Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Usługi Motoryzacyjne

Nie polecane Warsztaty !!!

Polecane i nie polecane warsztaty i inne usługi motoryzacyjne.
maciekpkow

Moje BMW: E60 535d M-pak Le Mans blue
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36&t=44915
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=23&t=60855
BYŁA 540: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=10983

Re: Nie polecane Warsztaty !!!

Postprzez maciekpkow » 2016-02-29, 17:05

INTER GRAMAR GLIWICE http://www.inter-gramar.pl/

tapicerki skórzane

11 stycznia po rozmowie telefonicznej wysłałem im dwie kierownice, jedna mpakiet łopatki z M5 e60 i druga z hyundaia i40 podgrzewana

zlecona robota: przełożenie maty grzewczej z kiery hyundaia do kiery mpakiet i obszycie na nowo skórą i beżową nicią

cena ustalona za ta robotę 240zł

23 stycznia przyszła paczka z kierownicą mpakiet na nowo obszytą z zamontowaną matą

Ogrzewanie kierownicy nie działa! szwy krzywe, niechlujnie zszyte, wszyta pod skórę gąbka nie wiadomo po co, mam zdjęcia

telefon do firmy i decyzja: proszę odesłać, elektryk ją sprawdzi, wysyłam

i telefony w firmie INTER GRAMAR zamilkły

tel. 507 582 982 i 796 678 198

po około dwóch tygodniach dzwoni facet (prawdopodobnie elektryk z innego numeru) i mówi że grzałka nie działa lol nosz kurrr... tyle to ja wiem

po jakimś czasie dzwoni ten sam facet i proponuje zwrot kasy i odesłanie mi kierownicy, zgadzam się

telefonów w firmie INTER GRAMAR cały czas nie odbierają

17 lutego
przychodzi sms z nr 796 678 198 z prośbą o podanie nr konta do przelewu, podaję, po paru dniach zwrot 200zł

25 luty przychodzi paczka z kierownicą mapkietową obszytą podobnie jak oryginał, szwy nierówne, nić kolorowa, skóra miejscami pomarszczona, kierownica była wysłana owinięta tylko w folię stretch!! mam zdjęcia

Moje straty: stracony czas prawie dwa miesiące
zepsuta kierownica z hyudaia której do dziś mi nie zwrócili koszt 150zł
koszty: zwrócili tylko 200zł a powinni 270 z wysyłką i ponowna wysyłka 20zł

Szkoda że mam jednak kawałek do nich bo chętnie bym tam pojechał.
Zdrowaś muzo, bitów pełna, bas jest z Tobą;
błogosławionaś ty między gatunkami i błogosławiony owoc żywota twojego,
DJ. Święta Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę chill-outu naszego.
MAYDAY
Obrazek
Obrazek

grzegorz.pomykala

Postprzez grzegorz.pomykala » 2016-03-18, 19:06

Auto Serwis Marek Kuchta Kraków
https://www.motointegrator.pl/warsztaty ... hta-krakow

Pojechałem z polecenia na innym forum z drobnymi wyciekami płynu chłodniczego / oleju. Początkowe wrażenie było bardzo dobre, kontakt dobry, obsługa klienta dobra, wydawał się znać na rzeczy. Wymienili parę węży, przemyli silnik itp.
Przy odbiorze nie przyglądałem się wszystkiemu dokładnie, po prostu zaparkowałem auto w garażu a że rzadko nim jeżdżę to stał sobie tak miesiąc chyba. Przed większą trasą zaglądam, a tam kuźwa się okazało, że wyłamali uchwyt do zbiorniczka chłodnicy, poza tym wycięli sobie dziurę w osłonie wentylatora żeby im łatwiej szło wyciąganie zbiorniczka. w trasie jeszcze wyszło że przytrzasnęli jakimś plastikiem kabel od czujnika PDC tak że był napięty i mi wpadł do zderzaka.
Po powrocie okazało się, że dalej mam kropelkę płynu na osłonie pod silnikiem, więc nieszczelności nie usunęli, za to zepsuli części na kwotę wyższą niż u nich zostawiłem.
Pracują u niego młode chłopaki, więc albo ma jakiegoś druciarza i o tym nie wie, albo po prostu taka firma.
Żałuję że nie patrzyłem na ręce i nie sprawdziłem wszystkiego dokładnie przy odbiorze, ale zasugerowałem się dobrą opinią na forum i w zasadzie trzeba było bardzo chcieć żeby odwalić lipę przy takich prostych czynnościach. Pozytywne opinie są sprzed kilku lat a przez ten czas wiele mogło się zmienić.

