Strona główna forum
Forum
Mechanika

[e39] 530iA Touring drgania, wibracje

Sprawy dotyczące tylko BMW serii 5-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
naxxos

Moje BMW: E39 523i

Re: [e39] 530iA Touring drgania, wibracje

Postprzez naxxos » 2019-02-07, 15:46

Ściągnąłem tarcze, zakręciłem piastą a ta skubana aż się blokuje. Kupiłem 2 x FAG, dam znać czy pomogło
Pozdrawiam, Arek.
"Może i polak mądry jest po szkodzie, dlatego tyle mądrości jest w tym narodzie..."

naxxos

Moje BMW: E39 523i

Re: [e39] 530iA Touring drgania, wibracje

Postprzez naxxos » 2019-02-12, 08:36

Piasty założone, w przypadku mojego wozu mam 4 x nowe FAG, bo z tyłu wymieniałem niedawno.
Po wymianie test drogowy, wibracje jak ręką odjął, nic się nie telepie (buda, kierownica, oparcie, zagłówek) auto sunie po drodze aż miło.
Że piasty były zgon od lat to wiedziałem, ale nie wyły, nie miały luzu, nie miały bicia, tylko "coś tam grzechotało". Teraz pluje sobie w brodę ile straconych kilometrów przejechałem.
W skrócie za wibracje w mojej E39 na pewno mniejszy lub większy wpływ miały:
-piasty przód i łożyska tył (fag)
-poduszki tylnej belki sedan (nowe lemforder)
-stary zestaw hamulcowy (nowy złożony dla pewnośći z czujnikiem zegarowym komplet textar)
-stare opony (obecnie nowe nawet nie jakieś drogie viking protech 1)
-wyprostowane felgi (17" skręcane bbs od e39)

Natomiast nie wiem jak to z tymi tulejami gumowymi w przednim zawieszeniu, kupiłem ściągacz i zmieniłem na lemfordery, jednak po samej wymianie nic się nie zmieniło, a była to pierwsza rzecz na drodze do eliminacji tych wibracji.

Życzę wszystkim powodzenia i wielu km szczęśliwie przejechanych E39 :)
Pozdrawiam, Arek.
"Może i polak mądry jest po szkodzie, dlatego tyle mądrości jest w tym narodzie..."

Poprzednia strona

Powrót do strony głównej