Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Usługi Motoryzacyjne

Nie polecane Warsztaty !!!

Polecane i nie polecane warsztaty i inne usługi motoryzacyjne.
JarekMorszczuk

Re: Nie polecane Warsztaty !!!

Postprzez JarekMorszczuk » 2014-07-10, 11:27

Remus napisał(a):Nie polecam AutoClassic Service z Raszyna.

Nie Martwcie mnie. Co prawda n-te auto w domu ale wstawione 30dni temu i brak kontaktu ze strony warsztatu :suchy:

Remus

Imię: Krzysiek

Ostrzeżenia: 1

Moje BMW: PiczoMagnes
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=36279

Postprzez Remus » 2014-07-10, 12:07

moje 4 tygodnie stało w zimę ... i nikt nawet nie zajrzał. Zamiast się umówić +-3 dni, podjeżdżasz, robią, płacisz, wyjeżdzasz, to nabiorą cały plac samochodów, żeby dojrzewały na słońcu. Na koniec wyszedł klops i tyle z tego było. Nikt z moich beemkowych znajomych , w tym ja, już tam nie jeździ. Raz wystarczył.
Jeśli robisz moda to tylko "Moda na Sukces".
Dobry naciąg to taki, kiedy rozmiar i marka opony zostaje w zimę odbity na śniegi.

JarekMorszczuk

Postprzez JarekMorszczuk » 2014-07-10, 13:53

No tak ale u mnie kończy się to na jednym razie w każdej firmie. A nie mam już czasu robić wszystkiego samemu.

Nie ma mnie w stolicy, jak ktoś z Forumowiczy ma czas i blisko na Jasną zobaczyć jak sytuacja wygląda i zrobić mi pare fotek to proszę o PW.
Czas poświęcony wynagrodzę przelewem.

Mariano91

Imię: Marcin

Moje BMW: BMW E39 520D M47D20 2002'
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=53597

Postprzez Mariano91 » 2014-09-10, 08:56

Może trochę późno opisuję swój przypadek, ale jestem nowy na tym forum i chciałbym podzielić się z wami swoją historią związaną z warsztatem AutoWróbel na Łodygowej w Warszawie.

W połowie października 2012 wstawiłem do nich moje E39 520d. Samochód przerywał, tracił moc i kopcił. Po kilkudniowej diagnostyce zadzwonili do mnie, że pompa wtryskowa jest do regeneracji. Zgodziłem się na naprawę. "Mechanicy" z AutoWróbla wymontowali pompę i wysłali ją na regeneracje. Po ok 3 tygodniach pompa przyszła kurierem, ale samochód nie odpalał. Wysłano ją ponownie. Pomimo zapewnień, że na bieżąco będę informowany o przebiegu pracy, sam musiałem dzwonić i prosić o informacje. Po kolejnych dwóch tygodniach pompa przyszła z powrotem. Zadowolony - jak mniemam właściciel serwisu - zadzwonił do mnie, że jest wszystko w porządku i mogę odebrać samochód. Zapłaciłem 2500zł, poszedłem do samochodu, ale okazało się, że kopci jeszcze bardziej, niemiłosiernie trzęsie silnikiem, nie ma mocy i nie działają wentylatory. Mechanicy powiedzieli, że mam skręcony wał korbowy. Na szybko wymontowali jeżyka od dmuchawy, powiedzieli, że jest nieoryginalny i trzeba go wymienić. Koszt 250zł. Była to sobota, a po jeża miałem przyjechać w poniedziałek.
Przemyślałem sobie wszystko i moim zdaniem nie było to możliwe, żeby wał był skręcony, ponieważ samochód wstawiałem do nich z zupełnie innymi usterkami, niż jak go odbierałem. Przedtem nic niepokojącego się z nim nie działo. Zostawiłem samochód na reklamację. Stał u nich kolejny miesiąc. Znowu ta sama historia. Musiałem dzwonić i pytać co jest, bo nie miałem żadnej informacji. Pewnego razu powiedziano mi, że mają inną robotę, a moim samochodem zajmują się tylko w wolnych chwilach. W tym czasie rzekomo wymontowywali i montowali pompę, ustawiali ją na nowo i sprawdzali wiele innych rzeczy. Przełożyli pompę z samochodu innego klienta BEZ JEGO WIEDZY do mojego, żeby sprawdzić, czy jest to wina pompy. Wymienili czujnik położenia wału korbowego, który był wyszczerbiony. Zrobili to na tyle nieudolnie, że ich czujnik również uległ uszkodzeniu. Straciłem cierpliwość i odebrałem samochód. Chciałem się zabezpieczyć i poprosiłem o rachunek za wykonaną naprawę, którego oczywiście nie dostałem. Właściciel odpowiedział, że może mi wystawić rachunek, ale będę musiał dopłacić VAT, bo wtedy będzie się musiał z tego rozliczyć. Poprosiłem więc o pisemne potwierdzenie z przeprowadzonych napraw. Poniosłem również koszta uszkodzonego przez nich nowego czujnika położenia wału korbowego. Objawy oczywiście znów się zmieniły. Tym razem nie działała kontrola trakcji, obroty falowały i silnik nie miał mocy. Nie działał też komputer pokładowy. Samochód był brudny w smarach, cały porysowany (wygląda tak jakby służył za półkę na narzędzia), tapicerka nadaje się tylko do prania. Ku mojemu zaskoczeniu dmuchawa zaczęła działać "sama".
Wstawiłem samochód do normalnego mechanika, który pokierował mnie do elektryka. Okazało się, że mechanicy z AutoWróbla tak uszkodzili kable, że przednia wiązka nadawała się do wymiany. Poniosłem dodatkowe duże koszta, ale samochód jest sprawny. Odebrałem go 30 kwietnia 2013.
Nie odkładaj marzeń - odkładaj na ich spełnienie

