Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Usługi Motoryzacyjne

Nie polecane Warsztaty !!!

Polecane i nie polecane warsztaty i inne usługi motoryzacyjne.
DAREX

Moje BMW: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=33559

Nie polecane Warsztaty !!!

Postprzez DAREX » 2007-08-24, 12:37

W tym temacie wpisujemy warsztaty których w ogóle nie polecacie!!!!!

casus maximus

Postprzez casus maximus » 2007-08-25, 14:11

oj trafil mi sie taki magik kiedys.
facet ma swoj pseudo warsztat w czestochowie na starym blesznie. ci co sa z czestochowy beda wiedziec o co chodzi. facet ma warsztat ktory sie nazywa "serwis bmw" . zajechalem tam i rzeczywiscie, staja jakies beemki, nawet jedno E39. mysle sobie jakis moze byc niezly spec. a bylem wtedy w okresie walki z moim m20b20. ciaglej walki przerywanej coraz to czestszymi porazkami. nie wiem czemu , ale nie zwrocilem uwagi na to ze facet nie ma kompa itd. moze juz mi bylo wszystko jedno. niestety wizyta u niego byla najwieksza porazka jaka mi sie przytrafila patrac na wizyzty u innych pseudo specy. okazalo sie ( oczywiscie wg niego ) ze sie nie da naprawic juz. bo obroty faluja gdyz sa spore przedmuchy i silnik zajechany jak marzenie, problem z odcieciem zaplonu jest i tym samym z alarmem ( nie mialem opcji odciecia zaplonu w alarmie ), swiecie wg niego do wymiany ( wymienialem miesiac wczesniej ). i w dodatku wsadzil mi uszkodzony silniczek krokowy. jego diagnozy zupelnie sie nie sprawdzily. ale o tym dowiedzialem sie dopiero u konkretnego mechana w serwisie Boscha. chociaz z tym silniczkiem krokowym byl blisko. facet w sam raz do TVN do programu "usterka".

Spider

Postprzez Spider » 2007-08-30, 14:06

USTERKA moj ulubiony program
Juz to pisalem na bmw-sport omijajcie salon bmw w bydgoszczy,bylem tam raz i nigdy wiecej ci co tam pracuja mineli sie z powolaniem i nie zasluguja na prace w takiej firmie :dobani:

dajan

Postprzez dajan » 2007-09-12, 22:10

mam gorącą prośbę ! MIJAJCIE SKLEP W KATOWICACH NA STANISŁAWA WIELKIM ŁUKIEM ! chciałem kupić koło pasowe na pompe wody bo sobie samemu je zniszczyłem , dzwonie do gościa bo miałem wizytówkę i pytam czy ma ? "mam w sklepie ale dziś sobota to zamknięte" no to w niedziela na giełde do gliwic ale nie kupiłem bo nie mieli a wołali 150zł a w sklepie ma być za 100 więc czekam do poniedziałku , w poniedziałek o 9.00 jestem z kuzynem jego e30 pod sklepem , brak godzin otwarcia to znowu dzwonie do właściciela sklepu mówi że będzie po 10.00 . przyjechał 10.20 więc mówie że chca kupić pompa wody , wentylator , termostat , wisko i to nieszczęsne koło pasowe a on na to że koło jest ale w niemcach !!!!!!!!!!!!!!!!! regulamin nie zezwala mi napisać co wtedy pomyślałem
to mówia mu by może zadzwonił do kogoś ze swoich znajomych to może ktoś będzie miał to powiedział że nie będzie dzwonił dla kilkuset złotych bo co innego jak bym chciał ćwiartkę za 3500zł
no to mówia "tyś chyba jest popier.... , w tym momęcie tracisz co najmniej dwóch posiadaczy BMW" ale gość się tym nie wzruszył więc nic nie kupiłem
kuzyn jest świadkiem tego zdażenia i niejako z urzędu nie jest w stanie w to uwierzyć a jest policjantem
lepiej iść z 300 m dalej i na warszawskiej przy serwisie jest sklep od pana Andrzeja mają kupa znajomych i przywożą nawet nowiutki towar w 2-3 godz
koło kosztowało 40zł

rexman

Imię: Marek

Moje BMW: BMW 120d 05' black saphire metallic oraz
BMW E31 840CI 99' aegean blue metallic
http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=34010
http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=35838

Postprzez rexman » 2007-10-28, 17:13

Nie lubię pochopnie oceniać ludzi,więc niech ktoś się wypowie kto naprawiał samochód(a konkretniej to silnik)u pana Obłudka w Mielcu na ul.przemysłowej.Wpadki zdarzają się najlepszym ale to naraża na straty nasze pieniadze,czas i nerwy.Nie wspomnę o jego zarozumiałości i cyniżmie.O szcegółach coś więcej napiszę jesli znajdę współtowarzysza niedoli.Przypadek ten miał miejsce trzy lata temu.Nie bez podstaw piszę ten post,bo w innym warsztacie zobaczyłem w mojej beci na własne oczy pokrzywione zawory w głowicy i"odbite" na tłokach.

