę mieć to za sobą, ugadałem się tak że nie mam komornika bo sam od siebie wyszedłem z inicjatywą żeby to ogarnąć. Jakbym chciał to za 20000 zł sprzedał bym już kolażówke i miał E32 ale połowę dzieciństwa marzyłem i zbierałem na własną profesjonalną kolażówke z lat 80 i nie chce przez chwilowy kryzys rezygnować z hobby. Chcę auto w miarę duże które w dłuższej perspektywie sobie ogarnę, koszy serwisowe odpowiednio też mam mniejsze jak każdy były dobrze zapamiętany przez byłego szefa (pracowałem w warsztacie jako ekspedient), w sytuacjach gdy chodzi o zawieszenie itd, sam sobie zrobię, ale co do tego diesla z racji jeszcze braku doświadczenia i wiedzy praktycznej dot. tego modelu silnika chce uzyskać dane żebym wiedział jaki mam punkt wyjścia mniej więcej, np. w celu negocjacji itd. Myślę że nie wiele proszę, i tak każde sto to loteria ale gdzie mam uzyskać tą wiedzę jak nie od was tu na tym forum.

PS @ Maciek - tak prawda duże mam wymagania, moje pierwsze auto Felicia Laurin & Klement z pełnym wyposażeniem na poziomie może trochę wyższym niż to BMW mnie tak rozpiesciło.

DobraMorda

Moje BMW: E34 520i 1992r

Postprzez DobraMorda » 2018-12-07, 13:04

Z blacharki to tylne błotniki przy łączeniu że zderzakiem, doły drzwi i progi, jeśli chcesz po prostu pośmigać to 6tyś to budżet w którym kupisz zwykle, jeżdżące E34. Przy dieslu zobacz jak pali na zupełnie zimnym, poczekaj aż się całkowicie rozgrzeje, też zobacz jak odpala, no a reszta jak przy zwykłym starym aucie, pojedź sobie na stację kontroli pojazdów to od razu zobaczysz jak wygląda od spodu, zerknij na przewody paliwowe i hamulcowe ;) może całokształt nie będzie straszny, obejrzyj

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Mateusz_175

Moje BMW: E39 530D sedan Titansilber
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=6 ... ead#unread

Postprzez Mateusz_175 » 2018-12-07, 21:03

Jak kolega wyżej.
TD i TDS to te same silniki w google znajdziesz informacje o ich bolączkach. Według mnie jedyne czego się obawiać to pompy wtryskowej, która jest droga w naprawie. Zerknij też czy pompa nie ma wycieków.
Sam egzemplarz wygląda całkiem przyzwoicie oprócz fotela kierowcy - co jak co ale tak zajechanego skórzanego fotela nie widziałem jeszcze. Widziałem E34 z przelotami 500-600tyś i fotel kierowcy był w naprawdę bdb stanie dlatego według mnie ten przebieg w ogłoszeniu to jakiś śmiech.
Jeżeli nie ma zbyt dużo rdzy ( a chociażby drzwi wydają się w miarę ok bo listwy nie sterczą we wszystkie strony świata jak w 80% egzemplarzy z ogłoszeń ) i masz blisko to może warto podjechać, zobaczyć, jazda próbna itp.

Pod maską co można zobaczyć to brakuje żaluzji chłodnicy. Wydaje mi się, że wiązka kabli przy lewym błotniku jest zaklejona szarą taśmą - tak przynajmniej to wygląda na zdjęciu.

napoleon777

Postprzez napoleon777 » 2018-12-07, 22:24

Dziękuję za te informacje.

Jeszcze na chwilę przyjmę tylko rolę adwokata diabła.

1. W cenie są wliczone te dwa nowe fotele i boczki których nie ma na zdjęciach
2. Właściciel przez tel. powiedział ze nie zna przebiegu prawdziwego, a jedyne co może zrobić to podać ten z licznika
3. Co do chłodnicy realoem pokazuje mi takie coś:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showpart ... Id=17_0110

DobraMorda

Moje BMW: E34 520i 1992r

Postprzez DobraMorda » 2018-12-07, 23:33

napoleon777 napisał(a):Dziękuję za te informacje.

Jeszcze na chwilę przyjmę tylko rolę adwokata diabła.

1. W cenie są wliczone te dwa nowe fotele i boczki których nie ma na zdjęciach
2. Właściciel przez tel. powiedział ze nie zna przebiegu prawdziwego, a jedyne co może zrobić to podać ten z licznika
3. Co do chłodnicy realoem pokazuje mi takie coś:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showpart ... Id=17_0110
Myślę że jak zbijesz trochę z ceny to będziesz się cieszył autem ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Powrót do strony głównej