hub01

Postprzez hub01 » 2014-09-11, 18:37

Potwierdzam. Do Auto Wróbel nie wstawię już nigdy. Wstawiłem E60 na drobną elektryczną pierdołę. Przez 3 tygodnie kontakt tylko wtedy gdy ja zadzwoniłem i teksty o podmienianiu części z innych wozów. Nic nie zrobili, tylko zapłaciłem za diagnostykę kompem.

vip.maestro

Imię: Daniel

Moje BMW: E39 523iA

Postprzez vip.maestro » 2014-10-03, 18:39

mechanic.pl - ul. Wynalazek 3 Warszawa - NIE POLECAM

Po objawach mojego BMW 523i E39 wnioskowałem, że uległ uszkodzeniu czujnik położenia wałka rozrządu. Aby się upewnić postanowiłem jechać na diagnostykę. Ciężko jest źle podłączyć komputer i zczytać błędy więc postanowiłem pojechać do najbliższego zakładu - mechanic.pl. Po rozmowie telefonicznej zaproponowano mi cenę 50zł - jak na Warszawę bardzo tanio, więc umówiłem się na wizytę, gdzie faktycznie wyszedł ten czujnik. Zaproponowano mi czujnik VDO Siemens za 345zł + wymiana 50zł. Pan powiedział, że równie dobrze sam mogę zakupić ten czujnik i cena za wymianę nie ulegnie zmianie, tak więc zrobiłem - w InterCars kupiłem ten czujnik przy zniżkach za 219zł (cena detaliczna - 280zł) i pojechałem na wymianę. Wymiana tego elementu dla osoby z narzędziami mającej mało pojęcia o samochodach to jakieś 20min - po 20min mechanik przyszedł z informacją, że samochód musi zostać gdyż po wymianie należy wyregulować jeszcze Vanos gdyż został zdjęty nastawnik Vanos, którego nawet nie umiał nazwać. Nie zgodziłem się na to, gdyż wiem, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego i zaleciłem żeby po prostu zamontowali nastawnik na swoim miejscu. Po kolejnych 20min samochód był gotowy - koszt 150zł - Pan stwierdził, że 50zł powiedział mi kto inny i że to jest cena jak czujnik jest "na wierzchu" - cóż, odkręcenie 3 śrub to wielkie utrudnienie a silnik serii M52 produkowane przez 10 lat w większości modeli BMW stanowią wielką zagadkę... Po wymianie zdań Pan zszedł do 120zł i polecił pilną wymianę oleju, który był niespełna 6 tys. km temu wymieniany....

MTourer

Imię: Mikołaj

Moje BMW: Orientblau Touring m50b20
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=56093

Postprzez MTourer » 2014-12-22, 10:18

Auto Volt Wrocławska 2 Warszawa

Podjechałem na zdiagnozowanie i naprawę niedziałającego wskaźnika temperatury silnika oraz podpięcie zamka centralnego.
Zamek był w 80% gotowy trzeba było podpiąć jedynie dwa kable do pinów - nie wiedziałem których.
Trzymał auto 3 dni! Powiedział ze nie ma pojęcia dlaczego czujnik nie działa - czarował - ze wisko jest uszkodzone i ze nie może nagrzać samochodu do temp pracy. Zamek zrobił po swojemu - nakładł kabli i przekaźników a na początku i tak się szyby nie domykały! Skasował mnie 200pln za podłączenie zamka.
100m od warsztatu auto sie zablokowało na odpalonym silniku i nie można go było otworzyć z pilota. Otwierał srubokrętem i porysował shadowline - do wyrzucenia. Gdy spytałem co ma zamiar z tym zrobić zaczął się wykręcać i rzucił - niech się Pan cieszy że udało się otworzyć.

DYSKWALIFIKACJA!

Jankos

Imię: Janek

Moje BMW: E39 520 - 150KM 1998 r.

Postprzez Jankos » 2015-04-10, 11:44

Ja też zalecałbym ostrożność jeśli chodzi o wychwalany na innych forach ACS z Raszyna pod Wawą.

Pojechałem tam test kompresji, auto ma 16 lat i zapewne jest ona poniżej pewnego pułapu jaki powinnien mieć ten silnik jako nowy.