M_benz

Postprzez M_benz » 2007-10-31, 17:03

w Myszkowie nie polecam zadnego zakladu !!!!!!!!
wszystkie omijajcie z daleka !!!! jezeli chodzi o naprawe silnika BMW !!!!
Jedyna osobe jaka moge polecic jest zaklad w żarkach letnisko (7 km od myszkowa) Elektromechanika i Mechanika Pojazdowa Zbigniew Szecówka. Adres. ul. Nałęczowska 13 42-311 Żarki Letnisko Śląskie. Dane kontaktowe. Telefon: +48 343 146 357
Musze przyznac, ze nie jest tani ale zna sie na rzeczy !!!!!!!!!!!!

Dario530d

Postprzez Dario530d » 2008-03-06, 00:59

Spider napisał(a):Juz to pisalem na bmw-sport omijajcie salon bmw w bydgoszczy,bylem tam raz i nigdy wiecej ci co tam pracuja mineli sie z powolaniem i nie zasluguja na prace w takiej firmie :dobani:

Tak samo nie polecam Foty w Olsztynie... :menel:

Matzerath

AUTO RAF-MAR BYDGOSZCZ - OSTRZEGAM WSZYSTKICH!!!

Postprzez Matzerath » 2008-03-09, 17:53

No dobra panowie to przeczytajcie tą historię. Oddałem moją beemkę właśnie do "specjalistów" z AUTO RAF-MAR. Coś tam było do zrobienia z zaworem sterującym turbiną. No więc te paździerze zawór naprawili ale niestety PODCZAS JAZDY PRóBNEJ OTWORZYłA IM SIę MASKA!!!! Przyjeżdżam a tu maska pozwijana jak stara gazeta, lakier odłazi no generalnie masakra! Zanim wydarłem twarz podbiegł pan i powiedział "wiem wiem, nie będzie pan zadowolony". Pomyślałem, że prawdziwy z niego kolumb odkrywca. Pan powiedział, że otworzyło mu się ale na pewno zamykał maskę przed wyjazdem! I że to w sumie moja wina bo zamek jest niesprawny... Po rozmowie umówiliśmy się, że ja nie robię syfu, on zmienia maskę, naprawia turbinę i mam dożywotni rabat. Panowie najpierw próbowali sprowadzić taką samą maskę z giełdy poznańskiej. Niestety nie dali rady. W związku z tym dali do blacharza i lakiernika moją pogiętą maskę (mimo, że uzgodniliśmy że będzie nowa). Oczywiście kolor wyszedł zupełnie inny niż reszta samochodu. Po naprawie turbiny i założeniu polakierowanej i wyklepanej maski pan podliczył mnie na 700PLN. Powiedziałem, że według mnie jesteśmy kwita i za wszystkie upierdliwości naprawa turbiny powinna być gratis. Pan najpierw się na mnie śmiertelnie obraził, że w ogóle o co mi chodzi?!? Stwierdził, że żaden sąd by mi tego nie uznał, że zamek był wadliwy i że "on nie jest dobry wujek". Po długich targach cena stanęła na 350PLN. Pan był baaardzo niezadowolony i urażony. Dla pełni efektu panowie na koniec źle założyli mi spryskiwacze - nie działały. mIMO 3krotnych prób spryskiwaczy także nie udało się im naprawić. Banda amatorów. NIETERMINOWI, NIERZETELNI, NIEHONOROWI, NIEPROFESJONALNI. Ostrzegam wszystkich!

arturo525

Imię: Artur

Moje BMW: bmw 523i e39 Touring

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=7 ... ead#unread
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=36828
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=5 ... 47#p716447

