Strona główna forum
Forum
Mechanika
Zrób to sam

[e39] Wymiana termostatu

zuki997

Imię: Paweł

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=4 ... ead#unread

Re: [e39] Wymiana termostatu

Postprzez zuki997 » 2013-12-08, 02:09

ok dzięki. tak też myślałem. Ok muszę przerobić klucz.

under

Imię: Darek
Moje BMW: 528i IndividuaL

Re: [e39] Wymiana termostatu

Postprzez under » 2014-06-13, 02:05

Da się zdjąć "tunel" tą obudowe wentylatora bez odkrecania visco. Dziś wymieniałem obudowe termostatu i nie miałem żadnego klucza w miare płaskiego i długiego to próbowałem wyciągnąć bez odkręcania visco.

Jak masz odpiętą obudowe, to podnieś ją do góry na tyle ile pozwala miejsce między tunelem a wentylatorem, weź swoją rękę (prawdopodobnie prawa) i zacznij stopniowo obracać wentylatorem w prawo, zauważysz że lewa strona obudowy się stopniowo podnosi.
Wtedy musisz docisnąć lewy dół obudowy do chłodnicy (tylko z wyczuciem, bo jest dość krucha) i w tym momencie lewa strona tunelu wyjdzie poza wentylator i będzie prawie gotowa do wyjęcia - prawie bo po prawej stronie wentylator dalej będzie w tunelu - wtedy zacznij stopniowo kręcić nim w lewo, tunel wyskoczy całkowicie poza wentylator i normalnie go wyjmiesz.

Dojście do termostatu jest dość utrudniony bo przeszkadzają skrzydła przy odkręcaniu obudowy, ale da się.

Mi to zajęło jakąś godzinę w tym jeden papieros :ok:

Poprzednia strona

Powrót do strony głównej