Strona główna forum
Pozostałe
Zloty

XV Ogólnopolski Zlot BMW 5er

Zloty i spotkania BMW.
Benyo

Imię: Kuba

Moje BMW: BMW E39 540i
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=69762

Re: XV Ogólnopolski Zlot BMW 5er

Postprzez Benyo » 2018-11-15, 19:19

UPDATE

Podzwoniłem, podowiadywałem, podumałem, pospisywałem, poobliczałem. Na wstępie zła wiadomość, nie będzie to 250 zł o których wspominałem ostatnim razem. Wstępne koszty takiej imprezy mają się następująco.

Najpierw - jak ja to nazywam - "ogólne szczegóły":

1. Dostępne są następujące opcje noclegowe:

Główny budynek ośrodka, czyli hotel: cena za pokój 2 os. - 120zł/doba (60zł/os).
 pokoje 2 i 3 osobowe (łóżka 1 os.)
 wszystkie pokoje z łazienką: WC, prysznic, umywalka
 pokoje wyposażone są w: telewizor i telefon
 większość pokoi z balkonem

tzw. Domy Leśne: cena za pokój 2 os. - 140zł/doba (70zł/os).
 budynki murowane, w każdym: 4 pokoje 2- osobowe, 4 pokoje 3 -osobowe + 6 pokoje 1- osobowe
 łazienką: WC, prysznic, umywalka
 pokoje wyposażone są w: telewizor i telefon
 wszystkie pokoje 2 osobowe z balkonem

Apartament Dafne 6-osobowy, każdy o powierzchni 72m2. Cena za apartament 500zł/doba (80zł/os).
Na parterze:
 salon z aneksem kuchennym i TV,
 łazienkę z prysznicem i WC,
 sypialnię,
 taras
Na piętrze:
 dwie sypialnie (w tym jedna z balkonem)
 łazienkę z prysznicem i WC
Posiadamy 2 apartamenty.

Domek Brzeginka drewniany 5 osobowy. Cena za domek 200zł/doba (40zł/os).
 parter- salon, aneks kuchenny, łazienka, taras;
 piętro – 2 pokoje 2-osobowe
Domek wyposażony jest w rekreacyjny zestaw wypoczynkowy (stół + 4 fotele), TV, klimatyzator.
Posiadamy 28 domków.

2. Zakładam przede wszystkim 2 warianty, czwartek-niedziela oraz piątek-niedziela dla tych, którzy nie dadzą rady wziąć w piątek wolnego.
3. Pobyt dla wszystkich gości planuję z PEŁNYM WYŻYWIENIEM, tj. 8 posiłków w wariancie 4-dniowym (czw: kolacja, pt: śniadanie, obiad, kolacja, sob: śniadanie, obiad, grill, nd: śniadanie) lub 5 posiłków w wariancie 3-dniowym (pt: kolacja, sob: śniadanie, obiad, grill, nd: śniadanie).
4. Z głównych atrakcji będą:
  • Wycieczka autokarowa do Wilczego Szańca, czyli kompleksu bunkrów hitlerowskich i kwatery Adolfa Hitlera z okresu II wojny św., miejsca zamachu na jego życie, zwiedzanie kompleksu z przewodnikiem
  • Rejs statkiem po mazurskich jeziorach
5. Możliwość dodatkowych atrakcji, jak m.in. paintball (60 zł/os), quady (250zł/h), bubble football (300zł/h)
6. Będzie fotograf/kamerzysta, który z całego pobytu zapewni nam zdjęcia oraz 2 filmy (polecam zapoznać się na fb/youtube: BadVideo.pl)
7. Śniadanie w formie bufetu, na grillu zaś:
  • Żurek z kiełbaską
  • Kiełbaska ogniskowa
  • Karkówka z grilla
  • Pikantne skrzydełka
  • Kiszka ziemniaczana
  • Warzywa sezonowe
  • Ketchup/Musztarda
  • Pieczywo, Herbata z cytryną
8. Koszty dzielą się na:
  • jednostkowe - czyli koszty przypadające na jedną osobę, jak posiłki, nocleg, bilety
  • stałe - czyli koszty które są niezmienne, niezależne od ilości osób, jak np. fotograf/kamerzysta czy autokar. Należy pamiętać zatem, że im więcej osób pojedzie, tym lepiej ten koszt się rozłoży w przeliczeniu na osobę, czyli tym taniej dla każdego wyjdzie.