nie polecam warsztatu w łomiankach

Postprzez arturo525 » 2009-01-19, 19:56

pojechałem pierwszy raz do tego warsztatu w łomiankach gdzie naprawiają same bmw ,muj problem polegał na ty ze moja 523 e39 straciła moc gasła na wolnych obrotach itd,po podłączenia kompa stwierdzili ze to czujnik połozenia wału,wiec poprosiłem o wymiane czujnika,umowa była taka ze załozą mi orginał no i zapłaciłem za orginał + robocizna.po wymianie było wszystko ok silnik pracował idealnie ale po miesiącu powrucił ten sam objaw wiec pojechałem do tego warsztatu ponownie i po podłączeniu kompa stwierdzili ze to tym razem czujnik połozenia wałka rozrządu,ale tym razem kupiłem sam orginał wiele taniej i wymieniłem go sam,ale zeby było ciekawiej to nic sie nie zmieniło wiec udałem sie ponownie do tego warsztatu i mówie ze po wymianie nic sie nie zmieniło a własciciel powiedział mi ze to ja mam cos z samochodem po.......ne wiec mówie zeby podłączył kompa a on mi odmówił mówiąc ze dzis niema na to czsu,wiec zabrałem sie i pojechałem do aso a tam stwierdzili ze to znowu czujnik połozenia wału i stwierdzili ze mam zamontowany natanszy chłam chinski który kosztuje max na allegro 100 zł.dzieki temu warsztatowi jestem stratny okoo 1 tys zł.niepolecam nikomu omijajcie koledzy z daleka.
pozdrawiam

Marcin

Moje BMW: E60 545i ACS
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=3070

Postprzez Marcin » 2009-01-19, 20:16

Wszystkim odradzam ten warsztat w Łomiankach. Kiedyś miałem padnietą przepływkę i auto nie miało mocy to chcieli mnie naciągnąć na wymianę turbiny.

To są niezłe cwaniaczki.

arturo525

Imię: Artur

Moje BMW: bmw 523i e39 Touring

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=36828
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=5 ... 47#p716447

Postprzez arturo525 » 2009-01-19, 20:34

Marcin napisał(a):Wszystkim odradzam ten warsztat w Łomiankach. Kiedyś miałem padnietą przepływkę i auto nie miało mocy to chcieli mnie naciągnąć na wymianę turbiny.

To są niezłe cwaniaczki.

Dkładnie masz racje (cwaniaczki)

cezark

Postprzez cezark » 2009-01-19, 20:55

to ja też coś napiszę,serwis klimy pan Czarnecki Skoczów,czyli u mnie w mieście.Któregoś dnia w moim poprzednim aucie klima już wyrażnie niedomagała,okazało się że oryginalny uszczelniacz na wałku sprężarki już zaczął puszczać i gazu coraz mniej,więc jako że sam grzebię w moich autach wyciągnąłem sprężarkę i zawiozłem do wspomnianego pana Czarneckiego.Zawiozłem tylko dlatego że aby założyć prawidłowo uszczelniacz potrzebny jest do tego specjalny przyrząd a pozatym nie miałem zbytnio czasu bo innej roboty od rana do wieczora.Przyjeżdzam i mówię czy mam mu dostarczyć oryginalny simer GM,on na to że ma i nie potrzebuje.Odebrałem sprężarkę,zamontowałem,znajomy nabił układ i działa...ale tylko 2 dni i nagle koniec,otwieram maskę i ze sprężarki syczy jak skurczybyk.Jade do gościa a on mi mówi że sprężarka się skończyła i widocznie wałek tak wytarty że simer ciśnienia nie trzyma i mam se kupić nową a pozatym nie nabijałem klimy u niego i on nie ma zamiaru nawet tam zaglądać...palant jeden,no nic wyciągam sprężarkę,zawożę do innego warsztatu do Bielska gdzie mi polecił jeden gość i co się okazało:wałek idealny,średnica fabryczna a simer założony przez tego lebra chiński (a płaciłem oczywiście jak za oryginał) i poprostu rozerwało go,kupiłem oryginał GM,panowie w Bielsku poskładali sprężarkę i klima działała idealnie do końca mojego użytkowania tego auta,w plecy byłem kilka stówek.Tak więc jeśli ktoś w Skoczowie ma zamiar udać się z klimą do pana Czarneckiego to lepiej niech sobie daruje bo straci tylko kasę a szanowny pan oczywiście nie przyjmuje żadnych reklamacji bo jest przecież najlepszy i wie wszystko,a jego chińskie części są super jakości
Bóg stworzył BMW bo miał gust...A inne samochody.... Hmm....miał też poczucie humoru...

rexman

Imię: Marek

Moje BMW: BMW 120d 05' black saphire metallic oraz
BMW E31 840CI 99' aegean blue metallic
http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=34010

Postprzez rexman » 2009-01-20, 02:08

Podejrzewam,że gdybym takiemu czy innemu "fachowcowi" się "odwdzięczył"( w imieniu poszkodowanych),to pewnie nie jeden poszkodowany klient był by ciągany na przesłuchania... :hyhy:
Zostań dawcą szpiku kostnego: dkms.pl

Galeria mojej obecnej pszczółki
http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?t=34010

Galeria bmw 840 ci sport

luccass

Postprzez luccass » 2009-02-04, 10:50

MYJNIA SAMOCHODOWA
Tadeusz Lewandowski
ul. gajowa 99
85-717 Bydgoszcz
tel 52/371 78 99