https://onedrive.live.com/redir?resid=C ... hoto%2cjpg

W ogóle ta osłona coś lata i trzyma się tylko siłą ciężkości, więc pewnie śrubki jakieś też pogubili.

mefju

Postprzez mefju » 2016-03-26, 09:53

Chciałbym się podzielić z Wami opinią na temat pewnego „warsztatu” – piszę w cudzysłowie, bo takie śmieszne firmy nie powinny być tak nazywane, ponieważ są to oszuści i krętacze.

Piszę o firmie, która „naprawia” automatyczne skrzynie biegów, znajduje się ona w województwie dolnośląskim – Łukasz Fanieczek, 55-095 Mirków, Godzieszowa 13. Mam do tej firmy nie daleko i to też był wielki plus dla mnie.

Pierwsza rozmowa była konkretna, miałem uszkodzoną skrzynię biegów w BMW E39 530D (czyli produkt GM) i pytałem o cenę za najgorszą opcję – czyli kompletna regeneracja, otrzymałem odpowiedź, że całość to koszt około 3700 zł. Długo nie myśląc zawiozłem skrzynię i miała być zrobiona w ciągu 3-4 dni. Oczywiście jakby to było gdyby naprawa się nie przeciągała? Szkoda tylko, że to ja musiałem dzwonić i dopytywać się, a nie byłem informowany. Każdy telefon to była odpowiedź, że czekają na coś jeszcze i łącznie wykonałem około 3-4 telefonów, a naprawa trwała coś ponad dwa tygodnie, czyli ponad trzy razy dłużej niż miała trwać. Podczas odbioru oczywiście wszystko wydawało się ok, więc uzyskałem rabat za naprawę, bo chyba mi się należał za tak długi czas oczekiwania i zapłaciłem 3500 zł. Szczęśliwy zawiozłem skrzynię do mechanika, który mi ją zamontował, lecz radość nie trwała zbyt długo, ponieważ podczas pierwszej jazdy od razu czuć było szarpnięcia przy zmianie biegu z 2 na 3, a także podczas szybszej jazdy z 4 na 5, co już w ogóle było tragedią, bo wyglądało to tak jakby się w manualu przy zmianie biegu dawało gaz do dechy i sprzęgło puszczało za szybko. Szybki telefon do warsztatu i dostałem informację żeby tak przejeździł 2 tys km, do wymiany oleju. Nic przez ten czas się nie zmieniło, a podczas wymiany nie stwierdzono opiłków ani innych złych objawów, więc zostałem umówiony na wymianę sterownika hydraulicznego, ponieważ jak się okazało montują „używki” i liczą na szczęście! Pomyślałem trudno, odstawiłem samochód i naprawa miała trwać też 2-3 dni, oczywiście przeciągnęła się do tygodnia. Dostałem długo wyczekiwany telefon, że WSZYSTKO jest ok i pojechałem odebrać samochód. Daleko nie odjechałem i objawy były identyczne, a nawet było jeszcze gorzej, ponieważ wcześniej podczas dłuższej jazdy i rozgrzania się oleju w skrzyni znikały szarpnięcia podczas zmiany z 2 na 3, a po tej „naprawie” szarpało cały czas. Ktoś kto robi skrzynie i testował samochód nie mógłby tego nie zauważyć, ale przecież wszystko miało być ok. Kolejny telefon i następne podstawienie samochodu do wymiany sterownika, oczywiście standardowo już naprawa trwała dłużej niż miała trwać. Dostałem kolejny telefon, że z samochodem jest wszystko ok, że tylko delikatnie tam czuć „twardsze” zapięcie biegu. Delikatne … Odebrałem samochód i byłem w szoku – nic się nie zmieniło, a gościu, który jeździł starał się mnie przekonać, że tak powinno być! Skrzynia szarpie i ich zdaniem tak właśnie działa automat. To już był szczyt. Kolejną naprawą miała być wymiana całej skrzyni na inną, ale na to już się nie zdecydowałem i pojechałem do innej firmy, która szybko stwierdziła, że wkładanie używanego sterownika to głupota i trzeba go zregenerować. Zdemontowałem sterownik i zawiozłem go do regeneracji, tutaj same konkrety, bo sterownik dostarczyłem na fajrant, a Pan mi powiedział, że jeden dzień i będzie gotowe, na drugi dzień z rana dostałem telefon, że sterownik jest zatarty i niestety trzeba będzie robić komplet, więc się zdecydowałem, a następnie po około 5-6 godzinach dostałem telefon, że mogę odebrać sterownik. Wszystko było ok zapłaciłem 1800 zł! Zamontowałem sterownik i okazało się, że winowajcą właśnie był ten element.