Zatem:

Koszty stałe:
Kamerzysta - 1234 zł (1000 zł + zakwaterowanie z wyżywieniem pt-nd)
Autokar - 800 zł
Bilet parkingowy autokaru - 25 zł
Przewodnik po Wilczym Szańcu - 150 zł

Koszty jednostkowe (/os.):
Nocleg - 60 zł/os (Zakładałem wariant "pośrodku", czyli miejsce w pokoju hotelowym)
Posiłki plus grill - 175 zł (4 dni) lub 114 zł (3 dni)
Bilet do Wilczego Szańca - 15 zł
Rejs promem - 30 zł

Podsumowując:

Wariant czwartek-niedziela:
Ilość osób - Koszt na osobę
20 - 510 zł
30 - 474 zł
40 - 455 zł
50 - 444 zł

Wariant piątek-niedziela:
Ilość osób - Koszt na osobę
20 - 390 zł
30 - 353 zł
40 - 334 zł
50 - 323 zł

Postaram się oczywiście jeszcze ponegocjować ceny.

Czekam na Wasze opinie a także pytania, jakie macie - odpowiem na wszystkie.
Obrazek

czort

Postprzez czort » 2018-11-15, 20:31

Kuba, świetna robota, naprawdę wygląda to bardzo fajnie.

Z mojej strony, uważam, że jest za bogato a co za tym idzie za drogo. Ciężko będzie zebrać ekipę nawet tych 20 osób.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Benyo

Postprzez Benyo » 2018-11-15, 22:44

Tak, niestety też odniosłem takie wrażenie, gdy stworzyłem kalkulację w excelu.

Tak naprawdę największe koszty generuje wyżywienie - 175 zł/os. za 8 posiłków przy wariancie czwartek-niedziela. Możemy ustalić na przykład, że tylko robimy w piątek jedną obiadokolację (30 zł/os.), w sobotę grill i w niedzielę śniadanie przed powrotem do domu (18 zł) oraz rezygnujemy z bunkrów - wychodzi wtedy przy 30 osobach 332 zł/os.

Gdyby ktoś się zastanawiał, jakby nie patrzeć 1000 zł kosztuje relacja foto/video, ale identyczną cenę dostałem również w ofercie od ośrodka za ich kamerzystę/fotografa, przy czym ich człowieka nie znam i nie wiem, czego się po nim spodziewać. Po badvideo natomiast spodziewam się tylko i wyłącznie najlepszej pamiątki, bo robi rewelacyjne filmy.

Należy pamiętać, że sam nocleg to 180 zł na osobę przy pokoju hotelowym lub 120 zł za miejsce w 6 osobowym domku. Wyżywienie może być na własną rękę, jednak mogę Wam gwarantować, że przy cenach śniadanie/kolacja 18 zł i obiad 25 zł, nie znajdziecie taniej. :) Obiad na stołówce na mieście to koszt 20 zł. No i warto pomyśleć może też w ten sposób: 450 zł za 4 dni na mazurach? Z żarciem po pas, wszystkimi atrakcjami, wycieczką, wielkim ogniskiem, noclegiem nad jeziorem w ośrodku wypoczynkowym, plażą, lasem, czystym powietrzem? To 150 zł za dobę - to tyle, ile kosztuje jedna noc w hotelu na booking.com, bez wszystkiego co wspomniane wyżej. :)

Ale koniec końców Wasze zdanie liczy się najbardziej, ja tylko przedstawiam ofertę, możliwości, cennik i propozycje. :) Osobiście mam mieszane uczucia, nie skłaniam się ku żadnej opcji póki co. Zapraszam do dyskusji.
Obrazek

czort

Postprzez czort » 2018-11-15, 23:09

Dobrze,że piszesz za wczasu jak jest i co po ile jest. Bardzo profesjonalne podejście do tematu z Twojej strony.

Moim zdaniem wyżywienie musi zostać,tutaj nie ma gadania. Fotograf już niekoniecznie. Co do atrakcji.. Dla mnie zawsze największą atrakcją, byli ludzie na zlotach. Nie zapomnę Serpelic i pijatyki od samego śniadania i gadania, taka rodzinna atmosfera.
Zawsze bądź sobą! Chyba, że możesz być batmanem. Zawsze lepiej być batmanem. By Bruce Wayne

Mystic888

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=32&t=10339

Postprzez Mystic888 » 2018-11-16, 01:18

czort, juz kiedys zeby zachecic wiecej osob zrobilismy budzetowy zlot. Jak to wygladalo to nie chce nawet pamietac.
Benyo, a jak np z dzieciakiem <3 lata? Chodzi mi o doplaty.
Jak dla mnie cena spoko, tylko czy potrzebne nam sa atrkacje typu wycieczki itd? Kazdy kto byl na zlocie wie jak wyglada sobotni poranek :P
BMWE34byMlody napisał(a): a tu czuje się jak na syndykacie każde auto musi być takie samo felgi wszyscy takie same trochę to jest śmieszne .
Co to jest wieś tuning poszerzenia od muska to wieś tuning czy znaczek M na klapie tak jak połowa syndykatu ma .