Test wykazał 10,5 na pięciu garach, na szóstym wyszło 9,5.
Diagnoza Pana Adama - głowica do regeneracji z powodu wyrobionych nadmiernie prowadnic zaworowych - koszt ok. 3000 zł.
Auto nie kopci, wg. nie bierze oleju, nie szapie, nie telepie się na wolnych, pracuje równo, nie ma problemów z silnikiem.

Nie było zrobionej próby olejowej, szybkie poskładanie wszystkiego do kupy i koszt usługi 100 zł.

Nie pytałem już po czym Pan Adam stwierdził, iż głowica jeśli tylko na podstawie testu kompresji to cóż.

Ja tam już więcej nie pojadę.

roLLback

Postprzez roLLback » 2015-04-14, 13:07

Jankos napisał(a):Diagnoza Pana Adama - głowica do regeneracji z powodu wyrobionych nadmiernie prowadnic zaworowych - koszt ok. 3000 zł.

no i pewnie nie jeden po takiej diagnozie dałby zarobić panu Adamowi
ehhhh szkoda słów
ready to die motherfucker ?

Benyo

Imię: Kuba

Moje BMW: BMW E39 530dA
BMW E39 540i
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=55641
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=69762

Postprzez Benyo » 2015-09-29, 17:05

Serdecznie nie polecam firmy

"Graffit-zmień kolor"
ul. Lubelska 37D,
10-408, Olsztyn

Oklejanie szyb przez "profesjonalny" zakład opisane w moim temacie:
Benyo @ Benyo ⇒ E39 530dA / M-pakiet

Przestrzegam.

MichałW

Postprzez MichałW » 2016-01-06, 00:14

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Bezwzględny ham i prostak który wygaduje bzdury na konkurencyjne firmy i klientów
Dyskredytuje i szkaluje bez podstaw tak aby kogoś poniżyć lub obśmiać w bezwględny sposób
Kompletnie nie polecam jesgo usług i jego osoby. Niby grzeczny i kulturalny ale to wyrachowana bestia materialista.
Na swojej stronie chwali się zanim jeszcze czegoś dokona, styl jego języka świadczy o brakach w edukacji.
Podobno studiował prawo ale jego droga poszła w stronę warsztatu.
Za brak szacunku do bliźnich należy mu się wielki zonk i psztyczek w nos.
Odradzam kontaktu z tym osobnikiem.

MichalW został usunięty z forum.

PL Doughnut

Moje BMW: f10 530iA M Sport Pack

Postprzez PL Doughnut » 2016-01-06, 09:46

CHAM, nie ham (ang. szynka)
Obrazek

Sołtys

Imię: Piotrek

Moje BMW: sprzedane

Postprzez Sołtys » 2016-01-06, 10:22

MichałW, niezbyt ładnie to wygląda. Sam się wielce oburzasz, jak ktoś coś napisze na Ciebie, zarzucasz brak kultury, etc. Czytając jednak Twój powyższy post, chyba każda postronna osoba stwierdzi, że to właśnie ona jest chamska i brak w niej jakiejkolwiek kultury.
Tu jest temat, od którego wszystko się zaczęło http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 1&t=255633.
Wnioski wyciągnijcie sami.
Mobile Clean Kosmetyka samochodowa, polerowanie lamp - Kraków i okolice.
tel. 535 861 861
http://www.mobileclean.pl

PiM Autoserwis Mechanika pojazdowa - specjalizacja BMW
tel. 504 493 338
http://www.pimautoserwis.pl

Samochodem jest tylko BMW, cała reszta to wyroby samochodopodobne.

MichałW

Postprzez MichałW » 2016-01-06, 11:09

Sposób wypowiedzi i działania tego człowieka zostanie opisany również na każdym innym forum BMW oraz na Forum NiePolecane, gdyż jego działanie zasługuję na pogardę.
Mały zakompleksiony człowieczek xxxxxxxxxx ośmielił się wkroczyć w temat, który go nie dotyczy w bezczelny sposób pomawiając mnie i grożąć mi złożeniem zawiadomienia na policję. Pan Artur uznał, że mu grożę słowami: "więcej mnie publicznie nie obrażaj bo sobie tego nie życzę". Ponadto upublicznia prywatne wypowiedzi tylko z mojej strony a swoje ukrywa. Telefonu nie odbiera, nie wiem czemu, widocznie ma coś na sumieniu. Chciałem wyjaśnić o co mu chodzi ale jemu najwyraźniej na tym nie zależy. Wtrąca się w sprawę w którą nie powinien bo po prostu nie wypada w związku z prowadzoną przez niego działalnością.
Sory Sołtys ale za mało wiesz, że pisać komentarze na mój temat. Zostałem osaczony przez grupe trzymającą władze na Forum BMW Polska i próbuje się bronić będąc sam przeciwko wszystkim. Gdbybym może miał coś sobie do zarzucenia to bym poczekał aż temat znikinie po roku czasu i się nie wychyał ale jednak zapragnąłem sprawiedliwości i wynająłem prawników aby oczyścić swoje dobre imię. Należy mi się za to bardziej szacunek niż krytyka.

MichalW został usunięty z forum

czort

Postprzez czort » 2016-01-06, 11:33

. Na tym podwórku mamy swoją piaskownicę i jedna nam wystarczy.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do strony głównej