Dopytałem się od razu ile kosztowałby mnie komplet w tej drugiej firmie z wymianą i regeneracją skrzyni biegów, zalaniem oleju, regeneracją sterownika itd. To uzyskałem odpowiedź, że 4500 zł – szlak mnie trafił na miejscu, bo dałem się naciągnąć, ponieważ na dzień dzisiejszy wyszło mnie za całość prawie 6000 zł !!

Teraz chciałbym ostrzec innych, ponieważ sam szukałem opinii na temat tej firmy i niestety takowej nie znalazłem, a gdybym przeczytał taką informację jak ja napisałem to na 100% bym się rozmyślił i pojechał gdzieś indziej, nawet dużo dalej.

mst

Imię: Dominik
Moje BMW: E39 2003r. 3.0d Touring

Postprzez mst » 2016-05-13, 09:55

Nie polecam p. Dawida K. na Węglowej 3
Drugi raz już byłem z błędem self-leveling suspension inactive, przy czym sam poinstruowałem, że najpewniej chodzi o czujnik. Auto miał może 30 minut po czym dzwoni, że tak, faktycznie czujniki wariują. "Ile płacę?" - słyszę odpowiedź: "nic, zaproponuję tylko możliwość kupna czujników i ich zamontowania czyli 900zł+robocizna". Wowww. 900zł za dwa czujniki samopoziomujące, gdzie nówka Febi od czescidobmw.pl kosztuje 233zł (http://czescidobmw.pl/produkty/czujnik- ... ,5978.html) a OE BMW 368zł (http://czescidobmw.pl/produkty/czujnik- ... ,9781.html).

900zł!

Pan tnie na częściach i to równo. "900zł czujniki + robocizna" - robocizna.

Mówię OK, podjeżdżam po auto i zrobię to w swoim zakresie.

I tak jak usłyszałem telefonicznie, że "nic nie płacę, bo nic nie zostało zrobione", tak przy odbiorze auta słyszę "stówka będzie".

Nie polecam! Tnie na częściach i to równo - a już na początku mi podpadło, że "kategorycznie nie naprawiam na częściach klienta".

No więc każdego wola: co to za problem dla mechanika naprawić na częściach klienta? Ja daję tylko oryginały, a jak nie to Febi/Knecht/TRW/ATE/Sachs/Lemforder - więc najwyższa półka. Ano problem taki, że mechanik nie może wyciąć klienta na częściach!

Sto razy bardziej wolę pojechać 20km do Moto-Car Oborniki do Karola Okupniaka. Warsztacik postawiony za 7 mln zł i bez problemu naprawiają na częściach klienta. Ten właśnie warsztat za Orlenem w Obornikach polecam w 100%.

http://motocar.pl/kontakt.php

Poprzednia strona

Powrót do strony głównej