orzel

http://www.bmw5er.pl/viewtopic.php?f=36 ... 3&start=90

Postprzez orzel » 2018-11-17, 19:07

dla mnie cena spoko też jest - nie widzę chyba jedynie sensu w wycieczkach rano gdzie kolwiek . Organizm może nie mieć chęci hehe
Mi na dzień dzisiejszy pasuje jedynie maj i to akurat na styk . Mógł bym wpłacić zaliczkę nawet na dzień dzisiejszy ale co w sytuacji gdy z nie mojej winy termin nie bedzie mi odpowiadał ( taka chora specyfika pracy że nigdy nie wiadomo co i kiedy można planować )
kto nie ryzykuje ten nie pije szampana!!!

Weeb

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=19095

Postprzez Weeb » 2018-11-19, 11:57

Mystic888 napisał(a):Z poprzednich zlotow pamietam (ogolnie malo pamietam), ze obecnosc zbiornikow wodnych nie jest dobrym pomyslem.

Jezusa w sercu nie masz?

k_w_

Imię: Krystian

Moje BMW: e39 ///m57d30 T
e39 m51d25->m57d30
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=51750

Postprzez k_w_ » 2018-11-19, 16:38

Mystic888 napisał(a):Chociaz mysle nad tym, zeby zostac po zlocie pare dni na mazurach.

aż tak długo bedziesz trzeźwiał? :D

____

co do konkursów, to można zrobić na najbardziej chińskie felgi ;D
Timeless Ultimate Driving Machine
Obrazek

INPA/ISTA/Skalowanie zegarów e6X/e7X/e8X/e9X czasem i pixele ;)

Benyo

Postprzez Benyo » 2018-11-20, 22:11

czort napisał(a):Dobrze,że piszesz za wczasu jak jest i co po ile jest. Bardzo profesjonalne podejście do tematu z Twojej strony.

Dzięki, staram się. :)

czort napisał(a):Moim zdaniem wyżywienie musi zostać,tutaj nie ma gadania. Fotograf już niekoniecznie. Co do atrakcji.. Dla mnie zawsze największą atrakcją, byli ludzie na zlotach. Nie zapomnę Serpelic i pijatyki od samego śniadania i gadania, taka rodzinna atmosfera.

Co do wyżywienia uważam podobnie, zwłaszcza, że załatwiam Wam ceny, po jakich absolutnie nie wyżywicie się na własną rękę. :) Co do atrakcji - kwestia dogadania członków forum, dla mnie to bez różnicy czy one będą czy nie, zlot zorganizuję tak, jak będziecie chcieli.

Mystic888 napisał(a):czort, juz kiedys zeby zachecic wiecej osob zrobilismy budzetowy zlot. Jak to wygladalo to nie chce nawet pamietac.

Aż się zaśmiałem :P

Mystic888 napisał(a):Benyo, a jak np z dzieciakiem <3 lata? Chodzi mi o doplaty.

Za nocleg i (ewentualne) bilety na atrakcje nie płacisz, dopłat nie ma. Muszę dowiedzieć się, jak traktowane jest dziecko do lat 3 jeśli chodzi o jedzonko.

Mystic888 napisał(a):Jak dla mnie cena spoko, tylko czy potrzebne nam sa atrkacje typu wycieczki itd? Kazdy kto byl na zlocie wie jak wyglada sobotni poranek :P

Moje zdanie jest takie: przy wariancie czwartek-niedziela czasu będzie na tyle dużo, że da się to spokojnie pogodzić. Wymyśliłem to, by ludzie poznali trochę mazury od tej turystycznej strony, a są takie osoby, któe na mazurach jeszcze nie były (trust me). Przy piątek-niedziela odpuściłbym tę atrakcję bo zwyczajnie byłoby mało czasu + to co mówisz.

orzel napisał(a):dla mnie cena spoko też jest

Bardzo mnie to cieszy

orzel napisał(a):Mi na dzień dzisiejszy pasuje jedynie maj i to akurat na styk .

To też mnie bardzo cieszy. :)

orzel napisał(a):Mógł bym wpłacić zaliczkę nawet na dzień dzisiejszy...

Żadnych zaliczek dopóki nie będzie przyklepany plan zlotu oraz dopóki nie powstanie lista chętnych. Dopiero wtedy.

orzel napisał(a):...ale co w sytuacji gdy z nie mojej winy termin nie bedzie mi odpowiadał ( taka chora specyfika pracy że nigdy nie wiadomo co i kiedy można planować )

Muszę się dowiedzieć. Podejrzewam, że dadzą pewnie jakiś margines czasu, do którego będzie można się jeszcze wycofać i odzyskać zwrot. Kierowniczka jest na tyle spoko, że nie powinno być problemu. Ale tak jak wspomniałem, dowiem się.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Czyli rezygnujemy ze zwiedzania kompleksu bunkrów i fotografa?