Nie potrafią dobrze umyć samochodu, a w gratisie zdezelowali kompletnie radio CB, bo idiota nie zauważył ze jest zamontowane przy tunelu od strony pasażera, (radio koloru czarnego, wnętrze jasny beż)
Moje fotele są elektryczne, to sobie naciskał przycisk i bezmyślnie przesunął tak, że radio zostało "przejechane". Niestety winnych brak, bo już tak było!
Super, radio w serwisie, a to nówka sztuka Uniden, brak słów,

papwil

Postprzez papwil » 2009-04-01, 16:52

Jezeli ktos lubi byc rabanym na kase jak frajer w zywe oczy to polecam w Warszawie: bosch service "moto-lab" na ul. Trakt Brzeski 1 oraz Mcars classic na ul. Rzemieslnikow 11 mcars.pl
Odnosnie boscha to nie bede sie rozpisywac, po prostu oszusci, naciagacze i nie bardzo sie znaja do tego.
Jesli chodzi o mcars... Od paru lat serwisowany byl tam moj samochod, z tym, ze wtedy przez dziadka. Teraz samochod jest juz moj. Duzo rzeczy tam bylo robionych i mnostwo kasy zostawionej. Mozna smialo powiedziec ze bylem stalym klientem bo nie jezdzilem prawie wcale do innych warsztatow. Bylem u pana Marcina niedawno rozmowic sie o remoncie silnika (TDS w E34) bo takowy planuje na lato. A w tej chwili mialem do wymiany "na teraz" amory z tylu, tarcze z przodu i drazki kierownicze. Innego dnia dzwonie do niego ze mam czesci i ile wymiana kosztuje, a on mowi amory 200zl drazki 80 (zbieznosc na stronie nawet maja napisane, ze 80zl netto) i tarcze 80zl. Umowilem sie, przyjezdzam i wzieli sie do roboty. Okazalo sie ze poduszki sa do wymiany i kosztuja u nich 120zl za febi na tyl! Pozniej okazalo sie ze klocki sa zjechane z przodu a oni mi zaproponowali ATE za 240zl. Podziekowalem a teraz wlasnie odebralem takie same klocki za 145zl. Wiec nie bylo sensu wymieniac tarcz.
Przyszlo do placenia:
-450zl robocizna
-120zl poduszki
-110zl zbieznosc
Zbieznosc do tej pory maja na stronie napisane 80zl netto, czyli niecale 100zl brutto. De facto 460zl robocizna za wymiane amorow na tyl i drazkow. A umawialem sie na 200zl+80zl=280zl. 180zl roznicy czyli grubo powyzej 60%. Pana Marcina juz nie bylo, ja i tak mialem nastenego dnia rano tam byc wiec zaplacilem i umowilem sie z pania z biura ze rano jeszcze z nim pogadam. Zapytalem sie go jakim sposobem wyszlo 460zl za robocizne i dostalem odpowiedz "tak nam wyszlo i tyle". Bezczelnosc. Cieszy mnie to ze przekonalem sie o tym teraz a nie podczas remontu, wtedy bylyby prawdziwe klopoty.
Rżną klientow i to ostro na kosztach czesci. Bylem w wakacje i mialem cieknacy wtryskiwacz sterujacy. Nie poinformowali mnie o mozliwosci uszczelnienia takiej czesci bo reszta byla ok. Teraz juz jestem lepiej zorientowany w temacie i wiem zdecydowanie wiecej. Zaproponowali mi nowy za cos kolo 1000zl, dokladnie juz nie pamietam. Tymczasem ja sobie kupilem za 700zl co i tak nie jest super niska cena. Za wymiane przy zdjetych wszystkich oslonach skasowali mnie na 100zl (pare minut pracy).
Nawiasem mowiac pojechali moim tdsem na ustawienie zbieznosci w 2 samochody. "Przejechali" sie chlopaki M3 E36 klienta, wspolczuje.
W dodatku klient ktory przyjezdza tam swoim ukochanym BMW moze byc zawiedziony tym ze czuje sie tam jakby robili mu laske ze w ogole robia mu cos przy samochodzie, zdecydowanie daleko do radosci ze "Twoja bunia jest dopieszczana". Dbalosc o klienta jest na bardzo niskim poziomie. Pan Marcin zna sie na beemkach i umie o nie zadbac o nie, szkoda ze robi to tylko przy swojej b10 czy jakie inne tam jeszcze ma. Chyba ze sa klienci specjalnie traktowani (czytaj tacy co maja grube portfele i bardzo chetnie je uszczuplaja u niego).
Zawiodlem sie.
Nastepnym razem jak bede miec jakas sprawe ktora wymaga speca od BMW pojade chyba do wychwalanego pod niebiosa na forach MAG-POL BIS w Piasecznie.

Następna strona

Powrót do strony głównej