Podaję teraz ceny samego noclegu (domek 40zł/os./doba, hotel 60zł/os./doba) wraz z pełnym wyżywieniem (175zł/os./4 dni lub 114 zł/os./3dni) za cały pobyt:

Wariant CZWARTEK-NIEDZIELA + wyżywienie:
- Domek - 295 zł/os. za cały pobyt
- Hotel - 355 zł/os. za cały pobyt

Wariant PIĄTEK-NIEDZIELA + wyżywienie:
- Domek - 194 zł/os. za cały pobyt
- Hotel - 234 zł/os. za cały pobyt

Moim skromnym zdaniem jak na 4 (lub 3) dni na mazurach w tak pięknym ośrodku, w dodatku z żarciem, to nie jest wygórowana suma.

Dwa filmy i pełna relacja zdjęciowa z imprezy przy 40 osobach to byłby dodatkowy koszt +30 zł na osobę w odniesieniu do całego pobytu.
Wypad na zwiedzanie bunkrów przy 40 osobach to byłby dodatkowy koszt +40 zł na osobę w odniesieniu do całego pobytu.
Rejs po jeziorach to koszt biletu, czyli +25 zł na osobę.

Czy to dużo - to pytanie pozostawiam do Waszej odpowiedzi.

P.S. Może by podpiąć ten temat, by ludzie go zauważyli i mogli się wypowiedzieć? Jeśli nie uda mi się sprawić, żeby zadowoleni byli wszyscy, to chociaż niech to będzie większość.
Obrazek

DobraMorda

Moje BMW: E34 520i 1992r

Postprzez DobraMorda » 2018-11-20, 23:04

Moim zdaniem świetnie, ale również uważam że wycieczki i fotograf są mało potrzebne. Co do terminu to mi póki co pasuje każdy który proponujesz:)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Mystic888

Postprzez Mystic888 » 2018-11-21, 01:04

Skonczy sie temat kalendarza, to podepniemy temat na glowna.
Fotograf w sumie ok, ale ja naprzyklad nie chcialbym zeby moje foty ze zlotu lataly po sieci.
Cala reszta dla mnie spoko.

I jak z terminem, bo nie ukrywam, ze jesli nie bede wiedzial do jutra, to pozniej moge miec problem.
BMWE34byMlody napisał(a): a tu czuje się jak na syndykacie każde auto musi być takie samo felgi wszyscy takie same trochę to jest śmieszne .
Co to jest wieś tuning poszerzenia od muska to wieś tuning czy znaczek M na klapie tak jak połowa syndykatu ma .

Benyo

Postprzez Benyo » 2018-11-21, 17:50

Mystic888 napisał(a):Fotograf w sumie ok, ale ja naprzyklad nie chcialbym zeby moje foty ze zlotu lataly po sieci.

Rozmawiałem z nim i miałoby to wyglądać tak, że zdjęcia i jeden film tylko dla nas, natomiast drugi film typowo do sieci jako promocyjny naszego forum.

Mystic888 napisał(a):I jak z terminem, bo nie ukrywam, ze jesli nie bede wiedzial do jutra, to pozniej moge miec problem.

Termin już przecież jest, 30 maj - 2 czerwiec 2019. :)
Obrazek

k_w_

Imię: Krystian

Moje BMW: e39 ///m57d30 T
e39 m51d25->m57d30
http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=51750

Postprzez k_w_ » 2018-11-21, 17:56

Ja chyba jednego chetnego mam ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Timeless Ultimate Driving Machine
Obrazek

INPA/ISTA/Skalowanie zegarów e6X/e7X/e8X/e9X czasem i pixele ;)

Patryk009

Moje BMW: E46 QP

Postprzez Patryk009 » 2018-11-25, 12:56

Wszystko spoko wygląda,cena przystępna,fotograf (zwłaszcza ten ;) ) moim zdaniem musi być,fajna pamiątka na pewno :ok:
AUTO DETAILING
-Korekty lakieru
-Powłoki ceramiczne i kwarcowe Gyeon/Gtechniq/Optimum
-Zabezpieczanie i czyszczenie wnętrz.
-Dla forumowiczów RABAT na usługi! Raszyn/Mazowieckie. Zapraszam! :)
https://www.facebook.com/detailclubautodetailing/

Mystic888

Postprzez Mystic888 » 2018-11-25, 14:04

Dobra, my jedziemy. Robimy liste?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do strony głównej